Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Atsikratykite skausmų miegodami!

6 patarimai, padėsiantys sumažinti nugaros skausmą
Nuotraukos

6 patarimai, padėsiantys sumažinti nugaros skausmą

Turite problemų dėl nugaros, maudžia sprandą? Kartais nebūtina gerti brangiausių vaistų, kad tai pakeistumėte. Užtenka pakeisti miego aplinką, pasikeisti čiužinį, pagalvę, ir nugaros skausmai sumažės čia pat – tiesiog miegant.

Atsako gydytojas

Kaip čiužinys veikia žmonių, turinčių nugaros problemų, miego kokybę ir kokie čiužiniai lovoms bei pagalvės geriausiai tinka tokiems žmonėms? Į ką jiems reikėtų atkreipti dėmesį perkant pagalvę ar čiužinį tam, kad miegas būtų kuo malonesnis? Atsakymus į šiuos klausimus pateikia ortopedas daktaras Janko Popovičius.

Svarbiausia – prisitaikymas

Daug žmonių kenčia dėl nugaros skausmo, kurį sukelia ir netinkamai pasirinktas čiužinys ar pagalvė. Svarbiausia, kad čiužinys prisitaikytų prie individualios stuburo formos.

Bent kiek su anatomija susipažinę žmonės žino, kad stuburas yra išlinkęs ties kaklu, krūtine ir inkstų srityje. Čiužinio pagrindas turi prisitaikyti prie šių stuburo formų, nes taip sumažinamas slėgis į diskus, esančius tarp stuburo slankstelių.

1. Pirmiausia atlikite mažą bandymą

Prieš perkant čiužinį rekomenduojama ant jo atsigulti. Tik taip sužinosite, ar ant jo Jums bus patogu miegoti. Būtent dėl šios priežasties kai kurie čiužinių pardavėjai siūlo galimybę per tam tikrą laikotarpį gražinti ar pakeisti čiužinį, jei jis Jums netinka.

2. Patogus ar kietas čiužinys?

Dr. Popovičius teigia, kad tuo metu, kai jis pradėjo savo gydytojo praktiką, visiems be išimties pacientams, besiskundžiantiems nugaros skausmu, buvo rekomenduojama miegoti ant kieto čiužinio. Šiandien gydytojai rekomenduoja čiužinius, kurie yra ne pernelyg minkšti, tačiau suteikia maksimalų komfortą miego metu ir palengvina skausmą gulint.

3. Rinkitės žemesnę pagalvę

Pagalvė turi būti žemesnė, nei įprastos „močiutės“ pagalvės, nes pagalvė turi prisitaikyti prie stuburo išlinkimo.

Dr. Popovičius: „ Galite rinktis iš daugelio pagalvių gamintojų produkcijos, tačiau aš manau, kad norėdami išsirinkti geriausiai Jums tinkančią pagalvę, privalote turėti progą ją išbandyti. Pagalvė turi prisitaikyti prie kūno formos, nes stuburo išlinkimų būna įvairių. Kiekvieno žmogaus stuburo išlinkimas yra vis kitoks ir tai aš galiu patvirtinti kaip specialistas“.

4. Rekomenduojame miegoti ant nugaros arba ant pilvo

Jei esate pratę miegoti ant nugaros, stenkitės gulėti taip, kad čiužinio pagrindas atitiktų stuburo formą. Sveika miegoti ir ant pilvo. Jei miegate ant kieto čiužinio, miegoti ant šono gali būti nepatogu, tačiau, miegant ant šios pozos gali sumažėti jaučiami skausmai, ypač tais atvejais, kai skausmas jaučiamas kojose. Jei kojos yra sulenktos, nervas atpalaiduojamas ir nebespaudžiamas, todėl sumažėja ir skausmas.

5. Reguliarios treniruotės

Tam, kad galėtumėte gerai išsimiegoti ir pailsėti, Jums reikia reguliariai sportuoti arba atlikti pratimus, kurie stiprina nugaros ir pilvo raumenis.

Kaip atlikti reikalingus pratimus galite išmokti fizinės terapijos užsiėmimuose ar įprastose SPA centruose. Pati geriausia nugaros skausmo prevencijos priemonė yra taip vadinamasis raumenų korsetas, tai reiškia, kad nugaros ir pilvo raumenys turi būti kuo stipresni tam, kad apsuptų ir taip apsaugotų stuburą.

6. Rytmetinė mankšta

Dr. Popovičius pataria būtinai mankštintis. O mankštintis galima atlikti nebūtinai ryte, o, pavyzdžiui, dvidešimt minučių vakare ir dvidešimt minučių po pietų.

Nugaros problemų turintys žmonės turi atlikti specialius pratimus. Knygynuose tikrai rasite iliustruotų, su išsamiais pratimų aprašymais, knygų.