Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Pravirkdančioje „Ekskursantėje” – ir alytiškis aktorius

Pravirkdančioje „Ekskursantėje” – ir alytiškis aktorius
Nuotraukos

Dau­ge­lis tų, ku­rie „Dainavos“ kine jau spė­jo pa­ma­ty­ti re­ži­sie­riaus Aud­riaus Ju­zė­no kur­tą fil­mą „Eks­kur­san­tė“ pa­gal tik­rą 11-me­tės mer­gai­tės iš Lie­tu­vos is­to­ri­ją, su­tiks – fil­mas ne­jau­din­ti ne­ga­li, vie­ni verks, ki­ti pyks. Lie­tu­vos ir Ru­si­jos žiū­ro­vams pri­sta­ty­ta­me fil­me vai­di­na ir aly­tiš­kis ak­to­rius Ro­ber­tas Šar­knic­kas.

Pa­bė­gu­si iš trem­ti­nių per­pil­dy­to kro­vi­ni­nio trau­ki­nio, ve­žan­čio ją ir jos šei­mą į Si­bi­rą, mer­gai­tė įvei­kė 6 tūkst. ki­lo­met­rų ke­lią na­mo į Lie­tu­vą, pil­ną pa­vo­jų bei nuo­ty­kių. Toks fil­mo siu­že­tas pri­vers lie­tu­viš­ko ki­no mė­gė­jus at­ver­ti ki­no te­at­rų du­ris, ne iš­im­tis ir Aly­tus.

 „Fil­mas pa­rem­tas vie­nos mer­gai­tės is­to­ri­jos pa­sa­ko­ji­mu. Ji iš­gy­ve­no pra­ga­riš­kus sun­ku­mus, ta­čiau bėg­da­ma iš Si­bi­ro 6 tūks­tan­čius ki­lo­met­rų su­ti­ko ir ge­rų ru­sų, ku­rie ėjo net aukš­tas pa­rei­gas. Jų dė­ka Ma­ri­ja iš­sau­go­jo gy­vy­bę. Jos tik­ras var­das Anas­ta­si­ja, ji lan­kė Čiur­lio­nio me­nų mo­kyk­lą. Fil­ma­vi­mo me­tu kiek­vie­ną ak­to­rių su­tik­da­vo šil­tu ap­ka­bi­ni­mu, spren­džiu, kad tai šil­ta, ge­ru­mo ku­pi­na mer­gai­tė, da­bar jai tur­būt yra 15–16 me­tų“, – su­grįž­da­mas į fil­ma­vi­mo lai­kus pa­sa­ko­jo R.Šar­knic­kas.

Ga­li­my­bę vai­din­ti „Eks­kur­san­tė­je“ Ro­ber­tas va­di­na įdo­miau­siu ir jaut­riau­siu iš­ban­dy­mu – jis at­li­ko kai­mo mo­kyk­los mo­ky­to­jo vaid­me­nį. „Ši pa­tir­tis man la­biau­siai pa­li­ko įspū­dį dėl ben­dra­vi­mo ir su­si­kal­bė­ji­mo tarp ak­to­riaus ir re­ži­sie­riaus Aud­riaus Ju­zė­no. Po iš­ėji­mo iš Aly­taus mies­to te­at­ro 2006 me­tais bu­vau la­bai pa­si­il­gęs pro­fe­sio­na­laus žvilgs­nio, dis­ku­si­jų, tik­rų po­kal­bių, kan­čios kū­ry­bo­je. Ki­nas man at­vė­rė pla­tes­nes du­ris į ki­no me­ną, jo niu­an­sus, vai­dy­bos ma­nie­ras, na­tū­ra­lu­mą. Ki­ne ne­ga­li vai­din­ti kaip te­at­ro ak­to­rius, ka­me­ros ob­jek­ty­vas iš­ryš­ki­na žmo­gaus vi­di­nę tie­są, akis, ma­to­si, ka­da tu me­luo­ji, o ka­da esi tik­ras sa­vo tie­sa. Ne­svar­bu, koks tu esi, blo­gas ar ge­ras, tu tu­ri ti­kė­ti tuo, ką vai­di­ni, da­ry­ti tai, ko pra­šo re­ži­sie­rius“, – at­vi­ra­vo pats ki­no juos­tas ku­rian­tis ak­to­rius.

R.Šar­knic­kas ti­ki­na su ne­ri­mu lau­kian­tis aki­mir­kos, ka­da pats iš­vys fil­mą, mat ste­bė­ti prem­je­ros ne­ga­lė­jo. „Tai pir­mas to­kio po­bū­džio fil­mas Lie­tu­vo­je: apie Sta­li­no lai­kais nu­kan­kin­tą mū­sų Lie­tu­vą, mū­sų se­ne­lius, tė­vus, ku­rie ken­tė­jo, su­ša­lo ir bu­vo su­šau­dy­ti. Džiau­giuo­si ki­no re­ži­sie­riu­mi Aud­riu­mi Ju­zė­nu, ku­ris ap­si­ė­mė sta­ty­ti per du mi­li­jo­nus li­tų kai­nuo­jan­tį fil­mą ir kan­triai lau­kė ket­ve­rius–pen­ke­rius me­tus, kol jį iš­vys tiek Lie­tu­vos, tiek Ru­si­jos žiū­ro­vai“, – re­ži­sie­rių gy­rė aly­tiš­kis.


Info

Straipsnio kategorijos