Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Vasaros darbai sode

Vasarą labai svarbu nepamiršti jų laiku palaistyti, nes
Nuotraukos

Nenumaldomai artėja vasara, tad pats laikas pagalvoti apie tai, kokie darbai mūsų laukia soduose. Nors šalčiai jau seniai pasibaigė, sode augantiems medžiams vis tiek reikia mūsų dėmesio.

Vasarą labai svarbu nepamiršti jų laiku palaistyti, nes vasaros karščiai gali tapti sodinukų žūties priežastimi. Drėgmės trūkumas turi įtakos ne tik augalų augimui ir vystymuisi, bet ir vaisių kokybei. Trūkstant drėgmės vaisiai traukiasi, mažėja ir tampa tinkami nebent gyvuliams arba trąšoms. Pritrūkus drėgmės, nei vyšnios, nei trešnės, nei obuoliai negalės pasigirti ir puikiu skoniu.

Apsauga nuo ligų ir kenkėjų

Obelų ar bet kurių kitų vaismedžių sodų priežiūra numato ir kovą su kenkėjais. Nepaisant to, kad kenkėjus bandėte naikinti ankstyvą pavasarį, jie vis tiek gali pasirodyti jūsų soduose. Karts nuo karto patikrinkite ar jūsų augalų nepamėgo vabalai ir vikšrai. Laimei, kovoje su kenkėjais dažnai galima naudoti liaudiškas priemones: purkšti medžius įvairiais antpilais, sukurti vandens užkardas ir t.t.

Deja, šie būdai veiksmingi ne visais atvejais. Tokių kenkėjų kaip drugeliai, kandys ir musės nesustabdys nei vandens užkardos, nei antpilų kvapas. Jie laisvai skraido ore ir deda kiaušinėlius lapuose arba besimezgančiuose vaisiuose. Su tokiais kenkėjais, dažniausiai, tenka kovoti pasitelkus chemiją. Visgi prieš renkantis preparatą reiktų įvertinti augalų, kuriuos apipurkšite, tipą. Obelų sodinukus reiktų nupurkšti geležies kuperoze. Ji ne tik išnaikins kenkėjus, bet ir praturtins obelis jiems taip reikalingu mikro elementu – geležimi.

Maitinimas

Būtinai į sodo priežiūros darbų sąrašą įtraukite medžių apipurškimą trąšomis. Reikalas tas, kad per lapus medžiai naudingąsias medžiagas įsisavina gerokai greičiau negu per šaknis. Apipurškiant medžius pasistenkite, kad trąšos pasiektų ne tik išorinę, bet ir vidinę lapų pusę. Tirpalą vienodai paskirstykite po visą medžio lapiją.

Jeigu nusprendėte apipurkšti savo sodą, nusiteikite pradėti šį darbą labai anksti. Reikalas tas, kad tirpalus išpurkšti reiktų dar iki patekant saulei – kuo anksčiau, tuo geriau. Tokiu atveju maitinamasis mišinys susigers į lapus nespėjęs išgaruoti. Jeigu negalite ar nenorite anksti keltis, darbus atidėkite iki vakaro ir purkšite medžius prieš pat saulėlydį.

Kiti darbai

Jauno sodo priežiūra apima privalomą ploto aplink kamieną purenimą. Šiame plote neturi būti nė vienos piktžolės. Žolėse ne tik gali slėptis kenkėjai, bet ir šalia augančios piktžolės „vogs“ iš medelio jo augimui svarbius mikro elementus.

Ankstyvosios veislės pirmąjį derlių duoda jau vasaros viduryje. Numatykite laiką derliaus rinkimui. Nepamirškite ir apie nukritusius vaisius. Būtinai juos surinkite – plotas aplink kamieną turi būti švarus. Neleiskite šalia medelių atsirasti puvimo židiniams, nes jie gali tapti puvimo ligų ir grybelių šaltiniu. Jeigu pastebėjote medyje ligos požymių, nedelsiant apdorokite tiek konkretų medį, tiek esančius šalia specialiomis priemonėmis.

 

Paruošta pagal užsienio spaudą

 

Prim.lt