Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Kaune treniruojasi elitinė eSporto komanda iš Portugalijos: dienotvarkė gali gerokai nustebinti

2018.01.26

Šimtus milijonų gerbėjų visame pasaulyje pritraukiantis eSportas vis labiau užkariauja ir Lietuvą. Nors mūsų šalyje dar nėra pasaulinio lygio eSporto atletų, galima pasidžiaugti, kad kompiuterinių žaidimų pasaulyje sugebame kitaip palikti savo pėdsaką. Jau kurį laiką Lietuvoje treniruojasi pasaulinio lygio eSporto komanda iš Portugalijos, kuri ruošiasi didžiausiam žaidimo „League of Legends“ turnyrui, vyksiančiam jų gimtojoje šalyje vasario pradžioje.

Daugkartiniai šio žaidimo turnyrų Portugalijoje nugalėtojai tvirtina Kauną pasirinkę dėl spartaus interneto ir partnerystės su įmonių grupe „Helis“, kuri daug investuoja į eSportą ir jo populiarinimą tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje.

Įtempta diena – ne kiekvienam 

Kalbant apie profesionalų sportą, dauguma yra įpratę matyti varžyboms besiruošiančius atletus, plušančius sporto salėje. eSporto žaidėjai šiuo atveju nuo kitų sportininkų pernelyg nesiskiria, kadangi jie laikosi ne ką prastesnio plano. Štai „Helio“ būstinėje kasdien portugalai treniruojasi net po 6 valandas.

Kaip teigia Andre Santos, įmonių grupės „Helis“ verslo plėtros vadovas, didžiąją laiko dalį eSporto komandos nariai treniruojasi varžydamiesi draugiškose varžybose, tačiau tai tik viena iš pasiruošimo dalių. „Žaidėjai taip pat keliauja į sporto salę, lankosi baseine, laikosi specialaus mitybos režimo ir vartoja tik sveiką maistą. Mityba jiems yra ypač aktuali, kadangi suderinta su fiziniu režimu ji užtikrina tinkamą organizmo funkcionavimą, greitą jėgų atsistatymą, tuo pačiu pagerina koncentraciją turnyrų metu“, – pasakoja A. Santos.

Profesionaliai Portugalijos komandai priklausantis Tiago „Aziado“ Rodrigues priduria, kad komanda įprastai treniruojasi nuo 9 val. ryto beveik iki pat vidurnakčio. „Žinoma, mums reikia kelių pertraukų valgymui ir žaidimo pakartojimų žiūrėjimui. Kas dvi dienas mes taip pat renkamės į dviejų valandų strateginius susirinkimus, kuriuose aptariame, su kokiais veikėjais žaidžiame, ką padarėme blogai. Tuo metu mūsų treneris padeda mums sudaryti darbotvarkę“, – kalba eSporto atletas.

Lietuva viršijo lūkesčius

„Helio“ verslo plėtros vadovas Andre Santos džiaugiasi, kad profesionali eSporto komanda Lietuvą pasirinko išties svarbaus turnyro pasiruošimui, o vienas pagrindinių argumentų, kuriuo pavyko pasikviesti komandą, buvo greitas internetas.

„Jūsų šalies interneto greitis yra nuostabus, deja, to negalima pasakyti apie Portugalijos internetą. Taip pat mėgaujuosi oru. Tai pirmas kartas, kai matome sniegą, tai labai unikali patirtis“, – įspūdžiais dalijasi „Aziado“.

Svečiai jau spėjo ne tik pajusti Lietuvos žiemišką orą, bet ir šiek tiek susipažinti su lietuvių kultūra. Visgi kol kas jie dar nespėjo susitikti su savo kolegomis iš Lietuvos, todėl apie mūsų šalies eSporto lygį tėra girdėję tik kalbų. „Tiesą pasakius, iki šiol neteko susidurti su profesionaliu Lietuvos eSporto žaidėju akis į akį. Mes žinome, jog Lietuva turėjo pirmą komandą iš „Wildcard regiono“ pasaulio čempionate prieš keletą metų, tačiau neskaitant to, mes nesame su jais susipažinę“, – kalba Tiago Rodrigues.

eSportas naujas verslo modelis

Kaune sausio 15-29 dienomis viešinčios 5 eSporto žvaigždės ir jų treneris jau vasario 3 dieną Portugalijoje varžysis „League of Legends“ turnyre. Visame pasaulyje eSportu domisi beveik  400 milijonų gerbėjų ir tik maža dalis jų sugeba pasiekti eSporto aukštumų. Maža to, eSporto gerbėjų ratas sparčiai plečiasi.

António „LeChase“ Ramalho neslepia, kad jų užsiėmimas kai kuriems vis dar kelia šypseną ir yra vertinamas nerimtai. „Skeptiškai nusiteikę žmonės dažniausiai tiesiog nėra pakankamai susipažinę su šia sporto šaka. Šiandien mes turime „Uber“, kurio pagalba mes išsikviečiame taksi be skambučio, mes turime „Airbnb“, kurio dėka čia ir dabar galime išsinuomoti gyvenamąją vietą. eSportas taip pat yra dar vienas inovatyvaus verslo modelis“, – kalba elitinės eSporto komandos iš Portugalijos narys.

Ekspertai prognozuoja, kad per ateinančius keletą metų eSportas pateks tarp penkių populiariausių sporto šakų, o kai kurie kompiuterinių žaidimų turnyrai jau šiandien sugeba pritraukti gerokai didesnes auditorijas nei tradicinės sporto šakos. Skaičiuojama, kad pernai eSportas generavo beveik 400 milijonų eurų pajamų. Gali būti, kad jau greitai ateis diena, kai eSportas pateks ir į olimpines žaidynes.