Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Furšetas: nuo stalų serviravimo iki etiketo klaidų

Furšetai dažniausiai rengiami šiltuoju metų laiku
Nuotraukos

Vakarėliai – populiarus būdas švęsti prabangias šventes ar paminėti įsimintinas progas. Ko gero, patogiausia vakarėlių forma – furšetas. Žodis yra kilęs iš prancūzų kalbos (pranc. fourchette), reiškiantis „šakutė“. Tokio tipo vakarėlyje žmonės valgydami naudojasi tik šakute, kiti stalo įrankiai neturėtų būti reikalingi. Be to, svečiai valgo atsistoję ir tokiu būdu lengviau susipažįsta su aplinkiniais. Furšetas yra aukšto lygio pobūvis, kuriam surengti keliami itin dideli reikalavimai, todėl jis negali būti lyginamas su švedišku stalu.

Būtina planuoti laiką
Profesionalia maisto ruoša visą gyvenimą užsiimanti šiaulietė Jolanta Petrylienė pasakojo, kad dirbant tokį darbą reikia mokėti planuoti laiką.
„Maisto pramonės srityje sukuosi visą gyvenimą, kito darbo net nesu dirbusi. Per visą tą laiką teko sutikti visokiausių klientų su įvairiais norais ir užgaidomis, kurias kartais būdavo sunku įgyvendinti. Ko gero, didžiausias žmonių kiekis, kurį teko aptarnauti – 200 svečių“, – pasakojo J. Petrylienė.
Viena ranka dėliojanti maistą, o kitoje laikanti telefoną, moteris kalbėjo itin trumpai, nes laukė ateinančių svečių. „Užsakymų daugiausia gauname vasaros metu, nes kai tik geras oras, prasideda vestuvių, krikštynų ir vakarėlių metas. Taip pat didelio užsakymų kiekio sulaukiame artėjant didžiosioms metų šventėms, ypač prieš Naujuosius metus.
Klausiate manęs ar buvo kokių nors kurioziškų situacijų… Aišku buvo. Per tiek metų buvo visko – ir produktų pritrūkdavo, ir rankos drebėdavo, kartais kažkas neišeidavo, tačiau galiu pasidžiaugti, kad su laiko planavimu problemų nekildavo, maistą visuomet patiekdavome laiku.
Esu darboholikė, laiką susiplanuoju taip, kad nors ir kūlversčiais, tačiau visuomet suspėju“, – pasakojo J. Petrylienė.

Svarbiausia – didelis stalas
Apie tai, kaip reikia rengti furšetą, papasakojo maisto technologijų studijas baiginėjantis Povilas: „Furšeto metu serviruojamas vienas didelis stalas. Jį reikia pastatyti ir padengti tokioje vietoje, kad svečiai iš visų pusių galėtų prie jo prieiti. Stalas turi būti kiek aukštesnis nei įprastai ir dengiamas ilga, beveik žemę siekiančia staltiese. Jos spalva priklauso nuo šeimininkų turimos vizijos. Užkandžiai pateikiami vienoje stalo pusėje, o kitoje sudedamos lėkštutės, šakutės ir servetėlės. Gėrimai turi būti pateikiami prie atskiro stalo, kuriuos svečiams pilsto barmenai. Apskritai, reikia viską sudėlioti taip, kad svečiams netektų grūstis prie stalo. Kartą, kai asistavau viename vakarėlyje, teko matyti kaip dėl neprotingai išdėliotų užkandžių ir indų, dužo ne viena taurė ir lėkštė… Kad jau prabilau apie dūžius, tai būtina įsidėmėti, kad prie furšetinio stalo valgyti nepriimtina. Pasiėmus lėkštutę, servetėlę, šakutę ir įsidėjus keletą užkandžių derėtų užleisti vietą kitiems svečiams ir pasitraukti nuo stalo.“

Nežinojimas gėda
Furšeto metu galima lengvai pamatyti, kas yra tokių renginių asas, o kas lankėsi dar tik keletą kartų. Reikia mokėti naudotis įrankiais, galų gale reikia mokėti ir valgyti.
„Vieno furšeto metu mažoje taurelėje su skrebučiu buvo patiekiama gaspačio sriuba. Tai mačiau, kad vieni valgė taip, kaip ir reikėjo, su skrebučiu, o kiti kratėsi iš taurelės sriubą į burną ir užsikando skrebučiu. Juoktis, aišku, negalima, kartais žmonės tikrai nežino tokių dalykų, tačiau tokiais atvejais derėtų prieiti ir pasiklausti, nes nežinojimas neturi būti gėdingas“, – pasakojo vaikinas.
Furšetas yra pats populiariausias priėmimo tipas ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje kitų šalių. Parinkę tinkamą foninę muziką bei pasitelkę profesionalų pagalbą galite sukurti puikią šventę, kurios metu žmonės ne tik skanaus įvairių užkandžių, bet ir turės galimybę pabendrauti.

 

  Info