Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Tradicinė kinų medicina

Klinikinė diagnozė ir gydimas tradicinėje kinų medicinoje daugiausia pagrįsti yin - yang bei penkių elementų teorijomis
Nuotraukos

 

 

 

 

 

Tradicinė kinų medicina

 

 

 

Kartu su 5000 - 6000 metų istorija, tradicinė kinų medicina suformavo unikalią sistemą, kad galėtų diagnozuoti ir išgydyti ligas. Šios medicinos metodas iš esmės yra visiškai kitoks, negu vakarų medicinos. Tradicinėje kinų medicinoje žmogaus kūno energetines sistemos ir sielos supratimas yra pagrįstas vientisu visatos dėsnių supratimu ir taikymu, aprašytu taoizmo kanonuose, o ligos gydymas pirmiausiai grindžiamas diagnozės ir sindromų diferenciacija.

Šis medicinos metodas gydo zang - fu organus, kaip žmogaus kūno branduolį. Zang organai: inkstai, širdis, kepenys, plaučiai, blužnis, fu-šlapimo pūslė, plonoji žarna, tulžies pūslė, storoji žarna, skrandis. Per energetinių kanalų tinklą, kraujagysles ir kitas gyvybines sistemas audiniai ir organai yra sujungti žmogaus kūno viduje. Qi ( Chi) veikia kaip tam tikra informacijos pernešimo rūšis, kuri yra išoriškai išreikšta per 'jingluo' sistemą. Zang-fu organų patalogija gali atsispindėti kūno paviršiuje per šį tinklą, o tuo tarpu, kūno paviršiaus audinių ligos gali taip pat paveikti zang ar fu organus. Paveikti zang ar fu organai gali daryti įtaką vienas kitam vidiniais ryšiais. Tradicinis kinų medicinos gydymas prasideda nuo visos sistemos analizės, paskui susitelkia ties patologinių pakitimų atitaisymu, derinant zang-fu organų funkcijas.

Sindromo vertinimas apima ne tik priežastį, veikima, vietą ir ligos pobūdį, bet taip pat ir sąsają tarp sukeliančių ligą veiksnių ir kūno pasipriešinimo. Gydymas paremtas ne tik ligos simptomais, bet ir sindromų diferiancijacija. Todėl ta pati identiška liga gali gali būti gydoma įvairiais būdais arba skirtingos ligos gali pasireikšti tuo pačiu sindromu ir gydomos tokiu pačiu būdu.

Klinikinė diagnozė ir gydimas tradicinėje kinų medicinoje daugiausia pagrįsti yin - yang bei penkių elementų teorijomis. Šitos teorijos pritaiko reiškinius ir gamtos dėsnius fiziologinės veiklos tyrinėjimuose ir patologiniuse žmogaus kūno ir jo tarpusavio ryšių pakitimuose. Tipiška tradicinės kinų medicinos terapija įtraukia akupunktūrą, žolelių mediciną, qigong pratimus, masažus, lovos mena, kovų menus. Gydymas akupunktūra yra atliekamas skatinant tam tikrus kūno išorės taškus. Žolelių medicina veikia zang - fu organus iš vidaus. Bet visuomet gydymas atliekamas stengiantis atkurti tvarkingą informacijos srautą (gydyti žmogaus dvasią per Qi sureguliavimą). Šių terapijų metodai atrodo labai skirtingi, tačiau jie visi turi tas pačias pagrindines prielaidas ir supratimą apie žmogaus kūną ir jo vietą visatoje.


Info