Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Plokščių stogų dangos defektai – atpažįstame ir taisome

Dažniausiai pasitaikantys stogo dangos defektai...
Nuotraukos

Sutikite, stogo dangos defektai, reikalas ne tik nemalonus, bet net ir kažkiek pavojingas. Per atsiradusius tarpus ir plyšius į vidų gali sunktis vanduo, patekti sniegas ir tikrai per visas tokias ertmes į lauką veršis šiluma, gali prasidėti metalinių konstrukcijos elementų korozija, medinės konstrukcijos dalys gali pradėti pūti. Šiandien pabandykime aptarti, kaip tokius stogo defektus rasti, atpažinti ir savarankiškai užtaisyti.

 

Dažniausiai pasitaikantys stogo dangos defektai

Ruberoide, tiksliau, jo viršutiniame sluoksnyje atsiranda daugybė ištisinių įtrūkimų. Žinotina – tokio tipo įtrūkimai gali atsirasti ir bet kurioje kitoje ruloninėje stogo dangoje.

Pasitaiko ir toks dangos defektas, kai kampuose ar kitose, sujungimų vietose, patiesiamas per mažas ruloninės dangos sluoksnių skaičius arba ji išvis nepaklojama.

Taip pat jūs galite pastebėti, kad stogo dengimui skirtos medžiagos barjerinis sluoksnis yra ne vienalytis: bitumas ir smulki skalda turi tolygiai dengti visą dangos paviršių. Jei taip nėra, tai laikoma defektu.

Dar vienas galimas defektas – ruloninės dangos sluoksnių atsiskyrimas vienas nuo kito arba dangos paviršiaus bangavimas.

Defektu laikoma ir tai kai ruloninė stogo danga išsipučia, tiek atskirose vietose, tiek visame uždengtame paviršiuje.

Minėti defektai pasitaiko dažniausiai, tačiau priklausomai nuo gamintojo, dangos kokybės, naudojimo sąlygų ir t.t. galima pastebėti ir kitokius defektus.

Kodėl stogo danga, „genda“ ir neatlieka savo funkcijų? Daugeliu atveju priežastis yra viena ir ta pati – stogo dengimo metu nesilaikoma arba pažeidžiama darbų atlikimo technologija ir technologiniai procesai. Tinkamai paklotą stogo dangą pažeisti gali ir kiti veiksniai – neatsargus elgesys ant stogo, stiprus vėjas, karštis ir t.t.

Norint, kad stogo danga tarnautų ilgai ir patikimai, tikslinga, vykstant darbams, periodiškai tikrinti dangos kokybę. Techninę dangos būklę galima patikrinti bet kuriuo metu – tiek dangą pristačius į statybas, tiek ją klojant, tiek pradėjus eksploatuoti ar remontuojant stogą.

Bendrai apžvelgus galimas stogo dangos problemas, dabar pakalbėkime apie konkrečius defektus.

Dangos defektas – fasadą užlieja vanduo

Taip atsitinka, kai vandens nutekėjimui skirtas latakas nuo vertikalių paviršių yra atskirtas per mažu dangos sluoksnių skaičiumi. Norint ištaisyti šį defektą, reikia pašalinti dangą tose vietose, kur ji jau yra pažeista, patiesti ten naują dangą, o sandūros su vertikaliais paviršiais vietose patiesi reikiamą papildomų sluoksnių, kurie užtikrintų tinkamą vandens nutekėjimą, skaičių.

Dangos defektas – atšoka ruberoido kraštai

Šis defektas atsiranda tada, kai ruberoido gamybos procese buvo naudojamas nekokybiškas kartonas. Jeigu matote, kad stogo dangą teks remontuoti, reikia nuo paviršiaus pašalinti ne tik seną, nekokybišką ruberoidą, bet ir skaldą. Tam tikrais atvejais, kai skalda giliai įsispaudusi į stogo paviršių, tai padaryti yra ganėtinai sunku, tad tokiais atvejais stogo paviršiaus išlyginimui naudojamas liejamas asfaltas ar skystas ruberoidas.

Dangos defektas – drėksta sienos ir karnizai

Šis defektas atsiranda dėl to, kad ruloninės stogo dangos medžiagos, esančios tose vietose, kur danga susisiekia su vertikaliais statinio paviršiais, yra per mažai užleistos. Ruloninė stogo danga tose vietose, kur ji susisiekia su parapetu, turi būti užleista ne mažiau kaip 250 mm. Užleiskite dangą ant vertikalaus paviršiaus per reikiamą aukštį ir ją pritvirtinkite taip, kad po ja neprasisunktų vanduo. Papildomai, jei leidžia sąlygos, galite sumontuoti apsauginį, skardinį stogelį. Išsikišusios ar vertikalios konstrukcijos turi būti dengiamos ištisiniais, 2 – 2,5 m ilgio dangos lapais.

Prim.lt