Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Svajonėse: nuosavas namas, prie parko ir su didele mansarda

Nuo­sa­vas na­mas ne­to­li par­ko ar­ba miš­ko, su di­de­le man­sar­da, aps­ta­ty­tas mi­ni­ma­liu skan­di­na­viš­ku sti­liu­mi. Toks yra lie­tu­vių sva­jo­nių būs­tas, par­odė lap­kri­čio pa­bai­go­je at­lik­ta apk­lau­sa.
Nuotraukos
Nuo­sa­vas na­mas ne­to­li par­ko ar­ba miš­ko, su di­de­le man­sar­da, aps­ta­ty­tas mi­ni­ma­liu skan­di­na­viš­ku sti­liu­mi. Toks yra lie­tu­vių sva­jo­nių būs­tas, par­odė lap­kri­čio pa­bai­go­je at­lik­ta apk­lau­sa. Tie­sa, net 85 proc. apk­lau­sos da­ly­vių pri­si­pa­ži­no, kad šiuo me­tu sa­vo sva­jo­nių na­muo­se ne­gy­ve­na.

Jei tu­rė­tų vi­sas ga­li­my­bes, nuo­sa­va­me na­me no­rė­tų gy­ven­ti net 70 proc. lie­tu­vių. Kur kas ma­žiau – tik 8 proc. – sva­jo­ja apie stan­dar­ti­nį ge­rai įreng­tą bu­tą su sve­tai­ne, mie­ga­muo­ju ir vir­tu­ve. Tiek pat – 8 proc. – res­pon­den­tų ver­ti­na lof­to ti­po būs­tą, ku­ria­me bū­tų daug lais­vos erd­vės, o apar­ta­men­tuo­se su ke­tu­riais ar pen­kiais kam­ba­riais sva­jo­ja įsi­kur­ti tik 7 proc. apk­lau­sos da­ly­vių.

„Nuo­sa­vas na­mas lie­tu­viams yra pa­to­gaus ir ko­ky­biš­ko gy­ve­ni­mo sim­bo­lis, apie to­kią gy­ve­na­mą­ją vie­tą sva­jo­ja dau­gu­ma. O štai erd­vūs, dau­giau nei tri­jų kam­ba­rių bu­tai lie­tu­vius do­mi­na ma­žiau. Esant ga­li­my­bei, jie ver­čiau ren­ka­si na­mą ar­ba kom­pak­tiš­kes­nį 2 kam­ba­rių bu­tą. Bū­tent to­kie šiuo me­tu rin­ko­je pa­klau­siau­si. Ne­vi­lio­ja lie­tu­vių ir gy­ve­ni­mas ne­di­de­lia­me bu­te su pa­lė­pe. Apie to­kius na­mus sva­jo­ja vos 6 proc. lie­tu­vių“, – apk­lau­sos duo­me­nis ko­men­tuo­ja Eval­das Nar­bun­to­vi­čius, Do­mop­lius.lt pro­jek­to va­do­vas.

Pa­klaus­ti, be ko­kio at­ri­bu­to lie­tu­viai ne­įsi­vaiz­duo­ja sa­vo sva­jo­nių būs­to, dau­gu­ma – be­veik 30 proc. – nu­ro­dė di­de­lę man­sar­dą. Šiek tiek ma­žiau, 26 proc., at­sa­kiu­sių­jų svar­bu tu­rė­ti erd­vų ga­ra­žą au­to­mo­bi­liui, o be­veik 18 proc. – pir­tį. Apie ba­sei­ną lau­ke ir sū­ku­ri­nę vo­nią sa­vo sva­jo­nių būs­te sva­jo­ja 7 proc. apk­lau­sos da­ly­vių.

Pir­me­ny­bę tei­kia būs­tui ša­lia parko

Kaip ro­do apk­lau­sa, lie­tu­viai ver­ti­na ža­lią­sias erd­ves. Ga­lė­da­mi apk­lau­so­je pa­si­rink­ti dau­giau nei vie­ną at­sa­ky­mo va­rian­tą, net 70 proc. res­pon­den­tų nu­ro­dė, kad sva­jo­nių būs­tas bū­tų ša­lia par­ko ar miš­ko. 35 proc. no­rė­tų, kad ne­to­lie­se te­kė­tų upė.

„Šian­dien būs­to ieš­kan­tiems žmo­nėms svar­bi ne tik kai­na ar tai, kaip būs­tas įreng­tas. Vis dau­giau žmo­nių rū­pi­na­si svei­ka gy­ven­se­na ir tu­ri­nin­gu lais­va­lai­kiu, to­dėl par­kai, skve­rai, miš­ke­liai, re­krea­ci­nės pie­vos, kur ga­li­ma spor­tuo­ti, leis­ti lai­ką su šei­ma, reng­ti iš­ky­las, tam­pa po­pu­lia­res­nės. Tie­sa, su­tvar­ky­tų ir ak­ty­viam poil­siui pri­tai­ky­tų erd­vių mies­tuo­se vis dar trūks­ta“, – sa­ko E. Nar­bun­to­vi­čius.

Kad ne­to­li jų sva­jo­nių būs­to bū­tų pre­ky­bos cen­tras, svar­bu 31 proc. apk­lau­sos da­ly­vių, o kad ša­lia bū­tų dar­bo­vie­tė, no­rė­tų be­veik 26 proc. at­sa­kiu­sių­jų. Be­veik kas penk­tam lie­tu­viui (21 proc.) svar­biau­sia, kad iš sva­jo­nių būs­to bū­tų leng­va pa­siek­ti vai­kų ug­dy­mo įstai­gas.

Pa­klaus­ti, kaip tu­rė­tų bū­ti įreng­ti jų sva­jo­nių na­mai, be­veik pu­sė Lie­tu­vos gy­ven­to­jų – 48 proc. – nu­ro­dė mi­ni­ma­lų skan­di­na­viš­ką sti­lių su ma­žai bal­dų ir daug tuš­čios erd­vės. Kad in­ter­je­re do­mi­nuo­tų mo­der­nus sti­lius su griež­to­mis for­mo­mis, daug stik­lo ir me­ta­lo de­ta­lių, no­rė­tų 32 proc. lie­tu­vių, o kla­si­ki­nį sti­lių rink­tų­si kas penk­tas lie­tu­vis.

Sva­jo­nių būs­tui – ne dau­giau kaip 200 tūkst. eurų

Dau­gu­ma lie­tu­vių – 37 proc. – ma­no, kad sva­jo­nių būs­tui įsi­gy­ti ir įsi­reng­ti pa­kak­tų nuo 100 iki 200 tūkst. eu­rų. E. Nar­bun­to­vi­čiaus tei­gi­mu, už pa­na­šią su­mą ga­li­ma nu­si­pirk­ti nau­jos sta­ty­bos bu­tą sos­ti­nės cen­tre ar­ba ne­di­de­lį gy­ve­na­mą­jį na­mą ar ko­te­džą Vil­niaus ra­jo­ne.

„Pa­vyz­džiui, šiuo me­tu už 150 tūkst. eu­rų ga­li­ma ras­ti vi­siš­kai įreng­tą 4 kam­ba­rių bu­tą pres­ti­ži­niuo­se sos­ti­nės ra­jo­nuo­se – Žvė­ry­ne, Se­na­mies­ty­je ar Nau­ja­mies­ty­je. Už pa­na­šią su­mą įma­no­ma ras­ti ir 150 kv. m gy­ve­na­mų­jų na­mų Vil­niaus pa­kraš­ty­je. Tai­gi, kad tu­rė­tum sva­jo­nių na­mą, ne­bū­ti­na iš­leis­ti 200 tūkst. eu­rų. Li­ku­sią su­mos da­lį vė­liau ga­li­ma in­ves­tuo­ti į būs­to įren­gi­mą ar ap­lin­kos su­tvar­ky­mą“, – sa­ko E. Nar­bun­to­vi­čius.

Be­veik 28 proc. apk­lau­sos da­ly­vių sa­vo sva­jo­nių būs­tui už­tek­tų ma­žiau nei 100 tūkst. eu­rų, 14 proc. – nuo 200 iki 300 tūkst. eu­rų, 10 proc. – nuo 300 iki 500 tūkst. eu­rų, o 11 proc. lie­tu­vių įsi­gy­ti ir įsi­reng­ti sva­jo­nių na­mą rei­kė­tų dau­giau nei 500 tūkst. eu­rų.