Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Sodiname agurkus – ką reiktų žinoti

Beveik kiekviename sodo sklype ar šalia namelio kaime auga agurkai.
Nuotraukos

Beveik kiekviename sodo sklype ar šalia namelio kaime auga agurkai. Kai kuriems net sunku įsivaizduoti vasarą be šios daržovės. Ir tai suprantama, nes agurkuose gausu kalio, jodo, naudingųjų druskų ir ląstelienos.

Kaip teisingai sodinti agurkus po danga?

Geriausias laikas sodinti agurkus – tas metas, kai paros temperatūra viršija + 15 C. Turint omenyje mūsų krašto ypatumus, laiką verčiau stebėti ne kalendoriuje, o orientuotis pagal termometrą.

Pirmiausia reikia tinkamai paruošti dirvą, išnaikinti piktžoles ir patręšti. Kelios dienos iki sodinimo paruošiamos sėklos. Geriausia naudoti bintą arba medžiagos skiautę, ją suvilgyti šiltu vandeniu ir vynioti į ją sėklas bei dėti jas į stiklainį. Norint, kad vanduo garuotų lėčiau, stiklainį galima pridengti, bet ne aklinai. Periodiškai reikia tikrinti ar užtenka drėgmės ir kaip laikosi sėklos. Papuvusias sėklas būtina nedelsiant pašalinti. Kai sudygsta 50 proc. sėklų, jas galima sodinti.

Agurkus galima sodinti tiek į ilgas vagas, tiek į apvalias duobutes. Atstumas tarp duobučių turėtų būti apie 20 cm., atstumas tarp eilių – apie 40 cm. Sėklas galima sodinti į iki 5 cm gylio duobutes. Susodinus sėklas, jas būtina palaistyti, o vėliau pridengti, nes agurkai mėgsta šilumą.

 

Kada geriausia sodinti agurkus atvirame ore?

Planuojant agurkus sodinti atvirame ore, reikia stebėti, kada pakankamai sušyla gruntas. Net ir naktimis jo temperatūra neturi būti mažesnė negu + 15C, nes priešingu atveju sėklos gali sušalti.

Kita vertus, nereiktų labai nuliūsti, jeigu permainingas oras pateiks nemalonių staigmenų. Svarbiausia laiku lysves pridengti plėvele ar specialia medžiaga.

Agurkų sodinimas atvirame ore prasideda nuo vietos pasirinkimo. Rinkitės tą sklypo vietą, kur augalai mažiausiai jus vėją. Įtakos vietos pasirinkimui turi ir gaunamas saulės kiekis.

Radus tinkamą vietą, reiktų nuspręsti, kuris sodinimo metodas – vertikalus ar horizontalus – jums labiau tinka. Šiuo atveju jau sprendžiate jūs ir jūsų turimos erdvės.

Jeigu sodinsite sėklas, jos gali prasikalti jau po savaitės. Viskas priklausys nuo aplinkos temperatūros. Visgi, įvertinus, kaip kinta orai, būtina pasiruošti visiems atvejams.

Prieš pat sodinimą sėklos pamerkiamos į vandenį 10-čiai valandų. Kol jos brinksta, vandenį kelis kartus galima pakeisti. Sodinamos sėklos į 2 – 4 cm gylio duobutes, prieš tai jas palaisčius.

Beje, agurkus rekomenduojama laistyti tik šiltu vandeniu. Stebėkite, kad dirva niekada neperdžiūtu, o pastebėjus dirvos paviršiuje augalų šaknis galite pasinaudoti mulčiavimu.

 

Prim.lt