Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Sporto entuziastus pritraukęs bėgimo renginys sulaukė tarptautinio pripažinimo

Šeštus metus iš eilės organizuojamas renginys sulaukė rekordinio, beveik 750 dalyvių skaičiaus.
Nuotraukos

2019.08.05.

Savaitgalį bėgimo aistruolius, sporto profesionalus ir aktyvų laisvalaikį mėgstančias šeimas iš visos Lietuvos ir užsienio valstybių pritraukė Biržų miesto šventės metu vykęs tradicinis bėgimas „Biržų duonos kilometrai“. Šeštus metus iš eilės organizuojamas renginys sulaukė rekordinio, beveik 750 dalyvių skaičiaus.

Bėgikai rinkosi įvairaus ilgio distancijas, pritaikytas skirtingo pasirengimo sporto mėgėjams, o ištvermingiausių laukė pusmaratonis. Pirmasis pusmaratonio finišo liniją kirto slovėnas Primož Kobe, 2012 m. vasaros Olimpinių žaidynių Londone maratono dalyvis. Distanciją jis įveikė per 1 val. 16 min. 54,2 s. Taip pat pusę maratono sėkmingai įveikė ir Evaldas Nausėda, prieš dvi savaites tapęs Tarptautinio Vilniaus 100 km bėgimo čempionu.

„Šiemet išskirtinai aktyvūs bėgikai bei Šiaurietiško ėjimo entuziastai iš užsienio. Jeigu anksčiau sulaukdavome daugiausiai latvių, šiais metais prisijungė bėgimo klubai iš Lenkijos, Slovėnijos, taip pat bėgikai iš Belgijos, Estijos, Didžiosios Britanijos, Šveicarijos ir, žinoma, negaliu nepasidžiaugti Amerikos lietuvių iniciatyvumu“, – pasakojo renginio iniciatorius, maratonininkas ir „Biržų duonos“ vykdomasis direktorius Andrius Kurganovas.

Bėgikai buvo apdovanoti specialiais raidiniais renginio medaliais, kuriais nuo šių metų pradedama kurti nauja tradicija – per šešerius metus iš surinktų medalių dalyviai galės sudėti žodį „Biržai“. Tradiciškai šeimų tarpe itin populiaraus vaikų bėgimo dalyviai apdovanoti originaliais sausainių medaliais. Renginio dalyviai įveikdami distancijas galėjo pažinti gražiausias Biržų apylinkės vietas.

Socialinės iniciatyvos ir bendruomeniškumas

„Mes džiaugiamės, kad ši iniciatyva sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Aktyviai dalyvauja ne tik bėgimo aistruoliai, bet ir įvairios įmonės bei organizacijos buria savo darbuotojų komandas. Mūsų tikslas yra skatinti ne tik sveiką gyvenimo būdą, tačiau ir bendruomeniškumą. Ne veltui pagrindinis 2019 m. bėgimo šūkis – „Bendruomenė įkvepia”. Pirmaisiais metais mūsų įmonės bėgikų komandą sudarė vos 5 mūsų darbuotojai, o šiemet skirtingas distancijas įveikė net 35 kolektyvo nariai”, – džiaugėsi A. Kurganovas.

Bėgime šeštą kartą dalyvavo ir 3,5 km trasą sėkmingai įveikė 68-erių metų Valė Kunsmanienė  – viena vyriausių dalyvių, „Biržų duonos“ kepykloje skaičiuojanti jau penkioliktus darbo metus. Gerą nuotaiką spinduliuojanti moteris yra kolektyvo siela, kurios teigiamas pavyzdys prisideda prie to, kad įmonės darbuotojai kiekvienais metais vis aktyviau įsitraukia į renginį.

Šiemet prie bėgimo prisijungė ir įvairių socialinių iniciatyvų organizatoriai. Gyvūnų globos organizacija „Mažas draugas“ žmones kvietė sudalyvauti bėgimo estafetėje su jų globotiniais, o „Organų donorystei „Taip!” šį kartą Biržuose pasakė didelis būrys bėgikų. Organizacija ne tik kvietė užpildyti donorų korteles, bet ir patys neatsisakė įveikti bėgimo distanciją. Jekaterina Romanovienė, organizacijos ambasadorė, 3,5 km bėgime tarp moterų užėmė 1-ąją vietą.

„Biržų kilometrai“ organizuojami nuo 2014 m. pirmąjį rugpjūčio savaitgalį. Sveikatingumą skatininantis bėgimas – Lietuvos bėgimo taurės dalis. Dalyviai rungiasi 3,5 km, 10,5 km ir 21,0975 km trasose. Mažiausiems siūloma specialiai pritaikyta 500 m trasa, o šiaurietiško ėjimo entuziastų laukia 3,5 km ilgio maršrutas. Organizatoriai planuoja kitais metais pritraukti dar daugiau dalyvių.