Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip išsirinkti šaldiklį

Šaldikliai yra dviejų rūšių: šaldymo dėžė ir šaldiklis su stalčiais
Nuotraukos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Šaldikliai yra dviejų rūšių: šaldymo dėžė ir šaldiklis su stalčiais.

Šioje nuotraukoje rasi abiejų rūšių palyginimą pagal įvairias savybes:


    Dabar, apie svarbiausius dalykus plačiau: 

  • Talpa. Kaip ir šaldytuvas, užpildytas šaldiklis naudoja mažiau elektros energijos nei pustuštis, tad per didelio šaldiklio finansiniu požiūriu pirkti neapsimoka. Standartiškai yra 4 šaldiklių dydžiai: kompaktiški (140 l), maži (170-250 l), vidutiniai (340-500 l) ir dideli (daugiau nei 500 l). Kaip pasirinkti tinkamą? Tai visiškai priklauso nuo tavo šeimos maitinimosi įpročių. Mėgstate šaldyti uogas, surinktus grybus, pagautą žuvį ar tiesiog valgote daugiau daržovių – rekomenduotina didesnė šaldiklio talpa. Prioritetą teikiate šviežiam maistui – užteks ir mažiau vietos. Šaldiklių gamintojai vienam žmogui rekomenduoja skirti 42,5 litrų vietos, laikant, kad 1 litras lygus 0,56 kg maisto. Populiariausia šaldiklių talpa šiuo metu yra 200-340 litrų. Taip pat prisiminki, kad šaldiklio su stalčiais reali talpa bus apie 15% mažesnė, nes dalį vietos užims stalčiai.

  • Elektros sąnaudos. Mažiausiai elektros energijos naudoja šaldikliai su A+++ reitingu, taikomu nuo 2011 metų birželio 20 d. Taip pat žinoki, kad šaldymo dėžė naudos mažiau elektros nei šaldiklis su stalčiais, o rankinis atšildymas naudos iki 40% energijos mažiau nei automatinis. Daugiau informacijos apie tai, kaip taupyti elektrą skaityki straipsnyje 8 patarimai kaip sumažinti elektros išlaidas šaldytuvui – kai kurie iš jų tinka ir šaldikliui.

  • Vieta. Trys dalykai, kuriuos reikia žinoti renkantis šaldiklio pastatymo vietą:
    1. Jie burzgia.
    2. Nerekomenduojama šaldiklį laikyti šiltoje patalpoje ar ant tiesioginių saulės spindulių.
    3. Šaldymo dėžė paprastai užima daugiau grindų ploto ir yra žemesnė, o šaldiklis su stalčiais yra siauresnis bei aukštesnis.

  • Rankinis ar automatinis atšildymas. Rankinis atšildymas užtrunka laiko, o automatinis labiau sausina maistą. Rankinis priverčia padaryti tvarką šaldiklyje, o automatinis atšildo būtent tada, kai to reikia. Šaldiklis su rankiniu atšildymu yra pigesnis, o automatinis išnaudoja daugiau elektros energijos. Abu turi pliusų ir minusų, rinktis tau.


    Yra ir papildomų savybių, kurios gali nulemti šaldiklio pasirinkimą: gamina ledo gabaliukus; turi greito užšaldymo galimybę; praneša apie netinkamą temperatūros lygį; turi rakinamas duris; turi apšvietimą ir kt.


Info