Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

„Vilkai MC“ kelionė po Rytų Europa

Vasara – kelionių metas, tad nenuostabu, kad nemažai mūsų pažįstamų leidžiasi ieškoti nuotykių
Nuotraukos

Vasara – kelionių metas, tad nenuostabu, kad nemažai mūsų pažįstamų leidžiasi ieškoti nuotykių. Kiekvienas keliauja savaip. Kas tranzuoja, kas nusiperka turistinį kelialapį, o kas, trokšdamas naujų iššūkių, tūkstančius kilometrų suka motociklu. Apie tokį „nedidelį“ pasivažinėjimą po Rytų Europą paprašėme papasakoti moto klubo „Vilkai MC“ prezidento Antano.

 

Kaip buvo pasirinktas kelionės tikslas ir sudarytas maršrutas? Atsitiktinai? Ar seniai norėta aplankyti Rytų Europą?

Kadangi važinėjame daug, žinome, jog keliones tikslinga planuotis iš anksto, tad ir šį kartą tikslas pasirinktas neatsitiktinai.Prieš kelerius metus, dar iki neramumų, teko pabuvoti Kryme. Regionas paliko neblogą įspūdį, tad nusprendėme pasižvalgyti kažkur netoliese, bet po kitas šalis. Pačią kelionę planavome apie pusmetį, tačiau maršrutas buvo dėliojamas pakeliui, atsitiktine tvarka, stengiantis važiuoti įdomesniais keliais, ne autostradom.

Vykstant į aplankytas šalis kur nors reikėjo vizos?

Važiavome per Europos sąjungai priklausančias arba planuojančias priklausyti šalis – Lenkiją, Slovakiją, Vengriją, Serbiją,Bulgariją. Grįžome per Rumuniją, tad vizų nereikėjo nė vienoje iš aplankytų šalių. Tai sutaupė laiko ir sumažino kelionės išlaidas.

Kelionėje reikėjo grynųjų pinigų?

Visi didieji miestai ir didžiosios degalinės jau skaitmenizuotos, tad dažniausiai atsiskaitydavome kortelėmis. Lietuviškas visur priima be jokių problemų. Tiesa, kadangi važiavome įdomiais maršrutais, kartais tekdavo kurą piltis mažesnėse degalinėse ar apsigyventi kokiam kaimelyje, kur kortelių skaitytuvų nėra, tad grynųjų pinigų leidžiantis į tokias avantiūras būtina turėti.

Kokią valiutą vežėtės? Eurus? Dolerius? Kinijos juanius?

Mes, iš anksto ruošdamiesi euro įvedimui, išsikeitėm ir vežėmės eurus, bet didesniuose miestuose, kuriuose buvo bankų skyriai, buvo galima išsikeisti ir kitą valiutą, tik niekas ten litų nenorėjo pripažinti. Gal jau žino, kad netrukus jų nebeliks.

Kuo skiriasi apvažiuoti kraštai ir Lietuva – gyventojų požiūris į turistus ir moto turistus, mentalitetas, elgesys keliuose.

Kiekviena šalis skirtinga. Čia vienu žodžiu neatsakysi – vienur geresni keliai, kitur gražesni vaizdai. Gali skirtis net tos pačios šalies regionai, tačiau žmonės visur vienodai draugiškai.Iš vietinių nieko neigiamo mūsų atžvilgiu pajausti neteko. Kalbant apie situaciją keliuose, tai apvažiuotose kraštuose,kaip ir visur, pasitaiko žioplių.

Kokie patys keliai ir kokia buvo vietinė policija?

Keliai iš tikrūjų neblogi. Motociklu važiuoti pats tas, o su policija, laimei, neteko susidurti. Mes elgėmės ir važiavome tvarkingai, jie irgi nesikabinėjo.

Kaip kainos – kur pigiau, kur brangiau?

Kuro kainos apvažiuotose regionuose skiriasi nežymiai, o pragyvenimas – nakvynė, maistas– tikriausiai pigiausias buvo pačioje Bulgarijoje. Keista, nes apsistoją buvome vietos kurortuose – Pomorije ir Balčik.

Galima apie kainas tiksliau – alus alubaryje, pietūs dviem? Apsipirkimas supermarkete?

Alaus bokalas bare Bulgarijoje kainuoja apie 4 – 5 litai, pietus dviem apie 35 – 40 litų. Atrodytų, daugoka, bet porcijos ten tikrai didelės. Visiems užteko. Kalbant apie supermarketus, tai viskas priklauso nuo to ką perki. Čia panašiai kaip Lietuvoje – gali imti akcijines prekes, gali – brangiausias.

Kaip bezinas – kaina ir kokybė? Nebuvo netikėtumų?

Kaina visur plius minus panaši kaip ir Lietuvoje – pusantro euro. Kokybe nusivilti irgi neteko. Kiek pylėm, tiek viską tvarkingai motociklai „suvartojo“. Be čiaudėjimų ir kaprizų.

Ar pasitaikė pakeliui gedimų?

Rimtų gedimų nepasitaikė, o smulkius skubiai susitaisėm patys.

Ar buvo kuriozinių situacijų?

Linksmiausia situacija buvo, kai važiuojant, vieno iš mūsų antrai pusei širšė įgėlė... į lūpą. Suprantu, kad žmogui skauda, bet vaizdelis buvo superinis.

Ir kaip sprendėte problemą? Važiavote į ligoninę?

Nereikėjo. Alerginės reakcijos nebuvo, tad problemą sprendėme „liaudiškai“ – vietinės „tinktūros“ patepimais ir pavartojimais.

Kiek kilometrų, maždaug, buvo nukeliauta. Ir kiek kelionė truko?

Kilometrų per visas tas dienas susukome apie 5000. Visas turnė truko lygiai dvi savaites, tačiau vieną jų tiesiog mėgavomės gyvenimu ir ilsėjomės Bulgarijos pajūryje.

Ką patartumėt kitiems, nusprendusiems važiuoti panašiu maršrutu?

Svarbiausia – žinoti ko nori ir leistis į kelią geros nuotaikos. Tada ir oras bus palankus, ir kelionė neprailgs. Viskas daug paprasčiau negu gali pasirodyti.

 

Dėkui už pokalbį.

Kalbėjosi V. Misevičius

Prim.lt