Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Kauno tautinės kultūros centras kviečia prisiminti Advento tradicijas

2017.12.08

Puoselėdamas lietuviškas tradicijas Kauno tautinės kultūros centras kasmet organizuoja advento renginių ciklą ir kviečia Kauno miesto bendruomenę dalyvauti.

Adventas (lot. atėjimas) yra rimties, susikaupimo, atgailos laikotarpis. Senieji Kūčių-Kalėdų papročiai atspindi lietuvių tautos savitą pasaulėžiūrą. Mūsų protėviai šį tamsų paros laiką suprato kaip pavojingą, todėl buvo atliekami įvairūs apsauginiai veiksmai, apeigos, turėjusios prišaukti saulę, užtikrinti žmogaus, jo turto apsaugą bei ateinančių metų sėkmę. Šiuolaikinis žmogus stengiasi išsklaidyti advento laikotarpio tamsą įvairiomis lemputėmis, žvakelėmis apšviesdamas savo namus, gatves ir aikštes, skleisdamas gerumą, atjautą, apgaubdamas dėmesiu artimuosius.

Kauno tautinės kultūros centro smulkiųjų amatų edukaciniuose užsiėmimuose visai šeimai „Pasipuoškime namus Kalėdoms“ primenami šventinio laikotarpio papročiai ir būdai, kaip galima pasigaminti žaisliukus eglutei iš tradicinių žaliavų: šiaudų, siūlų, popieriaus, kurie namams suteiks jaukumo. Gruodžio 12 d., 14 val. bus galima lieti tikro vaško žvakutes, surišti šiaudinį sodelį-reketuką, o pirmadienio, antradienio ir ketvirtadienio vakarais nuo 18 val. - pasigaminti kalėdinių dovanėlių iš vilnos, nupiešti ar išraižyti sakralinę miniatiūrą-atviruką.

Gruodžio 14 d., 18.30 val. centre vyks advento vakaras „Oi, tu kiškeli, leliumoj“, kur giesmių ir žaidimų mokys folkloro ansamblis „Sodailio“. Anksčiau vakarais vaikams įvairius nutikimus pasakodavo, pasakas sekdavo, o jaunimas pramogaudavo žaisdamas įvairius žaidimus. Advento ir Kalėdų dainos, rateliai pasižymi ramumu, santūrumu.

Tradiciškai Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčioje organizuojamas Kauno miesto folkloro ansamblių advento koncertas „Už girių girių“. Advento laikotarpis - tai maldingo ir džiugaus laukimo metas – krikščionys laukia Kūdikėlio Jėzaus gimimo. Bažnyčiose advento sekmadieniais laikomos Mišios, skirtos Marijos garbei,  vadinamos rarotinėmis, rarotais. Ant didžiojo altoriaus statoma viena didelė žvakė, perrišta baltu arba mėlynu kaspinu. Ši rarotinė žvakė simbolizuoja Mariją. Šiame renginyje senieji baltiški  ir krikščioniškieji papročiai  persipina, įprasmina šią laukimo tradiciją.

Gruodžio 15 d., 18 val. kviečiame į Vytauto Didžiojo bažnyčią, kur bus aukojamos Šv. Mišios. Kauno tautinės kultūros centro mokytojai, vaikai ir jų šeimų nariai atneš šventas atnašas: duoną - namų ir šeimos simbolį, ugnį – šviesos ir gėrio ženklą, gėles – meilės ir džiaugsmo simbolį. 18.30 val. po bažnyčios skliautais skambės  giesmės ir dainos, kuriomis dalinsis Kauno folkloro ansambliai: „Kupolė“, „Goštauta“, „Linago“ „Žaisa“, „Jotija“ „Sodyba“, „Alda“, „Liktužė“, „Sauluva“, „Ratilėlis“, „Dailingė“, „Piliarožė“, „Praviena“.

Jau daugiau kaip dvidešimt metų vyksta Kauno tautinės kultūros centro inicijuojama tradicinė advento akcija-paroda ,,Laimina miestą angelai“. Kauno vaikų sukurti angelai - atvirukai puošia Kauno miesto seniūnijas. Jie bus išdalinti Gričiupio, Dainavos, Eigulių, Centro, Vilijampolės, Šančių, Šilainių, Žaliakalnio seniūnijų bendruomenėms,  primindami, kad ne tik tamsiuoju paros metu, bet ir kiekvieną dieną turime saugoti vieni kitus. (Virtualią angelų atvirukų parodą galima pamatyti svetainėje www.ktkc.lt).

Advento renginių ciklą vainikuos gruodžio 21 d., 17 val. giesmių vakaras „Pasaulio giesmės“ su folkloro ansambliais: „Ratilėlis“, „Tautinukai“ ir „Šilo“ pradinės mokyklos choru.

Kviečiame šiltai ir jaukiai drauge susirinkti Kauno tautinės kultūros centre!

 

Informacija apie centro renginius svetainėje www.ktkc.lt.