Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Esminiai patarimai, kaip pasirūpinti važiavimo komfortu žiemą

Vairuotojams apie save jau spėjo priminti visas žiemiškų eismo sąlygų spektras: sniego pusnys, snaiges keičianti lijundra, ledas, provėžuoti keliai.
Nuotraukos

2019.01.03.

Vairuotojams apie save jau spėjo priminti visas žiemiškų eismo sąlygų spektras: sniego pusnys, snaiges keičianti lijundra, ledas, provėžuoti keliai. Jei nespėjote tinkamai pasiruošti, greičiausiai tokios orų išdaigos kelia stiprias neigiamas emocijas. Nutarę pagerinti situaciją turite ne tik pasitikrinti, ar gerai subalansuotos naujos padangos. Kad važinėti būtų ne tik patogu, bet ir saugu, teks pasirūpinti ir patikrinti pagrindines detales. Taip pat pravers įsigyti vieną kitą aksesuarą, kuris padės įveikti prišalusias dureles, apšerkšnijusį stiklą ar užtikrins sklandų variklio darbą.

Kai padangos geros, nebaisūs jokie keliai

Tinkamos padangos garantuoja maksimalų saugumą net ir labai sudėtingomis oro sąlygomis. Tačiau jų yra įvairiausių tipų, pritaikytų skirtingoms klimato sąlygoms. Svarbu išsirinkti tinkamas pagal asmeninius poreikius. Pavyzdžiui, universalios padangos visiškai netinka snieguotoms vietovėms. Skandinavijos šalyse jomis naudotis net draudžiama. Vis dėlto Lietuvoje neturime aukštų kalnų, žiemos čia gana švelnios, tad universalios padangos gali tikti mažai važinėjantiems vairuotojams.

Jeigu tenka važinėti kasdien ir dideliais atstumais, specialistai pabrėžia, kad naujos padangos turėtų būti tik žieminės. Tad tokiu atveju nerizikuokite – pasilikite universalias pavasariui, o dabar pasirūpinkite žieminėmis.

Ledo grandikliai – nepamainomas aksesuaras šaltuoju metų laiku

Šluotelės ir įvairūs ledo grandikliai turėtų būti kiekviename automobilyje: anksčiau ar vėliau jų tikrai prireikia. Šluotelė padės lengvai, nebraižant stiklo ar automobilio kėbulo paviršiaus nuvalyti susikaupusį sniegą. Specialus švelnus, bet efektyvus grandiklis leis lengvai nugramdyti ledą nuo stiklo ir nešvaistyti laiko belaukiant, kol šis tiesiog nutirps veikiant šiltai, į stiklus nukreiptai oro kondicionieriaus srovei.

Tinkama žieminė autochemija: neužšals ne tik langų skystis

Greičiausiai užšąlanti autochemija yra langų skystis. Nerekomenduojama laukti, kol stipriai atšals ir tik tada skiesti skystį koncentratu ar keisti jį žieminiu. Taip pat dėmesio reikia ir kitoms šalčiui jautrioms automobilio dalims. Pavyzdžiui, naujos padangos nebus labai patikimos, jei prieš montavimą jos laikytos netinkamomis sąlygomis.

Prieš žiemos sezoną ar jo pradžioje vertėtų atidžiau apžiūrėti ir tarpines durų gumas. Nenorintiems šaltą ir tamsų žiemos rytą susidurti su užšalusiomis durimis jau dabar suplyšusias reikėtų pakeisti naujomis. Tiek naujas, tiek jau seniai naudojamas tarpines reikėtų sutepti specialiais lubrikantais.

Taip pat vertėtų patikrinti alyvos kiekį ir kokybę. Skystį būtina pakeisti, jei pastebite, kad jis labai tirštas. Smarkiai sutirštėjusi alyva gali stipriai apsunkinti variklio darbą ar net sugadinti šią automobilio dalį.

Automobilis nepaves, jeigu pasirūpinsite akumuliatoriumi

Sveikas akumuliatorius prilygsta sveikai žmogaus širdžiai. Jis ne mažiau svarbus nei naujos padangos. Jeigu akumuliatorių įsigijote visai neseniai, užteks tiks paruošti detalę prieš prasidedant didiesiems šalčiams.

  • Pirmiausia patikrinkite, ar akumuliatoriaus jungtys yra tvarkingos. Jei detalę paveikė korozija, kruopščiai nuvalykite visas žymes.

  • Pamatuokite baterijos stiprumą ir įkraukite, tik ne didesne negu 1/10 srove: taip neperkrausite akumuliatoriaus.

Pašalus rekomenduojama iškart nekurti automobilio, o truputį pakaitinti, pajunginėti tolimųjų žibintų šviesas. Užkūrus variklį reikėtų neskubėti jungti visų elektroninių prietaisų – taip kenkiama akumuliatoriui. Šios detalės ilgaamžiškumas tiesiogiai priklauso nuo gamintojo, priežiūros, vairavimo manierų, įpročių. Priklausomai nuo to, akumuliatorius gali būti tinkamas naudoti nuo 3 iki 5 ar net 7 metų.

Dėmesys svarbus ir kitoms detalėms

Budrumo ir tvarkingų stabdžių žiemą reikia labiau negu bet kada, todėl net ir naujos padangos nepadės, jeigu naudosite susidėvėjusias stabdžių kaladėles. Jei jaučiate, kad stabdymo laikas pailgėjo net jei kelias neaptrauktas ledu, pats laikas į servisą.

Jei naudojate nedaug langų skysčio ir valytuvus keičiate gana retai, žiemą tai padaryti ypač svarbu. Ant asfalto beriama druska, smėlis maišosi, tyška ant stiklų, tad šie greičiau išsipurvina. Prasti valytuvai gali dar labiau juos išpurvinti ir pabloginti matomumą.

Nors automobilis – neatsiejama daugelio kasdienybės dalis, nemažai vairuotojų tinkamai ar net visai jo neprižiūri. Dėl to galite rizikuoti ne tik savo, bet ir kitų sveikata. Todėl nuvykę į servisą tam, kad būtų sumontuotos naujos padangos pasinaudokite proga ir paprašykite, kad specialistas apžiūrėtų ir kitas svarbiausias detales. Sutaisę ar pakeitę jas naujomis, visus likusios žiemos iššūkius pasitiksite tikrai drąsiau.