Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

„Arbatų šampanas“ „Skonio namuose GURMAN‘S“

Ši reta, brangi, mažais kiekiais parduodama arbata dar vadinama „arbatų šampanu“, kuriuo „aplaistomas“ naujasis arbatų sezonas
Nuotraukos

Arbatos megėjai pagaliau sulaukė savo metinės  šventės – Lietuvoje jau galime mėgautis pirmojo skynimo (Darjeeling First Flush)  arbata, ką tik nuskinta ir atvežta iš Dardžilingo! Specializuotos arbatos ir kavos krautuvėlės „Skonio namai GURMAN‘S“ jau dvelkia fantastišku Himalajų prieškalnių aromatu, kuriam tikri arbatos mėgėjai tiesiog nepajėgia atsispirti.

Pirmojo skynimo arbata – tai patys pirmieji pumpurai, pradėję skeistis visai neseniai, saulei jau intensyviai kaitinant, nors paros vidutinė oro temperatūra išlieka dar gana žema. Būtent tokia temperatūra, kaip ir praretėjęs oras bei gausūs krituliai, sudaro ypatingą mikroklimatą, vadinamą Dardžilingo rūku, kuris sukuria idealias sąlygas išskirtinei arbatai augti.

Ši reta, brangi, mažais kiekiais parduodama arbata dar vadinama „arbatų šampanu“, kuriuo „aplaistomas“ naujasis arbatų sezonas. Pirmojo skynimo arbatos, kaip ir bojoulais vyno, kvapas, skonis, spalva  kasmet nudžiugina naujais potėpiais.

Šiais metais „Skonio namai GURMAN‘S“ savo klientams siūlo išskirtinę Darjeeling First Flush – tai arbata iš vienos garsiausių, vos 15 km nutolusių nuo paties Dardžilingo miestelio plantacijų – Risheehat, kurią XIX a. viduryje įkūrė britai. Šios 257 hektarus užimančios plantacijos arbatos kokybė yra itin vertinama arbatų ekspertų. Svarbu ir tai, kad šių metų pirmojo skynimo Dardžilingo arbata pasižymi pačia aukščiausia stambialapėms arbatoms būdinga klase - SFTGFOP(1) (angl. Special Finest Tippy Golden Flowery Orange Pekoe).

Šį sezoną Darjeeling First Flush arbata išties pateisina Dardžilingo kaip „arbatų šampano“ vardą, ne tik skleisdama intensyvų salsvoką šviežiai nupjautos žolės aromatą, bet ir džiugindama akį gausybe „arbatos blakstienėlių“ – tipsų (tipsai – tai patys viršutiniai arbatkrūmio pumpurėliai, ką tik pradėję skleistis ir apgaubti sidabrinių pūkelių sluoksniu; kuo arbatoje daugiau tipsų, tuo arbatos kokybė yra geresnė).

Šiemet „Skonio namai GURMAN‘S“ savo klientams nori pasiūlyti tik pačią šviežiausią, ką tik nuskintą pirmąją Dardžilingo arbatą, taigi arbatos mėgėjai išties pajus tik šiai arbatai būdingą „šviežiai nupjautos žolės aromatą“. Užplikius dieviškas gėrimas pradžiugins akį žaisminga auksine spalva ir unikaliu, kiek salsvoku, rožes primenančiu poskoniu.

Šiais metais „Skonio namų GURMAN‘S“ pardutuvėse 100 g Darjeeling First Flush arbatos kainuoja apie 70 Lt.

Dardžilingo pirmojo skynimo arbatą reikia plikyti 85°C temperatūros filtruotu vandeniu; pritraukimo laikas 3 – 4 min.

 

www.gurmans.eu

Kontaktinis asmuo – „Skonio namų GURMAN‘S“ koordinatorė Jurga Sergadejevienė, mob. 868756214