Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Plieninė stogo danga, ką privalu žinoti?

Pastato stogas, tiksliau – stogo danga, neabejotinai yra viena svarbiausių pasirinkimų statant naują pastatą ar renovuojant seną.
Nuotraukos

2020.10.26.

Pastato stogas, tiksliau – stogo danga, neabejotinai yra viena svarbiausių pasirinkimų statant naują pastatą ar renovuojant seną. Ir ne tik dėl to, jog tai – stambi investicija finansine prasme. Stogas atlieka reikšmingą vaidmenį tiek pastato estetikos, tiek ir funkcionalumo atžvilgiu. Kažką pražiūrėjus ar pabandžius sutaupyti šios medžiagos sąskaita, gresia nusivylimas, o, kai kuriais atvejais, ir papildomos išlaidos. Tad ekspertai klientams pataria gerai apgalvoti savo pageidavimus šio pirkinio atžvilgiu ir rinktis atsakingai, Juk stogas – ne, pavyzdžiui, užuolaidos, kurias galima kaitalioti pagal nuotaiką: pastarasis tarnauti gali net ir kelioms kartoms. Vienas iš variantų, kurį reikėtų apsvarstyti – plieninė stogo danga pagal išmatavimus.

Tikėtina, jog ties šiuo ir apsistosite, tačiau neužbėkime sprendimams už akių: trumpai apžvelgsime, dėl kokių priežasčių plienas – viena idealiausių medžiagų šiam pastato elementui.

Metalo atsparumas. Stogas, kaip sakomas, yra vėtomas ir mėtomas, o tiksliau – veikiamas tokių aplinkos veiksnių kaip vėjas, tiesioginiai saulės spinduliai, temperatūriniai svyravimai ir panašiai. Dangos „silpnumas“ prieš pastaruosius iš pradžių būtų matomas vizualiai, pavyzdžiui, nubluktų, suskilinėtų, vėliau – prarastų ir funkcionalumą. Kokybiška plieninė stogo atspari ne tik minėtiems „pavojams“, bet ir, dėl specialios dangos, korozijai, kuri įprastai yra laikoma pagrindiniu metalo „baubu“.

Saugumo užtikrinimas. Ugnis neabejotinai gali sukelti vieną didžiausių pavojų mūsų turto bei namų saugumui. Tad itin svarbi plieno dangos savybės – atsparumas ugniai bei aukštai temperatūrai.

Elementarus montavimo procesas. Patirtis su plieninės stogo dangos montavimu neatbaidys jūsų nuo tolimesnių meistravimo darbų. Net iki šiol analogiško darbo neatlikęs žmogus, aišku, prieš tai susipažinęs su šio specifika bei rekomendacijomis, neturėtų susidurti su didesnėmis problemomis. Montavimas nėra sudėtingas, o plieninė stogo danga pagal išmatavimus gali būti pavadinta ir pusės darbo atlikimu. Lakštai yra supjaustyti pagal konkrečių stogo vietų dydį, tad darbų gerokai sumažėja, o ir žaliavos išmetama kur kas mažiau. Tais atvejais, kai reikia kažką supjaustyti, dėl dūmų bei dulkių pavojaus jaudintis taip pat nereikia: šie nėra kenksmingi.

Mažas svoris. Džiugus paradoksas: itin tvirtas plienas pasižymi mažu svoriu. Kalbant apie stogo dangą, tai naudinga vien dėl fakto, jog nebus vargo šią užgabenant ant viršaus. Iš pradžių gali atrodyti nereikšminga, tačiau, palaipioję keletą kartų aukštyn–žemyn su dideliu svoriu, savo nuomonę netruktumėte pakeisti. Dangos lengvumas gali pastebimai sumažinti ir išlaidas. Šios tvirtinimui reikia mažiau armatūros, konstrukcijos gamybai sunaudojama mažiau medienos, o ir pamatams užtenka mažiau betono.

Ilgas tarnavimas. Nusprendę investuoti į kokybišką, aukščiausios klasės plieninę dangą, gausite garantiją, siekiančią net 50 metų. Ramiai gyventi galės net kelios kartos: tikėtina, jog dangai sėkmingai tarnaus ir kur kas ilgiau.

Plačios pritaikymo galimybės. Plieninė danga gali būtu naudojama senų stogų rekonstrukcijoje arba naujos statybos pastatuose. Vienintelis reikalavimas – stogo nuolydis turi būti prasidėti nuo 5 laipsnių.

Estetinė įvairovė. Su plienine danga stogas tikrai neatrodys tarsi „svetimkūnis“: galima pasirinkti variantą, vizualiai derantį su bendru intereru bei išpildantį estetinius pageidavimus. Galima rinktis iš kelių profilio raštų, plačios spalvų paletės, blizgios ar matinės dangos variantų.

Paprasta priežiūra. Karts nuo karto nuvalyti lapus bei kitas susikaupusias šiukles: tiek užtenka, jog galėtumėte džiaugtis ilga „draugyste“ su plienine stogo danga.

Palankus santykis su ekologija. Metalas – medžiaga, kuri gali būti perdirbama, tad šis variantas turėtų būti tinkamas ir besirūpinantiems aplinkos gerove.

Plieninė stogo danga pagal išmatavimus – pasirinkimas, kuris ne tik atitiks, bet ir, tikėtina, pranoks Jūsų lūkesčius.