Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Stogams – kokybiškos, ilgaamžės plieninės dangos

Didžiausi plieninių stogo dangų pranašumai - lengvumas, sandarumas ir spalvos patvarumas
Nuotraukos

Didžiausi plieninių stogo dangų pranašumai - lengvumas, sandarumas ir spalvos patvarumas. Kokybiškos, iš specialaus plieno pagamintos dangos naudojamos 50 metų, o tinkamai prižiūrimos - dar ilgiau, dėl to plieninės stogo dangos itin sparčiai išpopuliarėjo visoje Europoje, ypač Skandinavijos šalyse. Iš šių šalių ir yra kilę geriausias tradicijas paveldėję ir aukščiausio lygio technologijas išvystę plieninių stogo dangų gamintojai.

Ilgametė plieninių stogų lyderė ir Lietuvoje, skandinavų kompanija „Ruukki“ visiškai kontroliuoja visą plieninės stogo dangos gamybos procesą: turi savo metalo liejyklas Suomijoje, gamybai naudoja pažangiausius, nesusidėvėjusius profiliavimo įrenginius, todėl gali pasiūlyti išskirtinę kokybę.

Tvirta ir lengva

Plieno lakštai yra tvirti, lengvi ir lengvai apdorojami, tokios dangos sumontavimas nereikalauja ypatingų stogdengių įgūdžių ar įrankių, tad stogo dengimo darbai vyksta itin sparčiai. Kiekvieno lakšto ilgis apskaičiuojamas ir gamykloje nupjaunamas pagal konkrečios stogo vietos, kur jis bus tvirtinamas, ilgį. Dengiant stogą plienine danga nereikia nei specialaus vientiso pakloto, nei tvirtesnių medinių gegnių ir grebėstų konstrukcijos. Renovuojant stogą, dažniausiai esamos konstrukcijos keisti irgi neprireikia - pakanka tik įvertinti, ar išlaikyta stogo plokštumų geometrija, apžiūrėti ir pakeisti pažeistas medines dalis.

Norintiems stogo dangą susimontuoti patiems, siūlomas dar patogesnis sprendimas - Lietuvos rinkai dar 2010 metais pristatyta, nedideliais lakštais parduodama plieninė stogo danga „Ruukki Finnera“. Tokius lakštus įsigyti, transportuoti, sandėliuoti statybvietėje, užkelti ir sumontuoti ant stogo – daug paprasčiau.

Spalvos ir ilgaamžiškumas

Kokybiškų plieninių lakštų spalva ir estetinis vaizdas pasižymi ir ilgaamžiškumu. Plieno lakštų patvarumui daugiausia įtakos turi viršutinis sluoksnis - polimerinis padengimas. Pavyzdžiui, „Ruukki 30“ kokybės klasės dangoms suteikiama 30 metų techninių ir 10 metų estetinių savybių garantija, o aukščiausios, t. y. "Ruukki 50 Plus" kokybės klasės dangoms – net 50 metų techninių ir 20 metų estetinių savybių garantija.

Plieninių stogo dangų spalvų pasirinkimas labai didelis, tačiau populiaresnės yra natūralios, prie kraštovaizdžio labiau derančios spalvos.

Forma ir raštas

Nuo stogo konstrukcijos nuolydžio priklauso profilių rašto pasirinkimo galimybės. Čerpių imitacijos profiliai, pvz., „Monterrey“, „Decorrey“, „Finnera“, „Adamante“ ar naujasis „Armorium“, tinka visiems stogams, kurie turi ne mažesnį nei 14 laipsnių nuolydį. Stogams, turintiems mažesnį nuolydžio kampą, galima rinktis trapecinius „T20“ ar „T45“ profilius (nuo 9 laipsnių), o jei stogo nuolydis minimalus (nuo 7 laipsnių), reikėtų rinktis tik itin sandarius profilius „Classic“. Maksimalus nuolydžio kampas plieninei stogo dangai - neribojamas, neretai „T20“ ar „Classic“ profiliai naudojami ir kaip sienų danga.

Klaidingi mitai

Dažnai baiminamasi, kad įsigijus plieninę stogo dangą lietui lyjant bus girdimas barbenimas. Specialistai vieningai sutaria, kad jei stogas ar palėpės perdengimas bus tinkamai apšiltintas, triukšmo namo viduje nebus girdėti. Dažniausiai šiltinti naudojamas bent 20-25 cm mineralinės ar stiklo vatos sluoksnis, kuris puikiai izoliuoja ir garsą.

Žmonės neretai mano, jog metalinis stogas vasarą greitai įkaista, tačiau tai irgi tik mitas jei stogas yra apšiltintas, ir jei tarp šilumos izoliacijos ir stogo dangos yra tvarkingai įrengti ventiliacijai skirti oro tarpai. Ventiliuojamą oro tarpą būtina įrengti visada, nesvarbu, kokia danga dengiamas stogas. Kuo stogo danga labiau įkaista, tuo oras greičiau kyla į viršų ir pasišalina į lauką. Tad įkaitęs oras neužsilaiko, šilumai nėra jokios galimybės įveikti storą apšiltinimo sluoksnį ir patekti į pastato vidų.

Kokybės aritmetika

Renkantis bet kurią stogo dangą, nereikėtų atsižvelgti vien tik į dangos kvadratinio metro kainą. Pirmiausia vertėtų sudaryti visų medžiagų ir darbų sąmatą. Suskaičiuoti reikia viską - pradedant medinei konstrukcijai reikalingų medžiagų ir darbų kaina, toliau - stogo danga ir jos dengimo darbų kaina, labai svarbu įvertinti ir įvairių priedų – lietvamzdžių, latakų, sniego užtvarų, įvairių tvirtinimo detalių ir kt. kainas. Viską susumavus lengva įsitikinti, kad stogo dangos lakštų kaina sudaro gana nedidelę stogo sąmatos dalį, bet galutinė stogo gera išvaizda, ilgaamžiškumas ir garantijos pasirinkus kokybiškesnę plieninę dangą skiriasi akivaizdžiai. „Ruukki“ savo gaminamoms stogo dangoms naudoja savo gamybos specialios markės tvirtą plieną, iš abiejų pusių padengtą ne mažesniu nei 275 g/m2 cinko sluoksniu, parduodant stogo medžiagas išduoda kokybę patvirtinančią garantinę knygelę.

Ieškantiems išskirtinio dizaino - šiemet dar dvi naujos dangos

Kovo mėnesį pristatyta Premium klasės stogo danga "Ruukki Armorium", rinkoje išsiskirianti didžiausiu bangos aukščiu, bemat sulaukė dėmesio tarp besistatančiųjų ar renovuojančių stogus namų savininkų, dizainerių bei architektų.

Kuriant naująjį čerpinį profilį "Armorium", labiausiai buvo atsižvelgta į prabangesnių namų savininkų pageidavimus: aukštos, išraiškingos, elegantiškų formų bangos stogui suteikia tvirtumo, solidumo įspūdį. Todėl "Armorium" puikiai tinka įvairių architektūros stilių, didesnių individualių namų, dvarų, viešbučių, restoranų, laisvalaikio centrų ir kitiems didesnio ploto stogams. Siūloma galimybė rinktis net iš 9 solidumą pabrėžiančių, prie natūralaus kraštovaizdžio derančių, aksomiškai matinių spalvų.

"Ruukki Armorium" priskiriama prie aukščiausios klasės stogo dangų ne vien dėl jos unikalaus dizaino, t. y. profilio rašto ir spalvų, bet ir dėl patvarumo garantijos. Naujosios dangos ilgaamžiškumą garantuoja aukščiausios, „Ruukki® 50 Plus” kokybės klasės matinis padengimas, ilgiausiai išlaikantis ryškią spalvą ir geriausiai apsaugantis dangą nuo mechaninio poveikio, korozijos bei UV spindulių. Šiai dangai suteikiama 50 metų techninių ir 20 metų estetinių savybių "Ruukki" garantija. Naująją stogo dangą jau galima įsigyti "Ruukki" atstovų prekybos vietose bei "Ruukki Express" stogų centruose.

Beje, balandžio mėnesį "Ruukki" pristatys rinkai ir dar vieną naują, vidutinės - ekonominės klasės stogo dangą, tad besistatantiems namus ar norintiems renovuoti stogą bus dar daugiau pasirinkimo galimybių.

Priežiūra ir valymas

„Ruukki“ plieninės stogo dangos beveik nereikalauja priežiūros – jos nepelija, nekerpėja ir nesamanoja. Ant jų ilgam neužsilaiko sniegas, smulkios medžių šakelės, spygliai. Tačiau jeigu šalia auga dideli medžiai, tuomet patartina reguliariai pravalyti lietaus latakus nuo sąnašų.

Daugiau informacijos apie plienines stogo dangas, lietaus nuvedimo sistemas ir kitus stogo priedus rasite internete adresu ruukkistogas.lt, tel. (8 5) 232 2315 ar pas artimiausią „Ruukki“ partnerį.