Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Metų mokyklos vadovo apdovanojimas – Siesikų gimnazijos direktoriui

2018.01.30

Asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ ir „Šviesos“ organizuojamų „Inovatyviausių mokytojų apdovanojimų“ metu „Metų mokyklos vadovo“ titulas buvo suteiktas Ukmergės rajono Siesikų gimnazijos vadovui Vaidotui Kalinui. Pastarųjų metų ekonominiai, socialiniai ir visuomeniniai pokyčiai keičia Lietuvos švietimo prioritetus. Šiuo metu siekiama daugiau dėmesio atkreipti į Lietuvos mokytojus bei parodyti, kad šalyje netrūksta profesionalių bei inovatyvių pedagogų.

„Metų mokyklos vadovo“ apdovanojimas Vaidotui Kalinui buvo įteiktas Vilniuje, o šia ypatinga proga vertingą dovaną gavo ir Siesikų gimnazija. Šiandien mokyklai buvo įteikta ir pasirinkta dovana – interaktyvus ekranas.

Dovanos įteikimo ceremonijos metu mokyklos vadovą sveikino LR Ministro Pirmininko patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Unė Kaunaitė, Švietimo ir mokslo ministrės patarėjas, asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ direktorius Arminas Varanauskas, nominaciją įsteigusios „Šviesos“ direktorė Jurgita Nacevičienė bei Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas.

2017 metų „Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai“ sulaukė gausaus skaičiaus kandidatų paraiškų – buvo nominuota daugiau nei 200 mokytojų ir vadovų iš visos Lietuvos. Inovatyviausiųjų titulai iškeliavo į 8 skirtingus Lietuvos miestus ir 10 skirtingų Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigų.

Populiarina mokytojo profesiją

Metų mokyklos vadovu išrinktas Ukmergės rajono Siesikų gimnazijos direktorius Vaidotas Kalinas sako, kad šie rinkimai – vienas geriausių sprendimų, iš tiesų prisidedančių prie mokytojo profesijos prestižo kėlimo.

„Daugybės skirtingų institucijų bei įmonių prisidėjimas prie šios iniciatyvos rodo, kad švietimas gali tapti mūsų visų bendru reikalu. Tai – tikrasis kelias pažangos link. Manau, kad Lietuvos mokyklų padėtis gerėja. Jos vis dažniau siekia tikros pažangos, savo veikloje taiko šiuolaikinius metodus bei priemones, o mokymasis jose užima svarbesnį vaidmenį už mokymą“, – pasakoja V. Kalinas.

Metų mokyklos vadovu išrinktas Siesikų gimnazijos direktorius sako, kad Lietuvos mokyklos yra labai skirtingos. Jo teigimu, svarbiausiu prioritetu turi tapti dėmesio atkreipimas į tai, kad visose jose vaikams būtų suteikiamos vienodai geros sąlygos mokytis bei tobulėti. 

„Per pastaruosius keletą metų Siesikų gimnazijoje nemažai investavome į interaktyviojo ugdymo sistemas, robotikos rinkinius, įgyvendinome nemažai naujovių kitose srityse. Dauguma jų buvo orientuotos į mokymo proceso tobulinimą ir esamų problemų sprendimą. Į mūsų gimnaziją atvykstantys vilniečiai dažnai stebisi ir sako, kad net sostinėje neturi tokių atnaujintų ir taip gerai aprūpintų mokyklų“, – atskleidžia V. Kalinas.

Atgimę Siesikai – pavyzdys kitiems Lietuvos miestams

Metų vadovo nominaciją įsteigusios „Šviesos“ direktorė Jurgita Nacevičienė džiaugiasi, kad metų mokytojo titulas antrus metus iš eilės nukeliavo ne į didmiesčio, o į Lietuvos regiono mokyklą ir sako, kad tiek šių metų nugalėtojas, tiek pati mokykla garsėja savo inovatyvumu bei kūrybiškumu.

„Daugelyje užsienio šalių galima pastebėti tendenciją, kad mokyklos tampa daugiafunkciais centrais, kurie yra atviri visai bendruomenei. Mokyklos teikia formalųjį ir neformalųjį švietimą mokiniams, ikimokyklinio amžiaus vaikams ir net jų šeimų nariams. Ukmergės rajono Siesikų gimnazija – šiuolaikiškos ir modernios gimnazijos pavyzdys, kuris kitas mokyklas bei jų bendruomenes gali motyvuoti bei paskatinti tobulėti, labiau bendradarbiauti tarpusavyje bei inicijuoti pokyčius“, – tikina J. Nacevičienė.

U. Kaunaitės teigimu, šie apdovanojimai parodo, kaip svarbu parodyti visai šalia mūsų esančius sėkmingus pavyzdžius.

„Be galo svarbu yra ne tik vardinti gerąsias užsienio praktikas, bet ir pastebėti visai šalia mūsų esančius pavyzdžius, kurie neretai niekuo nenusileidžia ir veikia mūsų švietimo sistemoje. Dar svarbiau – tokios gerosios praktikos neretai atsiranda ne didmiesčiuose, gerai žinomose prestižinėse mokyklose, o mažiausiuose miesteliuose, tokiuose kaip Siesikai, ir dėl to kuria tik dar didesnę pridėtinę vertę“, – sako U. Kaunaitė.

Vadovas ir komanda žvelgia viena kryptimi

V. Kalinas Siesikų gimnazijos vadovu dirba jau septyniolika metų ir nors tai labai ilgas laiko tarpas, nuobodžiauti jame nėra kada

„Veiklos man išties užtenka – esu buvęs mokyklų veiklos tobulinimo konsultantu, Ukmergės rajono vietos veiklos grupės valdybos nariu, o vienu metu – netgi naujai steigiamo Šypsenų slėnio ambasadoriumi. Todėl labai džiaugiuosi, kad turiu nuostabią bei labai kūrybingą komandą, padedančią išspręsti net didžiausius sunkumus. Nors mokytojauti pačiam dabar netenka, mokytojo profesiją laikau pačia reikšmingiausia, garbingiausia ir visomis kitomis geriausiomis prasmėmis „iausia“ profesija“, – pasakoja V. Kalinas.

Asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ tarybos pirmininkas Mindaugas Glodas pastebi, kad mokyklos vadovu būti nėra lengva – šis darbas reikalauja didelės atsakomybės, drąsos imtis pokyčių bei gebėjimo matyti ir parodyti ateities perspektyvą.

„Vadovas yra organizacijos vedlys, kuris žygiuoja priekyje, pirmas susiduria su neapibrėžtumais ir iššūkiais, rodo kryptį. Šis apdovanojimas įvertina būtent tokius direktorius, kuriais tikima, sekama, kurie savo asmeniniu pavyzdžiu užkrečia ir kitus. Dar svarbiau, jog apdovanojimas keliauja į rajoną, kuriame opi socialinės atskirties problema bei gausu kitų iššūkių. Jis dar kartą įrodo, kad mokyklose turime nuostabių žmonių, kurie įgalindami kolektyvą bei kryptingai dirbdami gali išspręsti visas kylančias problemas“, – sako M. Glodas.