Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Ekspertės patarimai: kaip atnaujinti vonios kambarį, kad jis būtų jaukesnis ir patogesnis

Verta žinoti vos kelis sprendimus, kurie akimirksniu šiai erdvei suteiks jaukumo ir pavers skoninga namų SPA erdve.
Nuotraukos

2024.02.29.

Vonios kambarys – viena jaukiausių namų vietų, kurioje ieškome komforto ir atsipalaidavimo. Tačiau jei ši patalpa jums neteikia džiaugsmo, o dideliems renovacijos darbams nesiryžtate – verta žinoti vos kelis sprendimus, kurie akimirksniu šiai erdvei suteiks jaukumo ir pavers skoninga namų SPA erdve.

Stilistė Svajūnė Vainauskienė, socialiniuose tinkluose geriau žinoma „Jaukių namų kūrėjos“ vardu,  pataria, kaip greitai ir be didelių investicijų atnaujinti vonios kambarį, o prekybos tinklo „Senukai“ atstovai atskleidžia, kokius sprendimus verta rinktis kuriant patogią bei praktišką erdvę.

Vyrauja natūralumas, organiški paviršiai

Jei vonios kambarį norite atnaujinti pagal naujausias 2024 metų tendencijas, tuomet reikėtų rinktis ekologiškas medžiagas ir žemės spalvų tonus.

„Šiais metais dominuoja natūralumas – organiškos medžiagos ir tekstūros, primenančios randamas gamtoje. Todėl jei savo vonios kambaryje naudosite medienos, akmens ir net augalų motyvus, lengvai sukursite harmoningą, gamtos įkvėptą namų SPA oazę“, – pasakoja S. Vainauskienė.

„Senukų“ ekspertai pastebi, kad vonios kambariui klientai dažniausiai renkasi švelnius atspalvius, kurie  dera tiek su neutraliomis spalvomis, tiek su sodriomis – žalia, ruda, melsva, molio. O norintys sukurti išskirtinį prabangos pojūtį, pirmenybę teikia tamsioms spalvoms.

„Kuriant vonios interjerą, taip pat galima rinktis madingas aptakias formas – užapvalintų kampų baldus, ovalo formos vonią, lengvų linijų šviestuvus, kitas detales. Šie akcentai akimirksniu sukurs prabangos jausmą“, – atskleidžia interjero dizainą susikurti padedantys „Senukų“ ekspertai.

Išsirinkite naujas plyteles

Plytelės – pagrindinis akcentas, kurį turite atnaujinti, norėdami pakeisti vonios kambarį. Šiandien galima rinktis iš daugybės skirtingų spalvų, dizaino, raštų ir apdailos variantų. Ekspertai pasidalijo patarimais, kaip išsirinkti tinkamiausią variantą:  

#1. Dizainas. Vonios plytelių dizainas turi derėti prie bendro namų interjero. Jei namuose vyrauja skandinaviškas, klasikinis ar industrinis stilius, patariama rinktis ir tokio paties dizaino plyteles. Ekspertai pastebi, kad vis labiau populiarėja ir „japandi“, „wabi-sabi“, „mid-century“, „art deco“ stilistika, tačiau siekiant vientiso būsto interjero, tokia pati kryptis turėtų vyrauti visuose namuose.

#2. Spalva. Jos pasirinkimas – viena kūrybiškiausių užduočių, todėl drąsiai eksperimentuokite. Rinkitės ir derinkite neutralius tonus su plytelėmis, turinčiomis išraiškingą raštą ir ornamentiką. Jei jūsų patalpa maža – kurkite šviesų interjerą, jei norite jaukumo ir karališkos aplinkos – puikiai tiks tamsūs atspalviai.

#3. Dydis. Dažniausiai  pasirenkamos 300x600 mm matmenų plytelės – toks dydis atrodo elegantiškiau ir prabangiau nei mažesnio išmatavimo plytelės. Didesnės plytelės taip pat padeda sukurti drąsią ir išskirtinę erdvę.

Jaukumą kuriančios detalės

Vonios kambariui žavesio gali suteikti ir vos kelios naujos detalės – kokybiški, purūs rankšluosčiai, vonios kilimėliai, dekoratyvinės žvakės, mėgstamo namų kvapo aromatas.

„Kartais užtenka visai nedaug. Pakeitus aksesuarų spalvą ar vonios tekstilę, galima sukurti naują nuotaiką. Būtent todėl visuomet raginu žaisti su mažais akcentais, kuriuos lengva bet kada pakeisti“, – pataria S. Vainauskienė.