Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Abu Dabis: nepelnytai pamirštamas JAE miestas

Dažniausia asociacija, iškylanti JAE pavadinimą išgirdusiems keliautojams – neregėta prabanga akinantis Dubajus. Tikrasis Emyratų centras, ramesnė ir kuklesnė sostinė Abu Dabis, sulaukia nepelnytai mažiau dėmesio.
Nuotraukos

2018.02.23.

Dažniausia asociacija, iškylanti JAE pavadinimą išgirdusiems keliautojams – neregėta prabanga akinantis Dubajus. Tikrasis Emyratų centras, ramesnė ir kuklesnė sostinė Abu Dabis, sulaukia nepelnytai mažiau dėmesio. Pigūs skrydžiai į Abu Dabį – nuostabi proga panaikinti šią neteisybę ir vienu ypu pažinti unikalų JAE charakterį.

Abu Dabis – tik iš arti pažįstamas tautų katilas

Abu Dabis yra tvarkingas, aiškiai suplanuotas, jaukus, natūralia žaluma džiuginantis miestas. Kitaip nei konkurencingajame Dubajuje, čia ramiau ir saugiau. Abu Dabis taip pat sulaukia didžiulio svečių srauto. Nemaža dalis užsieniečių mieste apsistoja dėl darbo inžinerijos, apgyvendinimo, maitinimo sektoriuose. Per ilgus metus sostinė tapo tikru tautų katilu. Statistika išties stebina – net 80 % Abu Dabio gyventojų yra imigrantai.

Nepaisant didelio svetimšalių skaičiaus, mieste lengva pajusti arabišką atmosferą. JAE – islamiška valstybė, tad religinės egzotikos apstu ir sostinėje. Požiūris į turistus grįstas tolerancija, savitu romumu, privatumo supratimu. Vis dėlto prisitaikyti verta kiekvienam svečiui. Uždari, dėmesio netraukiantys drabužiai, susilaikymas nuo glamonių ir alkoholio vartojimo viešose vietose, pagarba religinėms subtilybėms – kelios taisyklės, kurios tikrai pravers viešnagės metu šiame krašte.

Ką pamatyti Abu Dabyje?

Manyti, kad Abu Dabyje trūksta pramogų ir veiklų – neteisinga. Mieste netrūksta barų, klubų, restoranų, ištaigingų prekybos centrų ir viešbučių, parkų. Be to, įspūdžių gausi ne tik pati JAE sostinė, bet ir jos apylinkės.

Didžioji šeicho Zajedo mečetė

Tai – viena didžiausių mečečių visame pasaulyje. Iš marmuro suformuota šventykla puošta įspūdingais 82 kupolais. Pats statinys siekia 85 metrų aukštį. Puiki žinia tai, kad šią mečetę galite apžiūrėti ir iš išorės, ir iš vidaus – tereikia vilkėti uždarus drabužius, netriukšmauti.

Kornišo krantinė

Net 7 kilometrus besidriekiantis kelias įspūdžius garantuoja tiek plieskiant arabiškai saulei, tiek sutemus. Vaikštinėdami krantine galite iš tolo apžiūrėti didžiulę JAE vėliavą (jos stiebas siekia 123 metrus), mėgautis bangų ošimu, gaudyti saulės spindulius ar, įsidegus žibintams, pasilepinti mirgančiais jų atspindžiais vandenyje.

Al Hosn pilis

Jei neatsispiriate prabangai, pigūs skrydžiai į Abu Dabį leis pasirūpinti ir šiuo poreikiu. Rūmuose, kuriuose gyveno žymusis šeichas Zajedas, galite iki valiai grožėtis įspūdingu interjeru. Be to, čia įkurtas muziejus tiks norintiems pažinti JAE istoriją, meno ypatumus.

Abu Dabio Luvras

Tai – 10 metų statytas, visai neseniai duris atvėręs muziejus. Patekę į jį, galėsite gėrėtis keliais šimtais žymių meno kūrinių, pristatomų net 23 salėse. Muziejaus tikslas – atrasti visą žmoniją vienijančią patirtį, tad ekspoziciją sudaro šedevrai iš skirtingų pasaulio šalių.

Naudinga informacija keliaujantiems į Abu Dabį

Jei pradėjote dairytis pigių lėktuvo bilietų į JAE sostinę, nepamirškite pasirūpinti svarbiausiais kelionės elementais.

Kalba. Nors valstybinė kalba Abu Dabyje – arabų, lengvai susikalbėsite angliškai.

Viza. Trumpalaikiam vizitui viza nėra reikalinga.

Pinigai. Geriausia atsiskaityti vietos valiuta – su doleriu surištais dirhamais. Turguose atsiskaitykite grynaisiais ir nepamirškite derėtis. Grynųjų turėkite ir kitiems atvejams – bankomatai mieste nėra labai dažni.

Transportas. Keliauti galite taksi (kainą sutarkite iš anksto), autobusais, nuomotu automobiliu.

Maistas. Viešėdami Abu Dabyje, paskanaukite ne tik europiečiams pritaikytų patiekalų. Miesto virtuvė itin patiks jūrų gėrybių mėgėjams, tačiau lengvai rasite ir paukštienos, ožkienos. Tarp reikšmingų produktų – ir avinžirniai, jogurtas. Patiekalai paprastai gardinami kardamonu, šafranu, cinamonu.

Atostogos – puiki proga nukeliauti toliau nuo namų ir pasimėgauti ypatinga saulės šiluma, egzotika, komfortu. Pigūs skrydžiai į Abu Dabį, kruopštus pramogų planas ir nesudėtingas prisitaikymas prie JAE kultūros ypatybių leis džiaugtis geriausių įspūdžių kupinu poilsiu.