Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Perlai: ką reikia žinoti?

Perlai... Jų gali būti įvairių dydžių, net įvairių atspalvių. Pasirinkimas – milžiniškas.
Nuotraukos

2021.01.31.

Perlai... Jų gali būti įvairių dydžių, net įvairių atspalvių. Pasirinkimas – milžiniškas. Perlų vėrinys – gerai žinomas papuošalas moterų pasaulyje, bet ar žinote, kaip atsiranda šie balto atspalvio karoliukai? Kaip juos tinkamai prižiūrėti, kad ilgai džiugintų ne tik Jūsų, bet ir praeivių akis?

Perlų simbolika istorijoje

Šis brangakmenis jau senovėje buvo vertinamas dėl savo magiško žėrėjimo. Egipto karalienė Kleopatra tirpino perlus vyne. Buvo tikima, kad tai ilgaamžiškumo, sveikos odos paslaptis. Senovės Romoje perlai reiškė turtą ir socialinę padėtį. Tikri perlai tai simbolizuoja ir šiomis dienomis. Graikai perlus laikė svarbiausiu meilės ir santuokos simboliu, todėl vyrai dažnai dovanodavo moterims būtent perlinius papuošalus. Taip buvo populiaru pirštis, dar tais laikais, kai nebuvo sužadėtuvių žiedų. Viduramžiais kilmingos merginos dovanodavo perlus riteriams kaip amuletą, saugantį nuo sužeidimų mūšyje. Kaip matoma, keičiantis laikams, perlų vaidmuo taip pat keitėsi, bet visuomet išliko kaip prabangos, tvirtumo ženklas.

Kaip atsiranda perlai?

Perlus gamina sudirginti moliuskai/austrės. Tačiau jie sudirginti ne todėl, kad supyksta! Gamtoje viskas vyksta taip: jei dirgiklis, toks kaip smėlis, patenka į minkštuosius sluoksnius, jie izoliuojami kalcio karbonatu, vadinamu perlamutru.

Austrės gamina daug perlamutro sluoksnių, kad apsisaugotų, o tuo pat metu gaminami vieni gražiausių gamtos kūrinių, kuriuos moterys dėvi auskarų ar vėrinių pavidalu.

Vertė

Ne visi perlai yra vienodai vertinami. Jų vertė priklauso nuo atspalvio, formos, blizgesio. Labiausiai vertinami – šviesiai balti, tobulai apvalūs, blizgantys. Iš tiesų, perlai nepasižymi blizgesiu, todėl blizgus brangakmenis – ypač vertingas! Tai jo išskirtinumas ir vertė.

Taip pat vertingi yra ypač reto atspalvio perlai: rožiniai, rausvi, kreminiai. Na, o patys geidžiamiausi pasaulio perlai – sidabriniai.

Perlų vėrinys

Kad būtų sukurtas klasikinis vėrinys, apyrankė ar karoliai, perlai turi būti pergręžti. Tradiciškai perlai suveriami aukštos kokybės šilko virvele, kuri sumegzta mazgu tarp kiekvieno perlo, kad juos atskirtų ir apsaugotų. Jei vėrinys sutrūks, tik vienas perlas pasimes.

Mazgeliai taip pat saugo karoliukus nuo tarpusavio sąlyčio, kuris su laiku gali pakenkti. Šilkas labai retai plyšta. Jis itin plonas ir nematomas, tačiau be galo tvirtas. Perlai vėrinyje turi būti puikiai suderinti dydžiu, forma, spalva, atspalviu. Tai suteikia vėriniui papildomos vertės ir, žinoma, prabangos.

Perlinių papuošalų priežiūra

Perlai pagaminti iš tirpios medžiagos, todėl juos lengvai gali paveikti riebalai, kvepalai, plaukų lakas, prakaitas. Juos valyti galima filtruotu vandeniu ir vatos diskeliais. Venkite bet kokių chemikalų! Jie gali negrįžtamai sugadinti papuošalą.