Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

„Šiaulių meno faktorius“: interpretacijų įvairovė

L. Guokė: „Savo darbuose naudoju fluorescencijos procesus, nes jie – tos nematomos energijos išraiška, kurią kiekvieną akimirką siunčiame mylimiesiems ir artimiausiems, kitiems žmonėms ir visam pasauliui“
Nuotraukos

 

Šiaulių dailės galerijoje atidaryta menininkų paroda „Šiaulių meno faktorius“, kurioje savo kūrybos darbus pristatė žinomi profesionalai ir savo karjerą tik pradedantys menininkai. Parodoje akcentuojama šiauliečių menininkų kūryba, kurioje dominuoja fotografijų ciklai. Ekspozicija kuriama kontrasto, papildymų ir derinių principu. Kūriniai sukomponuoti netikėtu rakursu, derinant skulptūrą ir fotografinius vaizdus.
 

„Vizitacija“
Parodoje akį traukia fotomenininko Vilmanto Dambrausko fotografijų fragmentai iš ciklo „Vizitacija“. Jose įamžinti žymus šiauliečiai taip, kaip aplinkiniai nėra įpratę juos matyti. „Niekas nežino, kaip atrodo skaistykla, rojus ar pragaras. Todėl savo fotografijose žmones įamžinau neaiškioje aplinkoje, kad žiūrovai galėtų patys nuspręsti, kur jie yra ir ką veikia.
Vieniems pasirodys, kad psichiatrijos ligoninėje, kitiems - galbūt pragare. Aš atskleidžiau tik savo asmeninius pastebėjimus, apmąstymus. Todėl kiekvienam belieka tik susikurti savo interpretaciją“, - sako V. Dambrauskas.

„Piramidė“
Ne ką mažiau iš kitų išsiskiria menininko Bronislovo Rudžio kūrinys „Piramidė“. Pasirodo, kad atskiros žmogaus kūno dalys gali simbolizuoti socialinę grandinę.
„Žmogaus kūno fragmentų suvokimas priklauso nuo jų išdėstymo erdvėje. Fragmentus išdėliojau piramides kompozicija. Viršutinė dalis simbolizuoja Dievo ranką, žemesnioji – jėgos struktūras, o apatinė – žemiausiąją grandį“, - aiškina B. Rudys.

Alternatyva tikrovei
Ypač gausaus šiauliečių susidomėjimo susilaukė Lauros Guokės videofilmas „Ten, kur esi“. Filmas apie mus vienijančią energiją.
„Kūrinys tarsi nubrėžia nematomą liniją, už kurios randame paviršių, per kurį žiūrime į pasaulį ir iš jo pasiimame tam tikrus dalykus, bandydami suprasti ir pažinti, kas tai yra, apie ką mūsų gyvenimas ir kad jis nėra nereikšmingas.
Savo darbuose naudoju fluorescencijos procesus, nes jie – tos nematomos energijos išraiška, kurią kiekvieną akimirką siunčiame mylimiesiems, artimiausiems, kitiems žmonėms ir visam pasauliui. Vizualaus kūrinio dėka siekiu sukurti platformą alternatyviam tikrovės suvokimui ir formą, kuri yra ne tik fizinė, bet suponuoja išvadą, kad visa mūsų egzistencija yra energija“, - pasakoja L. Guokė.

Herbas
Garbingoje vietoje Šiaulių dailės galerijos sieną papuošė jaunosios grafikės Simonos Šeputytės kurtas herbas.
„Naudodamasi šilkografijos technika ant plastmasės purškiamais dažais vaizdavau kovą su vidiniais dinozaurais. Darbas dar neužbaigtas, ateityje jame pavaizduosiu daugiau detalių. Idėja gimė ekspromtu, specialiai pagal temą nekūriau“, - kalba S. Šeputytė.
Mergina sako, kad jungtinėje parodoje kartu su žymiausiais Šiaulių menininkais, dalyvauja pirmąjį kartą. „Man dar neteko dalyvauti vienoje parodoje su profesionaliais menininkais. Todėl džiaugiuosi galimybe iš jų pasimokyti ir pasisemti naujos patirties“, - pabrėžia S. Šeputytė.