Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Židiniai iš muilo akmens – kitokia šiluma

Pirma dalis
Nuotraukos

Muilo akmuo. Tikėtina, kad ne vienam tautiečiui toks žodžių junginys gali pasirodyti keistas. Tačiau reikia tik truputį įsigilinti ir tampa aišku, kad turime reikalą su unikalia, pačios gamtos sukurta „medžiaga židiniams“. Kas gi tas, paslaptingasis muilo akmuo ir kuo jis gali būti naudingas mūsų sveikatai? Apie tai paprašėme papasakoti „Muilo akmuo“ įmonės, gaminančios židinius ir krosneles, vadovą Leonidą Šniaką.


Kas yra tas muilo akmuo? Kokiomis savybėmis pasižymi?

Muilo akmens sudėtį sudaro kieti ir minkšti mineralai, kurie lengvai pasiduoda apdorojimui. Akmens viduje talką ir magnetizą jungia itin stiprūs ryšiai, dėl to talko dalelės, formavimosi metu, įaugo į magnetizą, sudarydamos vientisą akmeninę masę. Mes per keletą veiklos metų išbandėme muilo akmenis iš įvairių kasyklų. Šiuo metu, kaip ir daugelis kitų Europos židinių gamintojų, žaliavą importuojame iš Brazilijos, kur išgaunamas kokybiškiausias muilo akmuo.

Cheminė sudėtis:

Mineralinė sudėtis:

Kitos savybės:

SiO2 30 – 33 proc.

Talkas Mg3Si4O10(OH)2 40-50 proc.

Lydymosi temperatūra 1630-1640 °С

MgO 27 – 32 proc.

    Magnetizas MgCO3 40-proc.

Minkštėjimo temperatūra 1420 °С

CO2 20 – 21 proc.

Chloridas Mg5Al2Si3O10(OH)8 5-8 proc.

Šilumos talpumas 0,98 Kj/Kg°C

H2 O (kristalizuotas vanduo) 2 – 3 proc.

 

Šilumos laidumas 6 W/MK

Fe, Fe2 8 – 10 proc.

 

Plėtimasis kaistant 0,001 proc./°C

CaO 1 – 2 proc.

 

Tankis 2980/m3

Al2O3 1 – 2 proc.

 

 

 

Kuo skiriasi židiniai iš molio ir muilo akmens?

Židiniai ir krosnys, sumūryti iš muilo akmens, šildo ilgiau, nes jo šilumos talpa yra 3 kartus didesnė negu krosninių plytų. Tokie židiniai skleidžia šilumą panašią į saulės spindulius ir labiausiai tinkančią gyvenamiesiems namams. Metalo kiekis žaliavoje yra minimalus, todėl patalpoje neišdeginamas deguonis, išsaugoma optimali drėgmė ir jonų lygis.

Židiniai ir krosnys iš muilo akmens puikiai laiko ir sugeria ugnies skleidžiamą šilumą ir ilgai ją akumuliuoja. Tokie židiniai reikalauja daug mažiau malkų negu tradiciniai, o išgaunama ir akumuliuojama šiluma yra dvigubai didesnė.

Kokią įtaką tai turi mūsų sveikatai?

Židiniai ir krosnys iš muilo akmens teigiamai veikia žmogaus sveikatą. Skleidžiamos-spinduliuojamos šilumos bangos ilgis siekia 8 mikronus, tai toks pats ilgis kaip žmogaus skleidžiamos šilumos ir saulės bangos ilgis.

Mūsų organizmas tokią šilumą priima kaip natūralų gamtos šaltinį ir būnant prie tokio židinio ar krosnelės jūsų organizmas leidžia šilumai prasiskverbti giliau nei būtumėte pirtyje. Ši muilo akmens  skleidžiama šiluma sušildo ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus, teigiamai veikdama žmogaus sveikatą. Nenuostabu, kad kai kurie židinių savininkai juos vadina namų gydytojais.

Taip pat reiktų žinoti, kad muilo akmuo yra tiek švarus ir ekologiškas, kad iš jo gaminami indai skirti maisto gaminimui, be to gaminant indus naudojama akmens savybė puikiai išlaikyti ne tik šilumą, bet ir šaltį. Šilumą kaupiantis indas, pagamintas iš natūralaus akmens maistui suteikia unikalų skonį. Ilgą laiką inde palaikomas karštas maistas.

Ar židiniai iš muilo akmes gali būti statomi visose patalpose?

Iš muilo akmens pagaminti židiniai yra universalūs, todėl gali būti montuojami visose patalpose: kambariuose, pirtyse, butuose (jei yra atitinkamos sąlygos). Jie tiktų ir lauko terasoms, tačiau turint omenyje tai, kad muilo akmuo nėra pigus, statyti židinių ar krosnelių terasose ir kitose atvirose vietose nerekomenduojame.

Kokie reikalavimai keliami grindims?

Muilo akmuo nėra lengvas, tad norit kambaryje turėti iš šios medžiagos pagamintą židinį ar krosnelę, reikia jam paruošti atitinkamą, tvirtą, gaminio svorį išlaikantį, pagrindą, todėl paprastai židiniai ir krosnelės statomi pirmuose aukštuose. Kita vertus, jeigu žmogus nori tokio tipo židinio kituose aukštuose, galima naudoti lengvą metalinę kapsulę, kuri padengiama muilo akmens plokštėmis. Kadangi šiuo atveju karštis vis tiek eina per akmenį, jis spinduliuojamas ir patalpą šildo taip pat, kaip ir iš muilo akmens sumūrytas židinys.

Kokias klaidas daro (arba gali padaryti) žmonės, prižiūrėdami židinius iš muilo akmens?

Bene dažniausiai pasitaikanti klaida – židinio kūrenimas be oro padavimo (uždarius apatines dureles). Reikia atminti, kad oras „reikalingas“ visiems, taip pat ir židiniams.

Kokia suteikiama garantija? Kiek tai kainuoja?

Mes ne pirmus metus esame šioje rinkoje, todėl savo gamybos židiniams suteikiame 5 metų garantiją, kuri jau įtraukta į gaminio kainą. Atliekame ir pogarantinį remontą, bet jo prireikia labai ir labai retai. Šiuo metu netgi svarstoma galimybė suteikti savo gaminiams 7 metų garantiją.

Ar galima šiuo atveju kalbėti apie ekonominę naudą?

Židinys ar krosnis, iš muilo akmens, dėl savo gamtinių – techninių savybių, tam pačiam šilumos kiekiui pagaminti naudoja dvigubai mažiau malkų, negu, tarkim, koklinės krosnys, tad nauda akivaizdi. Be to, kaip minėjau, muilo akmuo kitaip išspinduliuoja šilumą, ilgiau ją išsaugo, o tai turi teigiamos įtakos žmonių sveikatai.

Kur dar gali būti naudojamas muilo akmuo?

Muilo akmens panaudojimas labai platus. Jis gali būti pritaikomas baseinuose, voniose, pirtyse, iš šio akmens pagamintos plytelės naudojamos interjero puošybai.

Pagaminti iš natūralaus akmens darbo paviršiai išlaiko ne tik mechaninius poveikius, bet ir drėgmę. Dažnai iš muilo akmens gaminami virtuvės stalviršiai, stalai, virtuvės plautuvės, vonios baldų stalviršiai ir lentynos. Reikia pabrėžti, kad ant vonioje klotų grindų plytelių iš muilo akmens jūs niekada nepaslysite, net jei grindys bus labai šlapios. Tai dar viena unikali akmens savybė. Taip pat plytelės naudojamos grindims kloti aplink židinį, kad apsaugotų kūrenamą vietą nuo žiežirbų.

Akmuo labai tinka individualiems baldų gamybos projektams, bei kitai apdailai: fasadams, sienoms, bendrų patalpų grindims. Natūralaus akmens apdaila suteikia namams ilgaamžiškumo ir patikimumo pojūtį. O teisingai suprojektuotos ir išpildytos akmens konstrukcijos tarnaus ilgus metus ir ne vienai kartai.

 

Nuotraukos Muilo akmuo ©

Kalbėjosi V. Misevičius

Prim.lt