Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Į ką atkreipti dėmesį renkantis oro drėkintuvą

Rekomenduojama rinktis didesnį plotą aprėpiantį oro drėkintuvą nei reikia. Apsiskaičiuoti šį plotą galima įvertinant įrenginio drėkinimo pajėgumą, kuris nusako vandens išgarinimo kiekį per valandą arba parą.
Nuotraukos

Drėkinimo plotas yra maksimalus plotas, kurį gali efektyviai drėkinti įrenginys.

Tačiau greičiausiai nereikia 100% pasikliauti gamintojo nurodomu dydžiu, nes dažniausiai tai yra maksimalus drėkinimo plotas esant idealioms aplinkos sąlygoms.

Rekomenduojama rinktis didesnį plotą aprėpiantį oro drėkintuvą nei reikia. Apsiskaičiuoti šį plotą galima įvertinant įrenginio drėkinimo pajėgumą, kuris nusako vandens išgarinimo kiekį per valandą arba parą.

Žemiau esančioje lentelėje pateikiame apytikslį drėkinimo pajėgumo ir ploto santykį:

 

Drėkinamas plotas, m2

Iki 45

45 - 59

59 - 77

77 - 90

90 - 180

Virš 180

Drėkinimo pajėgumas,
litrai/24h

7-9

10 – 11,5

13,5 – 16

18 – 20,5

36 – 41

45.5+

   Jei norite drėkinti tik vieną kambarį, tuomet siekiamo oro drėgnumo galite ir nesulaukti. Oro drėgmė patalpoje linkusi pasiskirstyti tolygiai, tad jei kituose kambariuose sausa, tuomet atidarius drėgmės prisotinto kambario duris, dalis drėgmės pereis į kitas patalpas.

   Triukšmas
. Oro drėkintuvas gali skleisti nuo lengvą burzgimą iki verdantį vandenį primenantį garsą. Tyliausi yra ultragarsiniai oro drėkintuvai, kadangi jie nenaudoja ventiliatoriaus. Garsiausiai dirba šalto oro drėkintuvai.

   Dar viena problema yra „baltos dulkės“. Čiaupu atitekantis vanduo dažnai savo sudėtyje turi įvairių mineralų, kurie drėkintuvui skleidžiant vandens garus, nusėda kambaryje. Šiuolaikiniai drėkintuvai turėtų nebepalikti baltų nuosėdų, kadangi yra modernių filtrų ir įvairių cheminių priemonių, tačiau renkantis pigesnį įrenginį vertėtų apie tai pasiteirauti pardavėjo. Ši problema itin aktuali ultragarsiniuose drėkintuvuose.

   Valymas.
Jei oro drėkintuve paliksite vandenį ir jo nekeisite, ilgainiui iš jo gali pasklisti „pastovėjusio“ vandens aromatas. Negana to, jei prietaisą įjungsite su ilgai jame stovėjusiu vandeniu, į orą pateks toje terpėje užaugę mikroorganizmai. Yra tokių įrenginių, kuriuos reikia praskalauti bent kas antrą dieną. Tad oro drėkintuvo priežiūra rūpintis reikia – rekomenduotina vadovautis gamintojo nurodymais. 

   Vanduo.
Kieto vandens naudojimas pareikalaus dažnesnio filtrų keitimo. Suminkštintas vanduo tinka šalto garo įrenginiams, tačiau jį naudojant ultragarsiniuose – atsiras baltų nuosėdų. Ultragarsiniams geriausiai tinka distiliuotas arba filtruotas vanduo.

   Kai kurie oro drėkintuvai turi integruotus higrometrus (drėgmėmačius) matuojančius patalpos drėgmės lygį. Rekomenduojama rinktis oro drėkintuvą su automatiniu higrometru, kad jis laiku automatiškai įjungtų ir išjungtų oro drėkintuvą, siekiant palaikyti tinkamą patalpos drėgmės lygį. Verta paminėti, kad pigesniuose modeliuose higrometrų tikslumas gali būti ginčytinas.

   Filtrai
. Šaltą orą naudojantiems įrenginiams filtrus reikia keisti nuolat. Pasidomėkite apie filtrus, jų kainą ir prieinamumą. Karšto garo oro drėkintuvai filtrų dažniausiai neturi, o pigesniuose šalto garo įrenginiuose filtrus gali tekti keisti jau po 2-4 mėnesių.
Svarbiausia papildoma savybė – perspėjimas apie rezervuare esančio vandens pabaigą ir automatinis išsijungimas jam pasibaigus.


Info