Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Žemės ūkio paroda Opolagra 2017

Šių metų birželio 9-11 dienomis Lenkijoje, netoli Opolės esančiame
Nuotraukos

Šių metų birželio 9-11 dienomis Lenkijoje, netoli Opolės esančiame miestuke Kamenyi Šlionske vyko kasmetinė, tarptautinė Žemės ūkio paroda Opolagra 2017.

Paroda yra ne tik viena didžiausių iš Lenkijoje vykstančių agro parodų, bet ir turi ilgą bei turtingą istoriją. Pirmoji Opolagra buvo suorganizuota prieš 14 metų. Tiesa, tuomet ji vyko kitoje vietoje – organizatoriai dar tik ieškojo optimaliausio sprendimo. Toks buvo rastas ir jau septintus metus iš eilės Opolagra vyksta toje pačioje vietoje – šalia Kamenyi Šlionks esančiame didžiuliame areodrome, puikiai tinkančiam masyvios ir galingos žemės ūkio technikos pristatymui.

Praėjusių metų paroda sulaukė 48 000 lankytojų, tad šiemetinėje, užimančioje 45 hektarų plotą ir sukvietusią daugiau kaip 450 skirtingų įmonių ir ūkių atstovų, žiūrovų turėjo būti dar daugiau.

Juolab, kad ką veiklos parodoje turėjo ir mažas, ir senas. Visas parodos dienas žiūrovai galėjo stebėti frontalinių krautuvų, traktorių ir kombainų „pasirodymus“, o drąsiausieji galėjo patys sėsti prie šios technikos vairo ir, padedami patyrusių instruktorių, pamėginti įsijausti į ūkininko vaidmenį.

Pastarąja galimybe buvo pasinaudota – aptvertoje, uždaroje zonoje, šių eilučių autorius pirmą kartą sėdo prie Schmidt frontalinio krautuvo vairo. Tenka pripažinti, kad krautuvas veikė būtent taip, kaip buvo teigiama – galingas, tačiau „lėtas“ variklis užtikrinto tolygų, be trūkčiojimų, pajudėjimą iš vietos. Vairo transporto priemonė klausė ypatingai tiksliai, o dirbti šakiniu krautuvu pasirodė taip pat paprasta, kaip ir žaisti žaidimą įprasta vairalazde. Aišku, norint pasiekti tokį lygį, kokį demonstravo pasirodymo metu krautuvus ant priekinių ratų statę operatoriai, dar tektų gerokai pavargti, tačiau galvojant apie ramų, kasdienį darbą laisvai būtų galima po pusvalandinės praktikos.

Kadangi pati paroda, žvelgiant iš šono (arba iš viršaus), priminė savotišką didelę išvyką į gamtą, vaikams buvo įrengta atskira pramogų zona, kurioje tėvai saugiai galėjo palikti smagintis savo mažylius arba keliauti su jais apžiūrėti galvijų ekspozicijos, kartu dažyti natūralaus dydžio karvutės modelį ar stebėti šalimais vykstančias varžybas. Įdomu tai, kad parodos metu lauko kavinės prekiavo ne tik maistu, bet ir alkoholiu, tačiau girtų ar agresyviai nusiteikusių žmonių pastebėti neteko.

Taip pat visos parodos metu vyko loterija, kurios nugalėtojas gavo vertingą, vieno iš parodos organizatorių – Schmidt frontalinių ir šakinių krautuvų gamintojo – įsteigtą prizą – elektrinį triratį motociklą, puikiai tinkantį nedidelių krovinių pervežimui. Kadangi ši transporto priemonė yra ekologiška, lengvai valdoma, pasižymi geru pravažumu ir yra ganėtinai pigi, tikėtina, kad netrukus ją išvysime ir Lietuvos rinkoje. Bent jau tokius planus išsakė Schmidt atstovai.

Nustebino tik tai, kad šioje, didžiulėje, ilgą istoriją turinčioje parodoje, nebuvo nė vienos Lietuvos įmonės, nors kitų kaimyninių šalių atstovų teko sutikti. Kyla klausimas - ar lietuviai negauna informacijos apie Opolagra, ar tiesiog neieško naujų rinkų Lenkijoje?

Bet kokiu atveju, tikėtina prielaida, kad dabar situacija pradės keisti ir kitais metais vyksiančioje Opolagra 2018 dalyvaus ne tik Lietuvos žiniasklaidos atstovai, bet ir dirbantieji žemės ūkio pramonėje, gyvulių augintojai, trąšų gamintojai ar tiesiog lietuviai ūkininkai, kuriems pažintis su Lenkijos agro kultūrą, neabejotinai, atvertų naujas perspektyvas.

Prim.lt

 

Straipsnio kategorijos