Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Vonios kambario dilemos: kaip neapsirikti priimant sprendimus

Norint įsirengti šią asmeninę erdvę ne tik jaukiai, bet ir patogiai, verta atkreipti dėmesį į dažniausiai kylančias vonios kambario dilemas.
Nuotraukos

2021.03.25.

Vonios kambaryje prasideda mūsų rytiniai ritualai, o vakare – pasiruošimas poilsio metui. Todėl norint įsirengti šią asmeninę erdvę ne tik jaukiai, bet ir patogiai, verta atkreipti dėmesį į dažniausiai kylančias vonios kambario dilemas.

Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė dalijasi patarimais, kaip teisingai priimti sprendimus atnaujinant ar įsirengiant šią svarbią namų erdvę.

Dušas su padėklu ar be jo?

Nuspręsti, kokią dušo kabiną norite turėti vonios kambaryje, reikėtų iš anksto, vos pradėjus planuoti įrengimo darbus. Jei tik vonios kambario galimybės leidžia, dizainerė siūlo rinktis dušą be padėklo: nors jo montavimo darbai kiek sudėtingesni, tačiau jis atrodo patraukliau.

„Dušas be padėklo atrodo subtiliau, estetiškiau ir yra populiaresnis klientų pasirinkimas. Plytelėmis išklota dušo vieta yra vienoje plokštumoje su grindimis, o tai suteikia vientisumo ir erdvės pojūtį. Tik prieš tai reikia į grindis įleisti trapą, padaryti hidroizoliaciją ir iš plytelių suformuoti gerą nuolydį“, – pasakoja D. Sakevičė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad kartais techninės vonios specifikacijos apriboja pasirinkimo galimybes, todėl senos statybos būstuose dažnu atveju tenka įrengti dušą su padėklu. „Dušo padėklų pasirinkimas yra toks didelis – skirtingo storio bei spalvų, pagamintų iš įvairių medžiagų – tad visais atvejais atrandame subtiliai prie vonios interjero tinkantį variantą“.

Kokią vonią rinktis?

Mėgstantiems ilgai trunkančias SPA procedūras ar šeimoms su mažais vaikais patariama įsirengti vonią. Tačiau kaip nepasiklysti jų įvairovėje?

„Ieškantiems ilgaamžio ir atsparaus įvairiems įbrėžimams sprendimo, verta rinktis plienines bei ketaus vonias. Jų paviršių sunkiau pažeisti nei pagamintų iš akrilo ar akmens masės, tad jos tiks ir augintinių maudymui – jų nagučiai nepaliks įbrėžimų“, – pristato prekybos tinklo „Senukai“ atstovė Elona Uckutė.

Ji taip pat pastebi, kad klientai vis dažniau dairosi į elegantiškai vonios kambaryje atrodančias laisvai pastatomas vonias.

„Stilingų vonios kambario elementų ieškančių klientų akį dažnai patraukia laisvai pastatomos akmens masės vonios, ant spintelės stalviršio įrengiami dubenėlio tipo praustuvai. Visa tai gali tapti originaliais vonios kambario akcentais“, – patvirtina D. Sakevičė.

Ar verta rinktis pakabinamą unitazą?

Renkantis unitazą vonios kambariui, ekspertės pataria jau iš anksto apsispręsti – pastatomam ar pakabinamam variantui bus teikiamas prioritetas.

„Nusprendus montuoti pakabinamą unitazą, jam reikalingas specialus laikiklis – rėmas, tad vietą jam patariame numatyti ankstyvoje statybų stadijoje. Tuomet rėmą bus galima įmontuotas į sieną, taip sutaupant vietos vonios kambaryje. Jei tokios galimybės nėra, rėmas montuojamas ant sienos ir atliekama papildoma apdaila“, – sako E. Uckutė.

Dizainerė atkreipia dėmesį, kad vis daugiau lietuvių savo vonios kambariuose įrengia pakabinamus unitazus dėl jų praktiškumo.

„Vienas iš pakabinamų unitazų privalumų – lengvesnis valymas. Jie reikalauja mažiau priežiūros, kadangi ant grindų nelieka jokių papildomų detalių, sujungimų, kuriose kauptųsi nešvarumai, o laikiklis dažniausiai slepiamas sienoje. Taip pat svarbu, kad jiems reikia mažiau ploto ir vonios kambaryje jis atrodo elegantiškiau, estetiškiau“, – įsitikinusi D. Sakevičė.

E. Uckutė taip pat išskiria vis dažnesniu klientų pasirinkimu tampantį pakabinamą unitazą, kuris neturi vidinės briaunos: „Šiuolaikinės technologijos jau išsprendė vienas dažniausiai įvardijamų unitazo iššūkių – higiena, lengva priežiūra bei sunaudojamo vandens kiekis. Briaunos neturinčius unitazus ne tik lengviau valyti, jie taip yra ekonomiškesni – unitazo paviršius kokybiškai nuplaunamas vos su 3-4,5 litro vandens“.

Kokį rankšluosčių džiovintuvą pasirinkti?

Įrenginėjant vonios kambarį, vienu iš svarbiausių aksesuarų gali tapti rankšluosčių džiovintuvas. Atsižvelgus į namuose esančią šildymo sistemą, visų pirma reikės nuspręsti, kurį rankšluosčių džiovintuvo tipą rinktis.

„Elektrinis šildytuvas šildomas elektra, tad jo nereikia prijungti prie šildymo sistemos. Vandeniniai šildytuvai šildomi karštu vandeniu iš šildymo sistemos, todėl jis tampa jos dalimi bei veikia tik tuomet, kai būsto šildymas įjungtas. O turint omenyje Lietuvoje vyraujantį klimatą bei sezoniškumą, labai populiarus kombinuotas gyvatuko tipas: šaltuoju metų laiku džiovintuvas kaista nuo šildymo sistemos, o šiltuoju – šildomas elektra“, – apžvelgia E. Uckutė.

D. Sakevičės teigimu, džiovintuvai ne tik sukuria malonią aplinką savo skleidžiama šiluma, atlieka savo pagrindinę funkciją – džiovina rankšluosčius, bet kartu gali būti stilingas ir dailus vonios kambario akcentas. Jai antrina „Senukų“ atstovė, išskirdama originalius gyvatukų modelius.

„Klientai, ieškantys rankšluosčių džiovintuvų tiek fizinėse parduotuvėse, tiek internetu, domisi ne tik jų pagrindine funkcija. Auga susidomėjimas gyvatukais, galinčiais tapti žaismingu vonios kambario akcentu bei prisidėti prie individualaus vonios kambario interjero sukūrimo“, – komentuoja E. Uckutė.

Kaip suderinti jaukumą ir estetiką?

Įsirenginėjant vonios kambarį, norisi sukurti erdvę, kuri atrodytų ne tik stilingai, tačiau būtų jauki bei patogi. Pasak dizainerės, vonios kambarys pamažu artėja prie tiesioginės „kambario“ sąvokos, jame siekiama sukurti tikro kambario įspūdį.

„Vonios kambarys turi džiuginti harmonija, tik tuomet jame norėsis pabūti ilgiau. Todėl, įrenginėjant šią erdvę, norisi sukurti buvimo kambaryje pojūtį. Vonios kambaryje nebūtina apsiriboti tik plytelėmis – kai kurias sienas galima dažyti ar tapetuoti. Taip pat galima pakabinti vonios kambaryje paveikslą bei specialiai šiai erdvei patiesti kilimą, stiprinantį kambario jaukumo supratimą“, – jaukius vonios kambario sprendimus vardija interjero profesionalė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį į spalvotą santechniką, kuri suteikia išskirtinumo, elegancijos ir subtilios prabangos. „Įprastą chromo blizgios spalvos santechniką galima pakeisti balta, juoda matine, juoda šlifuoto metalo, aukso, bronzos ar kitos metalizuotos spalvos“, – rekomenduoja D. Sakevičė bei priduria, kad spalvota santechnika papildo vonios kambario spalvinę gamą bei gali pabrėžti jo išskirtinumą.

Vonios kambario pagrindiniu akcentu, pasak dizainerės, gali tapti ir viena siena ar jos fragmentas, išklijuotas mažomis, dekoratyvinėmis plytelėmis. „Pasirūpinus akcentinės sienos papildomu apšvietimu, galima sukurti pakilią nuotaiką vonios kambaryje. O visas kitas sienas ir grindis galima išklijuoti ir žymiai didesnėmis plytelėmis, kad dar labiau atsiskleistų bendras kontrastas“, – patarimus dalija D. Sakevičė.

Nuotraukų autorystė – Benas Šileika.