Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Madagaskare rastas piratų kapitono Kidd‘o lobis

Vandenyno gelmių tyrinėtojai Madagaskare aptiko lobį, kuris, kaip manoma, priklauso garsiajam Škotijos piratui William’ui Kidd’ui
Nuotraukos

Vandenyno gelmių tyrinėtojai Madagaskare aptiko lobį, kuris, kaip manoma, priklauso garsiajam Škotijos piratui William’ui Kidd’ui.

Archeologai iš vandenyno gelmių iškėlė 50 kilogramų svorio sidabro luitą, kurį šiuo metu Sainte Marie Island saloje saugo kareiviai. Lobis aptiktas prie paskendusio laivo, kuris kaip manoma yra „Adventure Galley“ ir priklausė kapitonui Kidd'ui. Tyrinėtojų nuomone, iškeltas sidabro luitas yra tik dalis lobio ir šių luitų yra daug daugiau.

Lobį prie Madagaskaro krantų aptiko povandeninio pasaulio tyrinėtojų komanda, vadovaujama amerikiečio Barry Clifford’o. Lobis buvo įteiktas Madagaskaro prezidentui, perdavimo ceremonijoje dalyvaujant Jungtinės Karalystės ir JAV diplomatams.

bbc.co.uk nuotr. / Lobio vieta

Įžymusis piratas Kidd’as gimė 1645 m. Škotijoje, Greenock arba Dundee apylinkėse ir iš pradžių tarnavo britų valdžiai kaip piratų medžiotojas. 1698 m. Kidd‘as užgrobė „Quedagh Merchant“ laivą, priklausiusį armėnams, tačiau plaukiojusį su Prancūzijos vėliava ir pats tapo negailestingu piratu. Britų vyriausybė kapitoną Kidd‘ą suėmė, kai jis grįžo iš kelionės po Indijos vandenyną ir nuteisė mirties bausme, nes jo užgrobtam laivui vadovavo Anglijos kapitonas, todėl buvo manoma, jog pirato įvykdytas nusikaltimas yra nukreiptas prieš Angliją. Kapitonas Kidd’as 1701 m. buvo pakartas Londone. Kapitoną pavyko pakarti tik iš trečio karto – per pirmuosius du bandymus virvė vis nutrūkdavo. Kapitono Kidd’o palaikai buvo išmirkyti smaloje ir pakabinti prie Temzės upės, kaip įspėjimas visiems žmonėms, norintiems tapti piratais.

Hulton Archive/AFP nuotr. / Kapitonas W. Kidd'as

Manoma, kad didelė dalis kapitono Kidd’o grobio priklausė tuometinei Britų Rytų Indijos kompanijai (angl. British East India Company), o šio pirato gyvenimo istorija įkvėpė Robert’ą Louis’ą Stevenson’ą parašyti savo įžymųjį kūrinį „Lobių sala“.