Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai: kokybę išduoda 4 svarbios savybės

Ieškodami veiksmingų ir saugių buitinių nuotekų valymo sprendimų, vis daugiau gyventojų įsirengia individualius biologinio nuotekų valymo įrenginius.
Nuotraukos

2023.11.17.

Ieškodami veiksmingų ir saugių buitinių nuotekų valymo sprendimų, vis daugiau gyventojų įsirengia individualius biologinio nuotekų valymo įrenginius.

Šalinant nuotekas, naudojami mikroorganizmai – bakterijos, dar vadinamos aktyviuoju dumblu. Ši technologija nėra nauja: tai saugus, ekspertų pripažintas nuotekų valymo metodas. Nepaisant to, žmonėms, nesusipažinusiems su šios technologijos nauda, gali kilti klausimas – kuo pasižymi efektyvus biologinis nuotekų valymas?

Atsakymą pateikia Lietuvoje lyderiaujantis šių įrenginių gamintojas – UAB „Švaistė“. Įmonės komanda informuoja, kuo turi pasižymėti biologiniai nuotekų valymo įrenginiai.

  1. Neskleidžia nemalonaus kvapo.

Vienas didžiausių nuogąstavimų, kuris kyla žmonėms, svarstantiems įsirengti individualų nuotekų valymo įrenginį – iš jo sklindanti smarvė, kuri tvyro kieme ir net smelkiasi į vidaus patalpas.

Iš tiesų, kokybiškas ir tinkamai eksploatuojamas biologinis valymo įrenginys apsaugo nuo nemalonių kvapų, o patenkančias nuotekas paverčia skaidriu, bekvapiu vandeniu. Tai – geriausias valymo kokybės įrodymas.

Svarbu žinoti: jeigu po ilgalaikio nuotekų valymo įrenginio naudojimo pastebima, kad tvyro intensyvus kvapas, talpą reikia išsiurbti.

  1. Nuotekų valymas paremtas biologine technologija.

Verta rinktis biologinių valymo įrenginį, kurio veikla paremta mikrobų veikla ir aktyviuoju dumblu. Tai tvarus ir efektyvus valymo procesas idealiai tinkantis buitinėms nuotekoms šalinti. Jį galima suskirstyti į kelis etapus:

●       Į įrenginį patekusios nuotekos išmaišomos ir aeruojamos talpose. Čia veikia bakterijos, kurios dauginasi, formuoja nuotekas į dribsnius, prie kurių prikimba teršalai.

●       Įrenginyje esantys mikroorganizmai metabolizuoja (suskaido) kenksmingas organines medžiagas.

●       Vykstant atliekų skaidymui, nuolat tiekiamas ištirpęs deguonis: jis būtinas skaidymą atliekančių mikroorganizmų veiklai palaikyti. Taip nuotekos metabolizuojamos sparčiai ir nenutraukiamai. Visuose biologinio valymo įrenginiuose, siekiant užtikrinti optimalų atliekų valymą, naudojamas specialus kompresinis prietaisas – orapūtė.

  1. Užtikrinamas saugus ir ekologiškas valymo procesas.

Žmogaus ir gamtos saugumas atliekant nuotekų valymą – vienas didžiausių UAB „Švaistė“ komandos prioritetų.

Naudojant kokybišką valymo įrenginį, nuotekos suskaidomos bakterijų pagalba. Nors šie mikroorganizmai be vargo sudoroja patenkančius taršius organinius junginius, pavojaus žmogui ar gamtai jie nekelia.

Netgi priešingai: bakterijų atliekamo valymo proceso dėka, aplinkai grėsmingos nuotekos virsta skaidriu, bekvapiu vandeniu, kurį 100 proc. saugu išleisti į melioracijos griovį ar net upelį, taip pat – panaudoti vejos priežiūrai, augalų laistymui, automobilio plovimui ir pan.

  1. Turi kokybę įrodančius sertifikatus.

Jeigu planuojate įsirengti individualų nuotekų valymą, labai svarbu, kad įrenginys atitiktų griežtus kokybės ir saugumo reikalavimus. Įsitikinkite, kad pardavėjas pateikia kokybę įrodančius sertifikatus, visą reikalingą informaciją apie įrenginį ir jo modelį, suteikia garantinį aptarnavimą.

Visi UAB „Švaistė“ gaminami biologiniai nuotekų valymo įrenginiai yra sertifikuoti, atitinka ES taikomus saugumo reikalavimus. Įmonės gaminamų požeminių įrenginių ir konstrukcijų garantija siekia 10 metų, o elektroniniams įrenginio komponentams suteikiama 2 metų garantija.

 

Apie biologinių atliekų valymą norite sužinoti daugiau? Kviečiame susisiekti su UAB „Švaistė“ specialistais jau šiandien!

Direktorius Renius Jakas

Tel.: +37068504907

El. pastas: info@svaiste.lt

Svetainė: www.svaiste.lt