Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Moksleiviams - įkvepiančios istorijos

Baigiamųjų klasių moksleiviams rugsėjis - svarbių pasirinkimų metas. Juk dabar, nusprendus tobulinti vienokius ar kitokius įgūdžius, galima rasti svajonių profesiją, įstoti į norimą mokslo įstaigą.

American English School (AMES) dažnai tampa tramplinu tarp vidurinės mokyklos Lietuvoje ir garsiausių užsienio universitetų. Juk tik išlaikius tarptautinius anglų kalbos egzaminus, tinkamai užpildžius dokumentus, gali siekti savo svajonių.

 

Naujiena - scenoje

 

Rimutė Budrevičiūtė būsima aktorė, studijuojanti vaidybą Amerikos Dramos akademijoje.

„Aš nuo mažens domėjausi vaidyba ir menais, tačiau tai studijuoti - niekada negalvojau, daugiau galvojau apie fiziką, astronomiją, aeronautiką. Kai gyvenau Lietuvoje, Amerika apskritai atrodė toli ir nepasiekiama, visą laiką galvojau, kad liksiu čia, nors tikrai norėjau išvažiuoti,“ - prisimena mergina.

Simboliška, tačiau gavusi patvirtinantį laišką iš akademijos, Rimutė kaip tik sėdėjo ant scenos mokykloje ir tikrino savo elektroninį paštą, kuriame ir rado laišką, prasidedantį žodžiais „Congratulations...”

Rimutė gailisi tik to, kad anksčiau nesugalvojo vykti į Ameriką arba Angliją ir ten tobulinti savo kalbos žinias stovyklose, bendraujant su gimtakalbiais. AMES kalbų mokykloje mergina ruošėsi PTE egzaminui.

Būsimiems studentams mergina pataria atsipalaiduoti: „Taip, mokytis reikia ir reikia mokytis daug, bet nereikia vien tik knygas “kalti”. Reikia bandyti viską, ypač tas sritis, kurios atrodo neįdomios. Kartais mėgstamus dalykus atrandi pačiose netikėčiausiose vietose.“

 

100-tukas - iš anksto

 

Gailė Budvytytė studijuoja politikos mokslus Tarptautinių Santykių ir Politikos Mokslų Institute. AMES kalbų mokykloje ji ruošėsi PTE egzaminui: „Aš labai džiaugiuosi, kad šį egzaminą sėkmingai išsilaikiau gruodžio mėnesį ir dėl valstybinio anglų kalbos egzamino nervintis nereikėjo.“ Pasirinkdama  PTE egzaminą mergina užsitikrino sau 100-tuką diplome!

Praėjusią vasarą mergina dirbo JAV ir sako, kad nemokant kalbos tokia galimybę išnyksta: „Kasdien bendravau su amerikiečiais, pažinau jų kultūrą ir gyvenimo būdą, užmezgiau ryšius – jiems neįtikėtina, kad kažkas iš tokios mažos valstybės Europoje taip gerai moka jų kalbą!“ Jei nenusprendi, kur stoti, Gailė siūlo nepasiduoti aplinkinių spaudimui stoti bet kur, o pasiimti „gap year“ (laisvus metus nuo studijų), pakeliauti, kažkur įsidarbinti ir tada sprendimas atsiras natūraliai.

 

Papildomai mokėsi nuo pirmos klasės

 

Mykolas Raižys AMES kalbų mokykloje mokėsi nuo pat pirmos klasės, bet net nesvajojo apie mokslus už Atlanto. „Planas A buvo universitetai Jungtinėje Karalystėje, bet gavau leidimą gyventi Kanadoje bei įstojau į „McGill University“ Monrealyje”, - galimybe džiaugiasi būsimas finansų ir informacinių sistemų specialistas.

Vaikinui, taip anksti pradėjus tobulinti užsienio kalbos įgūdžius nebuvo sudėtinga išlaikyti tarptautinį IELTS egzaminą.

Edvino Januševičiaus istorija priešinga - papildomai anglų kalbos AMES kalbų mokykloje mokytis ėmėsi tik 12-oje klasėje, kuomet susižavėjęs milžiniškos įmonės Tesla Motors darbu, Edvinas nusprendė studijuoti inžineriją Jungtinėje Karalystėje.

Nors su IELTS egzaminais jam buvo sudėtingas, pastangos nenuėjo veltui, jį išlaikė puikiai ir įstojo į elektros inžineriją „The University of Sheffield“.

„Sužinojęs, kad mano vieta universitete patvirtinta išbėgau iš kambario rėkdamas, kad įstojau, pabučiavau mamą, senelę, apsikabinau patėvį, o vėliau įsignybau sau į ranką, norėdamas patikrint ar nesapnuoju, galiausiai perskaičiau laišką iš universiteto“, - prisimena Edvinas.

Net 8 Lietuvos miestuose esant anglų kalbos mokykla studijuoti bet kurios klasės moksleivius. „Pradėti ruoštis savo ateičiai niekada nei per anksti, nei per vėlu. Anglų kalba šiuolaikiniame gyvenime būtina kiekviename žingsnyje - nesvarbu studijuoji užsienyje ar Lietuvoje, leidžiant laisvalaikį ar siekiant naujų karjeros galimybių. Visam tam reikia ne tik šnekamosios, bet ir akademinės anglų kalbos, kurių abiejų žinias geriausiai įvertina tarptautinis PTE General egzaminas. Džiugu, kad Lietuvoje jo rezultatas užskaitomas ir vietoj valstybinio anglų kalbos egzamino”, - pabrėžia AMES mokyklos vadovė Eglė Kesylienė. Specialistė tikisi, kad šios įkvepiančios moksleivių istorijos paskatins ir kitus nesustoti, siekti savo svajonės.