Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

"Vilkai MC" atidarė čapterį ir klubhauzą Anglijoje Londono priemiestyje

Pasižvalgykime po naujuosius "Vikai MC" namus Esekse
Nuotraukos

Prieš porą savaičių mūsų bičiuliai, kauniečiai „Vilkai MC“ atidarė naują klubhauzą... Anglijoje, Esekse . Apie šią, ne eilinę, šventę prim.lt skaitytojams plačiau pasakoja klubo prezidentas Antanas.


Ar naujas klubhauzas, kuris duris atvėrė ne kažkur šalimais, o Anglijoje reiškia, kad jūsų ten jau daug ir vietos klubai jus pripažino?

Čapteris ir Klubhausas Anglijoje tapo būtinas, nes klubo narių skaičius nuolat auga. Jį papildo gyvenantys Anglijoje mūsų tautiečiai. Tam, kad jie visi galėtų susiburti „po vienu stogu“ ir buvo nuspręsta atidaryti dar vienus „klubo namus“.

klubhauzas anlgija 1 Custom

Kiek jūsų klubo narių yra Anglijoje?

Anglijos čapteryje, kol kas yra tik 8 nariai, bet to užteko, kad galėtume ten atidaryti klubhauzą. O narių skaičius, manau, laikui bėgant tikrai gausės, nes vis daugiau lietuvių, kaip bebūtų gaila, laimės ieško svečiose šalyse

klubhauzas anlgija 9 Custom

Kaip sekasi bendrauti su vietos klubais?

Su vietos klubais sutariame gerai, niekas nežiūri kaip į atvykėlius ar įsibrovėlius. Kurdamiesi Anglijoje sulaukėme nemažai jų palaikymo ir pagalbos.

klubhauzas anlgija 2 Custom

Kodėl buvo pasirinktas būtent Eseksas?

Ilgai galvojome, kur būtų tikslinga apsistoti ilgam. Galiausiai nusprendėme, kad įsikursime ten, kur gyvena daugiausia klubo narių.

Kaip ir Kauno atveju, klubhauzą įsirengėte patys?

Neuždirbame tiek, kad samdytume darbininkus. Kita vertus, niekas geriau už mus nežino, ko mes norime, tad geriausią viską daryti patiems. Juolab, kad patirtį jau turime. Esekse, kaip ir Kaune, viskas įrengta savomis rankomis, su šeimų bei draugų pagalba.

klubhauzas anlgija 4 Custom

Papasakok plačiau apie klubhauzo įrengimo darbus?

Apie juos daugiau galėtų papasakoti tik patys „anglai“, kadangi jie darbavosi be mūsų „lietuvių“ pagalbos, mes nuvykom tik į balių (su dovanomis).

Pasak klubo „anglų“, nors dėl vietos buvo apsispręstą bendrai, pačias klubhauzo patalpas jie įsigijo spontaniškai. Kaip ir Kaune, Esekse esantį klubhauzą įrenginėjo visi kartu: ir patys klubo nariai, ir palaikantieji, ir šiaip motociklizmui prijaučiantys draugai. Kiekvienas į šias patalpas įdėjo dalį savęs – kas medžiagomis, kas darbu, kas – geru, vertingu patarimu. Klubhauzas įrengtas, galbūt, ne prabangiai, bet jaukiai ir su skoniu.

klubhauzas anlgija 6 Custom

Baikerizmas Lietuvoje ir baikerizmas Anglijoje – pastebėjai skirtumų?

Skirtumų tikrai yra, pradedant išvaizda, važiavimo (ir auto vairuotojų) kultūra. Anglijoje daug labiau propaguojamas važiavimas motociklai negu automobiliais. Tiek vairuotojai, tiek policija daugiau dėmesio skiria ir motociklininko saugumą gatvėje. Keliuose daug įspėjamųjų ženklu, žiniasklaidoje nuolat mirga saugaus eismo temoms skirti pranešimai.

klubhauzas anlgija 7 Custom

Lietuva, Anglija – dar galvojate plėstis?

Negali žinot, bet jei valdžia ir toliau tik žodžiais „gerins gyvenimą“, o darbais skatins emigraciją, tad, tikėtina, augs mūsų klubo narių, laimės ieškančių užsienyje, skaičius. Tada teks ir naujus klubhauzus atidaryti. Pagyvensim pamatysim.

Kaune dažnai rengiate Atvirų durų dienas. Kas tai? Ar bus panašiai Anglijoje?

Mūsų atvirų durų vakarai yra skirti visiems besidomintiems baikerizmu. Anglijoje tokie panašūs vakarai taip pat rengiami kartą per mėnesį.

klubhauzas anlgija 8 Custom

Kokia publika į atviras duris susirenka Anglijoje? Ar vietos „civiliokai“ jau apsiprato?

Į atvirų durų vakarus susirenka įvairų gyvenimo būdą pasirinkę ir pačių įvairiausių socialinių sluoksnių atstovai. Prie alaus bokalo puikiai jaučiasi ir užkietėjęs baikeris su dešimtmete baikerizmo patirtimi, ir eilinis, ką tik į Angliją atsikraustęs statybininkas. Kiek primirštos brolybės ir žmogiško artumo idėjos tarsi atgimsta naujam gyvenimui.

klubhauzas anlgija 11 Custom

Gal galima klubhauzo Anglijoje koordinates? Suprantu, kad ne visi ten pateks, bet jei kada tautiečiams baikeriams pagalbos prireiktų.

Anglijos „Vilkai MC“ klubhauzas yra Romforde, Rytų Londone. Informaciją apie visus planuojamus renginius, tikslesnes koordinates ir kontaktus galima rasti facebooko puslapyje „Vilkai MC Essex Support“.

Dėkui už pokalbį.

Kalbėjosi V. Misevičius

Prim.lt