Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Vėsesni orai – ne kliūtis remonto darbams

Įpras­ta, jog būs­to re­mon­tas at­lie­ka­mas šil­tuo­ju me­tų lai­ku. Ta­čiau jei ne­tu­rė­jo­te lai­ko ir ne­spė­jo­te na­mų at­nau­jin­ti va­sa­rą, ti­krai ne­ver­ta nu­leis­ti ran­kų, nes ...
Nuotraukos
Įpras­ta, jog būs­to re­mon­tas at­lie­ka­mas šil­tuo­ju me­tų lai­ku. Ta­čiau jei ne­tu­rė­jo­te lai­ko ir ne­spė­jo­te na­mų at­nau­jin­ti va­sa­rą, ti­krai ne­ver­ta nu­leis­ti ran­kų, nes re­mon­to dar­bai žie­mą ga­li vyk­ti net spar­čiau ir pi­giau.

Pa­sak ap­dai­los dar­bus at­lie­kan­čios įmo­nės di­rek­to­riaus Al­gi­man­to Bur­nei­kos, jei sam­do­te meis­trus, vi­daus ap­dai­los dar­bus šal­tuo­ju me­tų lai­ku at­lik­ti ne­tgi pa­pras­čiau. Pir­miau­sia dėl to, kad tuo me­tu už­sa­ky­mų net ge­riau­si meis­trai tu­ri mi­ni­ma­liai. Tad il­gai ne­rei­kės lauk­ti, kol auk­sa­ran­kis at­vyks į jū­sų na­mus. An­tra, kur kas pa­pras­čiau su­si­tar­ti dėl pi­ges­nių dar­bų įkai­nių, nes ap­dai­li­nin­kams pa­tiems ak­tua­lu tu­rė­ti veik­los.

„Ži­no­ma, jei sie­nas da­žy­si­te, teks su­si­tai­ky­ti, kad pa­tal­pą rei­kės vė­din­ti, to­dėl na­muo­se bus vė­siau. No­rint at­nau­jin­ti vi­są bu­tą, pa­to­giau­sias ir pi­giau­sias va­rian­tas - iš kar­to at­lik­ti vi­sų pa­tal­pų re­mon­tą. Taip su meis­trais ga­lė­si­te su­si­tar­ti dėl kur kas že­mes­nės kai­nos. Jei rei­kia tik smul­kaus re­mon­to – žie­ma iš­ties pats pa­to­giau­sias me­tas tai da­ry­ti. Ži­no­ma, ge­riau meis­trų ieš­ko­ki­te ar­ba iki gruo­džio, ar­ba jau po di­džių­jų me­tų šven­čių. Ne pa­slap­tis, kad dau­ge­lis sta­ty­bi­nin­kų mėgs­ta iš­lenk­ti tau­re­lę. Tad gruo­džio mė­ne­sį dau­gu­ma bū­tent ir at­os­to­gau­ja“, - at­vi­rai dės­tė pa­šne­ko­vas.

Nau­do­ja tin­ka­mas medžiagas

Tai­gi, vi­daus ap­dai­los dar­bų ga­li­ma im­tis ir žie­mą. Ta­čiau ar pa­vyks, kai už lan­go siau­čia lie­tūs ar snin­ga, pa­keis­ti se­nus lan­gus? „Bai­min­tis to ti­krai ne­rei­kė­tų. Jei pa­va­sa­rį ar va­sa­rą ne­ga­lė­jo­te pa­si­keis­ti lan­gų, ga­li­te tai pa­da­ry­ti ir šal­tuo­ju se­zo­nu. Lan­gų meis­trus dau­gu­ma klien­tų taip pat užg­riū­va pa­va­sa­rį ir va­sa­rą, to­dėl žmo­gui, ypač gy­ve­nan­čiam di­des­nia­me mies­te, ten­ka il­go­kai lauk­ti, kol meis­trai ga­lės įvyk­dy­ti už­sa­ky­mą. Ru­de­nį ir žie­mą tiek lan­gų ga­my­bos, tiek ir jų mon­ta­vi­mo dar­bų mas­tas kur kas ma­žes­nis. Tai­gi lauk­ti ne­rei­kės, be to, pro­fe­sio­na­lūs lan­gų ga­min­to­jai ga­lės su­teik­ti ne­ma­žų nuo­lai­dų“, - tvir­ti­no bend­ro­vės „Vi­va lan­gai“ di­rek­to­rius Min­dau­gas Gri­gas.

Jo tei­gi­mu, lan­go mon­ta­vi­mas žie­mą iš es­mės nie­kuo ne­sis­ki­ria nuo dar­bo va­sa­rą. Tie­siog nau­do­ja­mos že­mes­nė­je tem­pe­ra­tū­ro­je dirb­ti skir­tos san­da­ri­ni­mo me­džia­gos. Vie­nas pa­grin­di­nių mi­tų – pra­sta at­lik­tų dar­bų ko­ky­bė dėl ne­tin­ka­mai nau­do­ja­mų mon­ta­vi­mo me­džia­gų.

„Šiais lai­kais mon­tuo­da­mi lan­gus žie­mą pro­fe­sio­na­lūs meis­trai vi­sa­da nau­do­ja tik šiuo­lai­ki­nes mon­ta­vi­mo pu­tas, to­dėl lan­gų mon­ta­vi­mas ga­li­mas iki -10 laips­nių Cel­si­jaus. Be to, daž­niau­siai su­tei­kia­ma pa­pil­do­ma ga­ran­ti­ja šiems dar­bams. Pa­grin­di­nis rū­pes­tis mon­tuo­jant plas­ti­ki­nius lan­gus žie­mą – bai­mė at­šal­dy­ti pa­tal­pas. Rei­kia ne­pa­mirš­ti, kad pro­ce­sas at­lie­ka­mas žings­nis po žings­nio ir pats lan­gų mon­ta­vi­mas ne­trun­ka il­giau nei pus­va­lan­dį. Dar­bus da­ro­me nuo­sek­liai. Iš­ėmę vie­ną kam­ba­rio lan­gą, iš­kart įsta­to­me nau­ją. Su­tvar­kę vie­ną pa­tal­pą, ke­liau­ja­me į ki­tą. To­dėl net gy­ve­na­mo­sio­se pa­tal­po­se prob­le­mų ne­ky­la. Pa­tal­pos iš­vė­di­na­mos, bet ti­krai smar­kiai ne­at­šą­la. Ne­rei­kia to bi­jo­ti, juk vi­sų lan­gų na­muo­se iš­kart ne­išim­si­me ir di­de­lių skers­vė­jų ne­bus“, - sa­kė M. Gri­gas.

Iš­ke­liau­ja pu­sė šilumos

Pa­šne­ko­vas pa­sa­ko­jo, jog žie­mą nau­jus būs­to lan­gus įsi­gi­ju­siems klien­tams ne­re­tai ky­la pa­ni­ka, jei stik­lai ima ra­so­ti. To­kiu at­ve­ju, kaip pri­mi­nė M. Gri­gas, de­rė­tų iki ga­lo ati­da­rius lan­gą bent kar­tą per die­ną pa­tal­pą pra­vė­din­ti. Net jei drėg­mė ant lan­go ne­si­ren­ka, toks vė­di­ni­mas svei­kas tiek pa­čiai pa­tal­pai, tiek ir jo­je esan­tiems žmo­nėms. Pa­li­kus plas­ti­ki­nį lan­gą vos pra­vi­rą il­ges­nį lai­ką, pa­tal­pa ko­ky­biš­kai ne­iš­si­vė­dins, o at­vės kur kas la­biau nei ke­lioms mi­nu­tėms vi­siš­kai jį ati­da­rius.

„Prie se­nų „kiau­rų“ lan­gų pra­tę gy­ven­to­jai daž­nai ste­bi­si, kad ant lan­go su­si­da­ro drėg­mė. Ta­čiau jei bu­te ne­sut­var­ky­ta ven­ti­lia­ci­jos sis­te­ma, ste­bė­tis ti­krai ne­rei­kė­tų. Tie­siog rei­kia iš­vė­din­ti pa­tal­pą, o ne ieš­ko­ti ki­tų kal­ti­nin­kų. Tri­jų as­me­nų šei­ma per par­ą vi­du­ti­niš­kai iš­kve­pia maž­daug ki­bi­rą – apie 10 li­trų – van­dens ga­rų. Kad jie ne­si­kaup­tų, o į gy­ve­na­mą­ją pa­tal­pą nuo­lat pa­tek­tų gry­no oro, kvė­puo­ti pri­va­lo pats na­mas ar bu­tas. De­ja, da­bar sta­tant nau­jus dau­gia­bu­čius ar mo­der­ni­zuo­jant se­nuo­sius ne vi­suo­met su­si­mąs­to­ma, ko­kie lan­gų bei or­lai­džių spren­di­mai už­ti­kri­na efek­ty­viau­sią vė­di­ni­mą“, - at­krei­pė dė­me­sį „Vi­va lan­gai“ va­do­vas.

Taip pat jis siū­lė ru­de­nį at­kreip­ti dė­me­sį ir į lan­go var­čios būk­lę. Jei vars­tant lan­gą var­čia kliū­va už stak­tos ar­ba lan­gas už­si­da­ro ne­san­da­riai - bū­ti­na var­čią su­re­gu­liuo­ti. Su­grą­žin­ti ją į tin­ka­mą pa­dė­tį ga­li­ma su­re­gu­lia­vus ap­kaus­tus (me­ta­li­nių plokš­te­lių ir juo­ste­lių rin­ki­nį ap­link vars­to­mo lan­go rė­mą). Jei nė­ra ki­tų lan­go de­for­ma­ci­jų, spe­cia­liais įran­kiais tai vos per ke­lias mi­nu­tes ga­li pa­da­ry­ti bet ku­ris na­gin­gas lan­gų meis­tras.

Nau­jų, ką tik įsta­ty­tų plas­ti­ki­nių lan­gų var­čią daž­niau­siai taip pat bū­ti­na su­re­gu­liuo­ti. Lan­gai tu­ri sto­vė­ti tie­siai, ne­kliū­ti už stak­tos, san­da­riai pri­sis­paus­ti prie jos. Ki­taip at­si­ras pa­pil­do­mų ši­lu­mos nuo­sto­lių. Spe­cia­lis­tai at­krei­pia dė­me­sį, kad iki pu­sės ši­lu­mi­nių nuo­sto­lių šal­tuo­ju me­tų lai­ku at­si­ran­da dėl ne­san­da­rių lan­gų ir du­rų.