Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip išsirinkti gartraukį

Svarbiausi parametrai
Nuotraukos

Apžvelkime svarbiausius gartraukio parametrus. Didžiausią dėmesį reikia atkreipti į darbo našumą, dar vadinamą galingumu arba trauka. Jis nurodo kiek nemalonių kvapų gartraukis gali sugerti per vieną valandą ir yra matuojamas kubiniais metrais per valandą. Darbo našumas apytiksliai svyruoja nuo 200 iki 1000 m3/h. Reikiamas galingumas tiesiogiai priklauso nuo virtuvės dydžio ir apskaičiuojamas pagal paprastą formulę – virtuvės plotas dauginamas iš jos aukščio. Gautas rezultatas dauginamas iš šešių, norint gauti mažiausią reikiamą darbo našumą, arba iš dvylikos, jeigu domina maksimalus galingumas.

   Variklių skaičius. Daugelis modelių turi vieną arba du variklius, tačiau yra turinčių net aštuonis. Nuo variklių skaičiaus priklauso galingumas ir elektros energijos suvartojimas. Verta žinoti, kad gartraukiai su keliais varikliai dažniausiai veikia garsiau. Nuo variklių skaičiaus priklauso ir įrenginio kaina, tad vargu ar verta investuoti į galingą gartraukį, jeigu jis bus mažoje virtuvėje.

   Triukšmo lygis. Triukšmo lygis ypač svarbus jei virtuvė yra sujungta su poilsio zona. Daugumos modelių triukšmo lygis neviršija 50–60 decibelų. Palyginimui, 30 dB triukšmui priskiriamas šnekėjimo lygis bibliotekoje, o 70 dB garsu dirba siurblys.

   Išmatavimai. Svarbiausia gartraukio gabaritų reikšmė yra diametras. Pagal diametrą gartraukiai skirstomi į siauresnius (60 cm) ir platesnius (90 cm). Galima rasti ir nestandartinio išmatavimo įrenginių su 50, 100 ar 120 cm diametru. Rekomenduojama, rinktis gartraukį, kurio diametras yra lygus ar net didesnis už viryklės.

   Filtrai. Gartraukiai turi filtrus, kurie valo orą. Filtrų skaičius yra įvairus ir žinoma, kuo jų daugiau, tuo geriau. Filtrai gali būti aliumininiai, akriliniai ir plieniniai. Svarbi sąlyga – jie turi sugerti riebalus. Daugelis gartraukių turi anglies filtrus, kurie sugeria nemalonius kvapus. Geriausia rinktis tokį gartraukį, kuris turi tiek anglies, tiek riebalus sugeriančius filtrus. Riebalus sugeriančius filtrus reikia keisti kas kelis mėnesius, o anglies – kas tris mėnesius. Yra filtrų, kuriuos galima keisti kas dvejus metus, taip pat yra ir plaunamųjų. Konkretų filtrų keitimo laiką nustato gamintojas, tad reikia atsižvelgti į jo rekomendacijas.

   Papildoma informacija. Prastai ar netinkamame aukštyje pritvirtintas gartraukis gali veikti triukšmingiau nei įprasta. Standartiškai nuo viryklės iki gartraukio rekomenduojamas 70 cm atstumas. Ypač atsargiai ir preciziškai reikia kabinti kamininį gartraukį, tad rekomenduotina atsižvelgti į gamintojo pasiūlymus ir patarimus. Ventiliacijos vamzdis turėtų būti kuo trumpesnis ir su kuo mažiau sulenkimų.

   Montuojant kamininį gartraukį reikia, kad gartraukio išmetimo anga atitiktų ventiliacijos angą. Taigi prieš pirkdami išmatuokite ventiliacijos angą.

 

Info