Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Įveikime celiulitą pačios

Kovos su celiulitu priemonių šiandien siūloma pačių įvairiausių
Nuotraukos

Žodžių junginys „apelsino žievelė“ daugeliui dailiosios lyties atstovių siejasi ne su prinokusiu, oranžiniu vaisiumi, o su viena iš nebe dažniausiai pasitaikančių ir nemaloniausių odos problemų – celiulitu. Su šiuo grožio priešu anksčiau ar vėliau susiduria beveik visos merginos ir moterys.

Kovos su celiulitu priemonių šiandien siūloma pačių įvairiausių. Deja, tokia gausa tik apsunkina kremo ar šveitiklio pasirinkimą. Ne taip paprasta pasirinkti ir į kurį saloną eiti ir kokias procedūras rinktas, nes kiekvienas skelbiasi esantis „geriausias iš visų“. O kai dar pagalvoji apie tai, kiek kainuoja tie specialūs kremai arba procedūros...

Laimei, kaip dažnai būna gyvenime, visada yra alternatyvų. Viena tokių – kova su celiulitu namų sąlygomis. Įdomiausia tai, kad tai tikrai įmanoma. Reikia tik truputį pastangų ir noro.

Maistas

Vienas iš kovos būdų – speciali dieta.

Nuo celiulito kenčiančiai moteriai reiktų iš savo raciono išbraukti keptą maistą, saldumynus ir produktus, užlaikančius organizme skysčius (sūdyti, aštrūs patiekalai ir bananai). Reiktų pereiti prie daug ląstelienos turinčių produktų – sėlenų, stambiai maltų miltų duonos, kruopų. Reiktų valgyti daugiau vaisių ir daržovių, antro sultinio sriubas, žuvį, vištieną, ryžius, rauginto pieno produktus.

Taip pat labai svarbu nepamiršti per dieną išgerti bent po 2 litrus skysčių. Tai galėtų būti vanduo, sultys, šaltalankio nuoviras ir žalioji arbata. Šie organizmai padeda iš organizmo pašalinti šlakus.

Būtina laikytis tam tikro maitinimosi režimo. Valgyti reiktų dažnai, bet po nedaug. Pietūs gali būti sotūs, tačiau vakarienės, ypač vėlyvos, reiktų atsisakyti. Nuo stalo reiktų pakilti šiek tiek alkanai. Jokiu būdu nereikia pereiti prie griežtos dietos ir stengtis numesti po kelis kilogramus per savaitę. Šitos būdas ne tik visiškai neefektyvūs, nes paskui moteris labai greit atgauna turėtą svorį, bet ir gali neigiamai paveikti organizmą.

Fiziniai pratimai

Kovoti su celiulitu namų sąlygomis padeda fiziniai pratimai. Štai kai kurie jų:

Sėsti ant kilimo, ištiesti nugarą, rankas sulenkti per alkūnes ir ištempti kojas. Tada pradėti judėti sėdmenimis, svorį perkeliant tai ant vienos, tai ant kitos kojos. 10 judesiukų pirmyn, 10 judesiukų atgal. Pratimą kartoti tris kartus.

Atsigulti ant šono, atsiremti alkūne, o antrą ranką ištiesti išilgai kūno. 25 kartus pakelti viršuje esančią koją aukštyn. Tada apsiversti ant kito šono ir pratimą pakartoti.

Pritūpimai – puikus būdas kovoti su celiulitu. Pritupiant reikia stebėti, kad padai neatsiplėštu nuo grindų, nugara būtų tiesi, kojos liktų pečių plotyje. Atlikti 30 pritūpimų. Pratimą pakartoti 3 kratus. Efektingai celiulitą degina pritūpimai su svoriu.

Preso tvirtinimas aktualus toms moterims, kurioms celiulitas susimetė pilvo srityje.

 

Dumbliai

Vaistinėse galima nusipirkti specialių dumblių, skirtų anticeliulitiniams įvyniojimams – laminarijų ir fikusų. Įsigijus preparatą juo reikia sutepti problemines zonas, apsivynioti polietilenine plėvele, apsirengti šiltais (specialiais anticeliulitiniais ar termo) drabužiais. Po 30–60 minučių viską švariai nusiplauti.

Veiksminga anticeliulitinė įsivyniojama priemonė yra purvas ir mėlynasis molis. Juos taip pat galima įsigyti vaistinėje arba kosmetikos parduotuvėje.

Anticeliulitinius įvyniojimus galima taikyti vieną du kartus per savaitę.

Jūros druska

Jūros druska – puiki ir tuo pat metu visai nebrangi kosmetinė ir tuo pat metu gydomoji priemonė. Vonios su jūros druskomis puikiai padeda turint sąnarių ar kojų problemų. Jos mažina nuovargį ir stresą. Yra puikios pagalbininkės kovojant su odos, įskaitant ir celiulitą, problemomis.

Pasidaryti gydomąją jūros druskų vonią labai paprasta – užtenka maždaug + 36–37 C laipsnių vandenyje išmaišyti 300 – 400 gr. druskos. Procedūros trukmė 10–15 minučių. Gydymo kursas turėtų apimti 10 procedūrų, kurias galima atlikti kas antrą dieną. Jokiu būdu nepiktnaudžiaukite jomis. Norimo efekto nepasieksite, o pakenkti organizmui galite.

Jūros druskos naudojamos ir kaip anticeliulitinis šveitiklis. Ja problemines vietas reiktų įtrinti po karšto dušo, nes būtent tada atsiveria poros. Tokios procedūros trukmė 5–10 min. Po šveitimo būtinai sutepkite odą drėkinančiu kremu.

Medus

Apie gydomąsias medaus savybes žino daugelis, tačiau turbūt ne visi žino, kad medus plačiai naudojamas ir kosmetikoje. Jis aktyvuoja odos sluoksnių kraujotaką, skatina toksinų šalinimą ir valo odą.

Medaus masę masažui galima ruošti iš bet kokio šviežio natūralaus medaus. Efektyvumą dar labiau stiprina medaus ir eterinių aliejų mišinys, gaminamas proporcija 1 arbatinis šaukštelis medaus ir 5 lašeliai aliejaus. Galima naudoti citrinų, eukaliptų, levandų, mėtų ar apelsinų eterinius aliejus. Medų ir aliejų kruopščiai sumaišykite prieš pat masažo procedūrą.

Medaus anticeliulitinis masažas atliekamas taip. Išsitepame rankas medaus aliejaus mišiniu ir plekšnodami tepame mišiniu problemines vietas. Tokiais pat plekšnojimais atliekamas ir masažas, tik jei tepant delnai juda paviršiumi, tai masažuojant reikia delnus kaip galima geriau „prilipinti“ prie odos ir paskui staigiai atplėšti. Tokiais judesiais apdorojamos visos probleminės vietos, išskyrus kirkšnis.

Medus tarsi įsimuša į odą ir paviršiuje pasilieka tik plonas jo sluoksnis. Atliekant šį masažą ant rankų pamažu susikaupia balta masė. Medaus masažas trunka 5–10 minučių. Medus nuplaunamas šiltu vandeniu be muilo, oda sutepama drėkinančiais kremais.

Medaus anticeliulitinis masažas – procedūra skausminga, bet labai efektyvi.

Kava

Išsivirkite natūralios kavos, atvėsinkite ją ir, sumaišę kavos masę su grietine ar vaikišku kremu be priedų, po šilto dušo išsitepkite problemines vietas. Kava šalina iš organizmo vandens perteklių, mažina pabrinkimą, „apelsino žievelė“ tampa lygesnė.

Kitos priemonės

Proporcijomis 1:1 sumaišykite vandenį ir obuolių actą. Gautu mišiniu išsitepkite problemines vietas, apvyniokite jas plėvele ir aprenkite šiltais drabužiais. Siekiant dar didesnio efekto galima pajudėti. Tarkim, atlikti anticeliulitinę mankštą. Po valandos nusivalykite mišinį ir odą sutepkite drėkinančiu kremu.

Vakuuminės silikoninės taurės – nebrangus ir patogus kovos su celiulitu būdas. Geriausia šią procedūrą atlikti vonioje, nusiprausus po šiltu dušu. Prieš procedūrą odą reiktų ištepti anticeliulitiniu aliejumi (nors jei tokio nėra, tiks ir augalinis), prie probleminės vietos prispausti taurę ir ją spustelti. Taurė turi taip prisisiurbti prie kūno, kad galėtų judėti jo paviršiumi.

Procedūra trunka 5–7 minutes. Po jos odą reiktų sutepti anticeliulitiniu kremu, susivynioti į frotinį rankšluostį ir 10–15 minučių pagulėti. Šią procedūrą reiktų kartoti kasdieną 7–10 dienų.

Tiesa, vakuuminis masažas turi keletą kontraindikacijų. Jeigu norite naudoti šį būdą, prieš tai pasitarkite su gydytoju.

Celiulitas – odos defektas, gadinantis gyvenimą daugeliui moterų. Visgi neverta nusiminti, nes, kaip rodo praktika, efektyviai su juo kovoti galima ir nesilankant brangiuose SPA salonuose ir neperkant pačių brangiausių anticeliulitinių priemonių. Naudokite tai, ką turite po ranka ir, jei veiksite kryptingai, net ir būdamos namuose jį įveiksite. Sėkmės ir būkite gražios.

 

Paruošta pagal užsienio spaudą

Prim.lt