Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Ortodontinis gydymas

Svarbiausia nepamiršti, kad graži šypsena - tai ne tik sveiki ir balti dantys, bet ir tiesūs

 

Ortodontinis gydymasŽodis “Ortodontija” yra kilęs iš graikų kalbos žodžių ortho, reiškiančio “tiesus”, ir odons, reiškiančio “dantis”. Ortodontinis gydymas apima ne tik kreivų dantų netaisyklingos padėties atstatymą, bet ir sąkandžio, žandikaulių padėties korekciją. Ortodontinis gydymas gali būti atliekamas tik dėl estetinių priežasčių, pagerinant dantų padėtį, o tuo pačiu ir šypseną. Tačiau visapusiškas ortodontinis gydymas apima ir netaisyklingo sąkandžio korekciją. Pagrindinis ortodontinio gydymo tikslas – sukurti estetiškai funkcionalų sąkandį.

Ortodontinis gydymas gali būti atliekamas tiek vaikams, tiek suaugusiams, esant tiek pieniniam, tiek mišriam, tiek nuolatiniam sąkandžiui.

Odontologijos klinika parenka ortodontinio gydymo būdą pagal specifinę dantų, sąkandžio, žandikaulių būseną, taip pat pagal amžių, paciento individualias savybes ir pageidavimus. Gydymas gali būti atliekamas naudojant įvairius išimamus ortodontinius aparatus (ortodontinės plokštelės, funkciniai aparatai, ekstraoraliniai aparatai ir kt.), fiksuotus ortodontinius aparatus (pvz. Herbsto, Greito plėtimo aparatas, DistalJet aparatas ir kt.), breketus ar jų kombinaciją. Gydytojas ortodontas pasiūlo geriausius gydymo būdus, ir kartu su pacientu aptarus, pasirenkamas tinkamiausias.

Ortodontinio gydymo trukmė varijuoja nuo dantų bei žandikaulių būsenos, paciento amžiaus, individualių savybių ir gydymo metodo. Paprastai augančių vaikų (~5-14metų amžiaus) ortodontinis gydymas apima kelis gydymo etapus: pirma, naudojant išimamus ortodontinius aparatus, koreguojamas žandikaulių ir veido augimas; antra, jeigu yra reikalinga, naudojant breketų sistemą, koreguojama dantų padėtis ir stabilizuojama okliuzija. Paprastai aktyvus ortodontinis gydymas breketais trunka nuo 1 iki 2,5 metų. Svarbu prisiminti, kas mūsų organizmas turi “atmintį” ir, kad po aktyvaus ortodontinio gydymo būtinas palaikomasis/retencinis gydymas, kol dantis supantis kaulas pilnai prisitaiko. Ir kuo ankstesniam amžiuje yra sukoreguojama dantų ir žandikaulių padėtis, tuo retencinis periodas, kurio metu reikia nešioti retencines priemones, yra trumpesnis, t.y. tol kol baigia formuotis ir augti žandikauliai bei dantys.

Svarbiausia nepamiršti, kad graži šypsena - tai ne tik sveiki ir balti dantys, bet ir tiesūs.

 

Baigėsi pasiūlymo galiojimo laikas