Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip išsirinkti geriausią indaplovę

Indaploves galima skirstyti į 3 rūšis – integruotas, integruotas iš dalies ir neintegruotas
Nuotraukos

Indaploves galima skirstyti į 3 rūšis – integruotas, integruotas iš dalies ir neintegruotas. 

  • Integruota indaplovė – interjero dalis. Renkantis šį variantą primokėsi tiesiog už grožį. Jos mygtukai visiškai paslėpti, išvaizda lengvai pritaikoma prie interjero.
  • Integruota dalinai nuo integruotos pilnai skiriasi tuo, kad jos valdymo mygtukai nėra paslėpti. Dažniausiai jos montuojamos į spinteles ir taip pritaikomos prie interjero.
  • Neintegruota indaplovė greičiausiai yra pats sunkiausias pasirinkimas, nes jos išvaizda ir bus tai, ką matysi savo virtuvėje. Iš visų trijų tipų šis pasirinkimas yra pigiausias, tačiau gali turėti ir mažiausiai funkcijų, nes modernesnės indaplovės yra integruojamos.

   Indaplovė yra tas pirkinys, kurio bet kur nepastatysi – ją reikia jungti prie kanalizacijos ir vandens padavimo. Tad jos dydis gali turėti tikrai didelę reikšmę. Standartiškai indaplovės yra 45 cm ir 60 cm pločio. Jei vietos pakankamai, vienareikšmiškai verta rinktis 60 cm. Į tokią tiesiog telpa daugiau. Ir nesvarbu, kad šiuo metu užtektų ir mažesnės. Į sukomplektuotą virtuvę didesnę indaplovę įdėti bus tikrai sudėtingiau, nei indus plauti pustuštėje.

   Tiesiogiai su dydžiu susijusi talpa, kuri skaičiuojama indų komplektais. Laikoma, kad vieną komplektą sudaro viena gili lėkštė, plokščia lėkštė, desertinė lėkštutė, dubenėlis, puodelis, stiklinė, peilis, šakutė, šaukštas, arbatinis šaukštelis ir šaukštelis desertui. Talpa svyruoja 6-15 komplektų ribose. Keturių asmenų šeimai turėtų pakakti 12 komplektų talpos indaplovės. Žinoma, tai priklauso nuo maisto gaminimo įpročių.

   Indaplovės talpai didelę įtaką daro indų sudėjimui skirti krepšiai. Dvi tokio pat dydžio indaplovės su skirtingais krepšiais talpins skirtingą indų kiekį. Viename gal tilps daugiau puodukų, o kitame galėsi plauti 3 puodus ir daug šakučių. Skirtingiems žmonėms – skirtingi poreikiai. Įvertink savo gaminimo įpročius ir pasiteirauki ar indaplovėje tilps visi šventinei vakarienei naudojami indai. Šioje situacijoje gelbėja nuimami ir reguliuojami krepšiai. Tokiu būdu indaplovės talpą galėsi prisiderinti pagal situaciją.

   Klasė. Indaplovės yra klasifikuojamos pagal plovimo, džiovinimo ir elektros energijos sunaudojimo klases. Plovimo ir džiovinimo klasės svyruoja nuo A iki G, kur A – geriausia, o G – blogiausia. Aukščiausia energijos klasė šiuo metu yra A+++, žemesnės naudoja daugiau energijos. Apie energijos klases plačiau gali paskaityti mūsų straipsnyje apie šaldytuvų pasirinkimą. Ši informacija tinka ir indaplovėms.

   Plovimo programos. Čia prasideda visos linksmybės. Kas geriau – indaplovė, turinti 5 automatines programas ar užtenka ir 2, nes kitų tiesiog neverta naudoti? Plovimo programos turi įvairius vandens kiekio, temperatūros, plovimo laiko, vandens kietumo ir kitų nustatymų derinius. Lengviausia išbristi iš šios įvairovės – sugalvoti ko tau labiausiai reikia. Gal nenaudojate stiklinių indų, gal vanduo nėra kietas, o gal tiesiog nenori sukti galvos ir ieškai indaplovės, kuri visus parametrus nustato automatiškai. Iš žmonių atsiliepimų galima teigti, kad dažniausiai naudojamos 2-3 skirtingos plovimo programos.

   Džiovinimas. Yra keli būdai, kuriais džiovinami indai – likusiame po plovimo karštyje, karšto oro srovėje ar ventiliatoriaus pagalba. Natūralus džiūvimas leis sutaupyti elektros energijos, tačiau užtruks ilgiau.

   Vandens sunaudojimas. Vieno plovimo metu indaplovės gali naudoti nuo 10 iki 17 litrų vandens. Verta paskaičiuoti, kas labiau apsimoka – indaplovė už 1000 Lt, kuri vienam plovimui sunaudoja 16 l, ar kainuojanti 2000 Lt ir sunaudojanti 10 l. Tai priklausys nuo jos ilgaamžiškumo ir naudojimo dažnumo.

   Filtrai. Galima rinktis tarp išsivalančių savaime ir valomų rankiniu būdu. Automatiškai besivalantis filtras yra patogesnis, tačiau skleidžia triukšmą.

   Triukšmo lygis. Jei indaplovė stovės arti svetainės ar miegamojo, verta pagalvoti apie jos kleidžiamą triukšmą. Įrenginys su 45 dB yra pakankami tylus. Palyginimui, 30 dB triukšmui priskiriamas šnekėjimo lygis bibliotekoje, o 70 dB garsu dirba siurblys.

   Papildomos funkcijos. Šis apsisprendimas subjektyvus. Štai kelios, populiariausios, funkcijos:

  • Nešvarumų jutiklis. Remiantis vartotojų atsiliepimais galima teigti, kad indaplovės su nešvarumų jutikliu geriau savo darbo neatlieka.
  • Užraktas nuo vaikų. Naudinga funkcija, jei namuose yra mažų vaikų.
  • Atidėtas plovimo laikas. Galima programuoti indų plovimo laiką.
  • Druskos indikatorius. Perspėja apie druskos lygį.
  • Pusiau užpildytos indaplovės funkcija. Patogu, jei reikia plauti nedaug indų.
  • Apsauga nuo nutekėjimo. Nutrūkus vandens padavimo žarnai automatiškai nutraukiamas vandens padavimas.
  • Automatinis vandens kietumo nustatymas. Nustato vandens kietumą ir parenka tinkamą druskos kiekį.

   Papildomos priemonės. Kad ir kokia gera indaplovė bebūtų, norint turėti tikrai švarius indus, reikia naudoti papildomas plovimo priemones. Visų pirma tai yra druska. Indai geriau išsiplauna minkštame vandenyje, o jį minkština druska. Druskos kiekis priklausys nuo vandens kietumo tavo namuose. Kita indų plovimui skirta priemonė yra tiesiog valymo priemonė, kurios dėka nešvarumai pašalinami lengviau. Paskutinė cheminė medžiaga skirta blizginimui. Galima rasti indaplovėms skirtų valymo tablečių, kurių sudėtyje rasime visų šių priemonių.Tačiau trys-viename tabletės nebus tokios efektyvios, jei vanduo labai kietas. Tokiu atveju rekomenduojama naudoti šias priemones atskirai.


Info