Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kaip išsirinkti gerą spausdintuvą ?

Pakalbėkime apie gero spausdintuvo pasirinkimą bei jo kainą
Nuotraukos

Rinkoje yra daugybę gerų spausdintuvų tačiau prieš perkant naują spausdintuvą Jūs turite nuspręsti kam jis bus naudojamas. Ar spausdintuvas bus naudojamas kasdieniniams, dideliems teksto kiekiams spausdinti, ar spalvotiems paveiksliukams, ar ant storo popieriaus, o gal jis bus naudojamas tik paprastam namų vartotojimui?

Pagrinde yra du spausdintuvų tipai: rašaliniai ir lazeriniai. Dideliems teksto kiekiams spausdinti (pavyzdžiui: biuruose, viešosiose įstaigose ir kitur) Jums vertėtų pirkti lazerinį spausdintuvą. Kokybei bei įvairiems spalvotiems paveiksliukams, foto nuotraukoms spausdinti labiau tiktų rašaliniai spausdintuvai.

Jei su spausdintuvu nesiruošiate daryti daug įvairių užduočių, sakykime spausdinti, kopijuoti, skenuoti ar net išsiusti faksą, tuomet Jums nereikalingas daugiafunkcinis spausdintuvas.

Mums reikia spausdintuvo kasdieniniams jo naudojimui, mes nesame verslininkai ar foto entuziastai. Kasdieniniam naudojimui yra begalę gerų spausdintuvų.

Vieni spausdintuvai yra skirti namų vartotojams, kiti -  portabilūs (nešiojami). Taip pat yra spausdintuvai kurie gali ne tik atspausdinti, bet turi skenavimo, kopijavimo, fakso funkcijas. Yra spausdintuvų kurie tiesiogiai, iš Jūsų skaitmeninės kameros geba atspausdinti 3x5 ar 4x6 dydžio nuotraukas.

Taigi, prieš renkantis naują spausdintuvą Jums reikia nuspresti kam jis bus naudojamas ir kokiomis savybėmis turi pasižymėti. Spausdintuvai kurie geba atspausdinti nuotraukas pasižymi geresne atspausdinimo kokybę, tuo tarpu nešiojamii spausdintuvai yra šiek tiek lėtesni nei kiti.

Prieš perkant rašalinį spausdintuvą atkreipkite dėmesį kokiu greičiu jis spausdina ir spausdina ar juodai ar ir spalvotai. Jei spausdina spalvotai tuomet atkreipkite dėmesį ar  spausdintuvas turi atskiras rašalines kasetes, skirtas kiekvienai spalvai, ar tik vieną kasetę skirtą juodai spalvai, o kita kasetė skirta kitoms trims spalvoms.

Jei spausdintuvas kurį perkate turi tik dvi atskiras kasetes tuomet jums dažniau teks jas keisti nes reikės pirkti naują spalvotą kasete (arba pildyti) tuomet kai viena iš trijų spalvų pasibaigs, jei spausdintuvas turi kiekvienai spalvai po atskirą kasetę jums kur kas rečiau reikės jas keisti. Tik pagalvokite, perkant spausdintuvą kuris turi atskiras kasetes, kiekvienai spalvai, jums ne tik rečiau reikės keisti kasetes, bet ir rečiau jas pirksite (pildysite), ko pasekoje sutaupysite laiko važiuodami į parduotuvę ir eikvodami degalus.

Tačiau negalima nuvertinti spausdintuvų su dviem kasetėmis: sakykime  jei spausdinate nedaug ir kartais labai ilgai nespausdinate, tai šiuo atveju kaip ir geriau spausdintuvas su dvejomis atskiromis kasetėmis, kurios jau yra su purkštukais. Jei, tarkime, kasetė elektriškai sugedo ar uždžiūvo ilgai nespausdinus, tada užtenka nupirkti kita naują ir įstatyti atnaujintą kasetę i vietą už palyginus nedidelę sumą, o tuo tarpu spausdintuvų su atskiromis kasetėmis purkštukai yra pačiame spausdintuve ir dažniausiai kainuoja daugiau nei pusė spausdintuvo kainos.

Kadangi originalios kasetės yra pakankamai brangios, nors jų kokybė ko gero pati aukščiausia, sekantis labai svarbus dalykas, renkantis spausdintuvą, yra ar įmanomas kasečių pildymas. Gamintojai keičia gana dažnai spausdintuvų modelius ne tam, kad yra padaromi kokie tai nauji dideli pakeitimai, o tam kad būtų kuo sunkiau papildyti kasetes, uždėdami vis naujas mikroschemas ant kasečių. Tai prieš perkant būtina pasidomėti, jei bus naudojamos ne tik originalios kasetės, o analoginės ar pildomos, ar įmanoma tą spausdintuvą papildyti. Jei ne - kada tai bus įmanoma.  

Nepatinka laukti ilgiau nei to reikia. Tada renkamės spausdintuvą, kuris per minutę greičiau atspausdiną tam tikrą kiekį lapų. Jei spausdintuvas spausdina lėtai tuomet Jums teks atsisėsti ir laukti ilgėliau. Kokybiškos nuotraukos atspausdinamos kur kas ilgiau nei paprastas juodas tekstas.

Prieš perkant naują spausdintuvą taip pat pasidomėkite kokios yra jo specifikacijos ir ką jis gali atspausdinti. Pavyzdžiui ar jums reikia spausdintuvo su kuriuo galėtumėte atspausdinti savo kalėdines atvirutes, ar perkamas spausdintuvas tai daro ? Kitas dalykas į kurį vertėtų atkreipti dėmesį tai ant kokio popieriaus spausdintuvas gali atspausdinti.

Perkamo spausdintuvo rašalinių kasečių kainos Jums tūrėtų kelti pagrindinį rūpestį. Pardavėjo paklauskite ir/ar savarankiškai pasidomėkite kiek parduotuvėje kainuoja spausdintuvo kasetė. Galite palyginti perkamos spausdintuvo kasečių kainos parduotuvėje ar http://www.spausdintuvai.eu interneto svetainėje ir tuomet įtemptai pagalvokite, kiek Jums kainuos pasikeisti kasetę.

Įsidėmėkite, kad atspausdinamos nuotraukos daug daugiau sunaudoja trijų spalvų rašalo, o tuo tarpu juodas tekstas naudoja tik juodą spalvą. Jūs turite suprasti, kad atsispausdinant nuotraukas bus sunaudota kur kas daugiau rašalo ir dažniau jums teks kasetes keisti. Taip pat kuo aukštesnė atsispausdintų nuotraukų kokybė bus tuo daugiau jūs išleisite rašalui.

Nors iš pradžių Jums gali pasirodyti, kad lazerinių spausdintuvų kaina bei eksploatacija bus brangesnė, tačiau nereikia apsigauti. Nors lazeriniai spausdintuvai iš tiesų brangiau kainuoja nei rašaliniai spausdintuvai tačiau jų kainą nepasirodo tokia žema kai reikės keisti kasetes. Rašaliniai spausdintuvai nepakeičiami spausdinant įvairias nuotraukas, tačiau jei jums rūpi spausdintuvo sparta bei spausdinate tik tekstą tuomet įsigykite lazerinį spausdintuvą. Lazeriniai spausdintuvai ne tik spausdina kur kas greičiau nei rašaliniai spausdintuvai, bet ir pasižymi geresne spausdinamo teksto kokybė. Jei ruošiatės spausdinti elektroninius laiškus ar atsitiktinius Word dokumentus, tuomet rinkitės nespalvotą lazerinį spausdintuvą. Tačiau jei norite su lazeriniais spausdintuvais spausdinti nuotraukas, tuomet jums teks įsigyti spalvotą lazerinį spausdintuvą kurių kainos prasideda nuo 400 Lt. Dėl spausdinimo kokybės bei atsispausdinimo greičio lazeriniai spausdintuvai tinka atsispausdinti dydelius kiekius teksto, todėl jie yra nepamainomi biuruose.

Tipinė lazerinio spausdintuvo kasetė jums leis atsispausdinti apie 3000-7000 lapų (priklausomai nuo spausdintuvo modelio), tuo tarpu rašalinė kasetė leis atsispausdinti apie 1000 lapų (čia taipogi priklauso nuo spausdintuvo modelio, nes yra kur rašalo kasetė atspausdina tik 100lapų, o lazerinė 700lapų J  ).

Lyginant lazerinius spausdintuvus su rašaliniais, lazerinių spausdintuvų spaudai yra atsparesni aplinkos poveikiams. Jie atsparesni intensyviam šviesos srautui, išlietam vandeniui. Todėl lazerinių spausdintuvu atspausdinti spaudai išlieka ilgaamžiškesni.

Dar daugiau, lazerinių spausdintuvų kasečių dažančioji medžiaga (toneris) neuždžiūva ir praktiškai galite spausdinti, bet kada įsijungus.

Prieš perkant spausdintuvą dar kartą pamastykite apie jo kainą. Pigiausi spausdintuvai irgi yra geri, bet kai pasibaigia dažai ir pradedame ieškoti kasečių galimybės pasipildyti, tada tik sužinome, kad tai pakankamai brangi to spausdintuvo eksplotacija.

Galiausiai išsirinkus spausdintuvą patikrinkite ar jį bus galima prijungti prie Jūsų namų kompiuterio. Tai reiškia, kad turi būti kabelis su USB arba LPT jungtimis.

Patikrinkite kaip keičiamos kasetės, kur jos dedasi, kaip įsitvirtina ?

Spausdintuvo stilius bei dizainas nevaidina didelio faktoriaus renkantis naują spausdintuvą tačiau į juos galite atkreipti dėmesį.  Manau, kad kaip ir man, taip ir Jums labiau rūpi spausdinimo kokybė bei greitis nei spausdintuvo dizainas. 

Prieš perkant naują spausdintuvą galite internete palyginti vieno spausdintuvo modelį su kitu ir taip nuspręsti kuris geresnis.

Reziume

Pagrindiniai dalykai į kuriuos turite atkreipti dėmesį prieš perkant naują spausdintuvą:

  • Spausdinimo greitis;
  • Spausdinimo kokybė;
  • Spausdintuvo kasečių eksplotacijos kaina;
  • Atspausdinimo tipai;
  • Jungtys.


Info