Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Medienos impregnavimas

Nesvarbu koks impregnavimo metodas naudojamas, rekomenduojama tai atlikti su naujos kartos konservantais
Nuotraukos

Kodėl mediena impregnuojama konservantais?

Nei viena medienos rūšis nėra visiškai apsaugota nuo gedimo, jei pakankamai ilgai laiką ji bus veikiama vieno ar kelių faktorių galinčių sukelti medienos irimą.

Medienos apsauga apima pašalinimą arba kontroliavimą vieno ar keleto faktorių, įterpiant aprobuotus chemikalus į medieną.  Galimi ir kiti medienos apsaugos metodai – molekulinės struktūros pakeitimas ir terminis apdorojimas, taip pat padeda apsaugoti medieną.

Pramoninis impregnavimas

Pramoninis impregnavimas yra efektyviausias metodas apsaugoti medieną.

Žemo slėgio impregnavimas: tinkamas naudoti medienai, kuriai nekeliami aukšti impregnavimo reikalavimai.

Impregnavimas suteikia veiksmingą „voko“ apsaugą aplink medieną. Kai kurios įmonės naudoją impregnavimui priedus (dažus), kad būtų lengviau identifikuoti impregnuotą medieną.

Aukšto slėgio impregnavimas: tinka išorės, lauko sąlygomis ir  tiesioginiam kontaktui su žeme. Konservantas įsiskverbia į medienos ląsteles ir suteikia medienai žalią atspalvį. Atsižvelgiant į formuojamą aplinką, į impregnantą gali būti pridėti rudos spalvos ar vandenį atstumiantys papildomi priedai.

Nesvarbu koks impregnavimo metodas naudojamas, rekomenduojama tai atlikti su naujos kartos konservantais, kuri remiasi naujausiomis biocidų technologijomis, kuri užtikrina patikimą medienos apsaugą. Žemo ir aukšto slėgio impregnavimui rekomenduojama naudoti ekologiškus vandens pagrindo impregnantus.

Medienos gradavimo klasės nenusako natūralų gaminių ilgaamžiškumą.   Todėl medienos konservavimas impregnavimo metodu yra būtinas norint medieną apsaugoti nuo bio-pažeidimų.

Impregnavimo būdai

Yra 3 pagrindiniai medienos impregnavimo konservantai: Vandens pagrindo konservantai , Ekologiški tirpikliai ir Deguto alyvos.

Vandens pagrindo konservantas.  Vandens pagrindo konservantuose vanduo naudojamas  konservavimo aktyviajai medžiagai pernešti į medienos vidų.

Ekologiški tirpikliai. Ekologiškų konservantų aktyviosios medžiagos sudedamosios dalys gaminamos iš ekologiškų medžiagų, taip pat vandenį naudojant kaip pagrindinį konservanto pernešėją į medienos vidų.  

Deguto alyvos. Deguto alyvos yra mišiniai distiliuotų aliejų, kurie daugiausia gaminami iš akmens anglies deguto, ir kurių virimo temperatūra nuo 200° C iki 400° C.

Vieninteliu deguto alyvos impregnavimo atveju kaip konservantas yra naudojamas Kreozotas, alyvos tipo konservantas, kuris netirpus vandenyje, yra atsparus išplovimui ir nesukelia medienos išbrinkimo impregnavimo metu. Šis konservantas apsaugo nuo puvimo ir  vabzdžių yra tamsiai rudos spalvos ir dažniausiai naudojamas impregnuojant polius, pabėgius, ir tiltų medieną.

Vandens pagrindo konservantai yra ištirpinami vandenyje prieš impregnuojant. Konservantas chemiškai reaguoja su vandeniu sudarydamas netirpius junginius kurie rišasi su mediena. Atsistačius medienos drėgmei konservanto kiekis medienos viduje nebesikeičia. Bet neužsifiksavę junginiai (dažniausiai paviršiuje) neturi ryšio su mediena, todėl mediena neturėtų būti naudojamas tose vietose, kur bus pastoviai drėgna.

Dažniausiai naudojami vandens pagrindo ir su ekologiškais dažniausiai vario biocidų konservantais. Šis impregnavimo konservantas  naudojamas nuo grybų, vabzdžių ir termitų. Pritaikymas nuo terasų iki karkasinių namų.

Dar vienas paplitęs konservantas – tai boro rūgšties druskos. Šis konservantas suteikia veiksmingą apsaugą nuo vabzdžių. Šis metodas taikomas tiek paviršinio padengimo tiek slėginio impregnavimo metodais. Boro rūgšties druskos neužsifiksuoja medienos ląstelės, todėl gali savaime pasišalinti. Todėl dažniausiai tokiu metodu apdorota mediena naudojama vidaus interjero reikmėms (grindims, rėmams ir k.t.)

 

Info