Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Užuolaidų audiniai. Kuris skirtas jūsų langui?

Kaip nepasiklysti užuolaidų audinių pasirinkime ir išsirinkti tinkamiausią variantą savo langams?
Nuotraukos

Pradžioje pagalvokite kokių turite funkcinių reikalavimų užuolaidų audiniams.

Šilumos pralaidumas. Šaltomis žiemomis ar karštomis vasaromis sunkesnio audinio užuolaidos sulaikys tiek dalį šalčio, tiek karščio. Kai renkatės audinį, įvertinkite, kokią funkciją turėtų atlikti jūsų užuolaidos.  

Šviesa. Kiek šviesos pageidaujate gauti iš lauko į vidų?  Galbūt norite pabusti žadinami natūralios šviesos kambaryje, o galbūt pailsite tik tamsoje ar prieblandoje? Nuo to priklauso kokio storio ir šviesos pralaidumo laipsnio užuolaidų audiniai jums tiks.

Patogumas. Jei jūsų langai dideli ir platūs, puikus sprendimas rinkitis užuolaidas su parišimais šonuose, jums nereiks atitraukinėti užuolaidų, o užteks abi užuolaidos dalis tiesiog užkabinti su parišimais, taip pat galima rinktis ir automatinį užuolaidų valdymą, tik šis variantas yra gerokai brangesnis.

Triukšmas. Naktinės, storesnio audinio užuolaidos gali sumažinti triukšmą sklindantį iš lauko pusės.  

Privatumas. Jei jums namai yra tarsi prieglosbtis nuo išorinio pasaulio, tokiu atveju rinkitės užuolaidų audinius, kurios apsaugos jūsų privatumą, storesnius, nepraleidžiančius šviesos „Blackout“ tipo užuolaidas.

Spalva. Užuolaidos audinio spalva yra labai svarbi, kadangi užuolaidos yra vienas iš svarbiausių patalpos interjero akcentų. Jei pageidaujate optiškai praplėsti erdvę, rinkitės šviesesnius, lengvesnius audinius. Jei norite, kad langas susilietų su siena ir jis neatkreiptų lankytojų dėmesio, tokiu atvejus jums geriau rinktis spalvas artimas sienos spalvai. Žinoma, galite lango dekorą naudoti kaip pagrindinį interjero akcentą, tokiu atveju jums puikiai tiks ryškios spalvos.

Raštas. Dideli raštai labiau tinka didelėms erdvėms, maži-mažoms, jeigu jau turite interjere ryškesnių raštų ant baldų tekstilės ar tapetai margi, tokiu atveju geriau rinktis vienspalvius audinius, ir atvirkščiai, jei jūsų erdvė yra švelni, pastelinė, galbūt pageidausite pagyvinti ją ryškesniais audinių raštais.

Proporcija. Užuolaidos gali praplėsti arba sumažinti jūsų kambarį. Jei jūsų langas yra mažiukas, galite jį padidinti karnizo pagalba, pakabinkite jį aukščiau ir platesnį nei lango niša, taip pat galite ir romanetę kabinti aukštai, bei padaryti platesnę, kad vizualiai langas prasiplėstų.

Tekstūra.  Užuolaidų tekstūrą reikia derinti prie kambaryje vyraujančio interjero stiliaus ir kitos tekstilės tekstūros. Ji gali būti grubi, švelni, su blizgesiu, šilkinė, atlasinė, matinė.

Priežiūra. Labai svarbu renkantis medžiagą, kad būtų nurodyta audinio užuolaidoms sudėtis bei priežiūros rekomendacijos. Daugelis pageidaujame užuolaidas plauti namuose, rankomis ar skalbimo mašina, tačiau jei audinys nėra pritaikytas plovimui, jis gali prasati savo estetinę išvaizdą. Dažnai valykloms reikia nurodyti, kaip valyti užuolaidų audinius, ypatingai švelniu rėžimu ar stipresniu.