Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kada geriausia treniruotis?

Svarbiausia treniruotis visada tuo pačiu laiku
Nuotraukos

Negalima nustatyti geriausiai treniruotėms tinkančio laiko. Svarbiausia treniruotis visada tuo pačiu laiku. Kūnas turi priprasti prie treniruočių režimo ir ritmo, todėl treniruotės bus efektyvesnės. Treniruotis galite tiek ryte, tiek vakare.

Ar prieš treniruotes galima valgyti?

Valandą prieš treniruotes galite lengvai užkąsti. Tai būtina tam, kad kraujyje palaikytumėte reikiamą cukraus lygį ir išvengtumėte silpnumo ar galvos svaigimo per treniruotę. Stipriau užvalgyti galite 2 – 3 valandos prieš treniruotę. Sportuoti pilnu skrandžiu yra ne tik nemalonu, bet ir žalinga.

Ar treniruotės metu galima gerti?

Smarkiai sportuodami gausiai prakaituojame ir organizmas netenka vandens. Netekus 3% vandens gali apimti stiprus nuovargis ir galvos svaigulys.
Dėl šios priežasties sportuojant būtina gerti daug vandens. Atsigerkite kas 10 – 15 minučių arba kai tik pajusite troškulį.

Ar reikia apšilimo pratimų?

Prieš pradedant treniruotis būtina daryti apšilimo pratimus. Apšilimo ir tempimo pratimai padeda paruošti kūną treniruotėms. Patys paprasčiausi pratimai, kuriuos būtina atlikti yra 5 – 10 minučių bėgimo arba 1 – 2 minutės rankų sukimo.

Kokie pratimai yra efektyviausi?

Efektyviausia yra kompleksinė treniruotė. Pabandykite suderinti jėgos, aerobikos ir tempimo pratimus. Tai padės Jūsų kūną padaryti lankstesnį, sustiprinti raumenis ir pagerinti kraujotaką.

Kaip numesti svorio?

Sveikatai nepakenksite, jei per savaitę numesite 1 kilogramą svorio. Gali būti, kad pradėjus sportuoti svoris kris greičiau. Jei ir toliau kris daugiau nei 1 kilogramas per savaitę, reiškia, kad deginate ne tik riebalus, bet ir raumenis. Raumenys degina perteklines kalorijas.

Ar derėtų per treniruotę sulaikyti kvėpavimą?

Treniruočių metų būtina taisyklingai kvėpuoti. Kvėpuojant teisingai raumenys geriau aprūpinami deguonimi, todėl treniruotė būna efektyvesnė. Dėl šios priežasties sportuoti reikia gerai vėdinamoje patalpoje.

Ar vertėtų tęsti treniruotę, jei jaučiu skausmą?

Skausmas yra kūno siunčiamas signalas, kad kažkas negerai. Jei ignoruosite skausmą, traumą galite tik padidinti, pavyzdžiui pasitempti raiščius. Jei Jums gelia raumenis, geriau dieną ar dvi nesportuokite.

Kaip išvengti traumų?

Treniruokitės kas antrą ar trečią dieną tam, kad kūnas galėtų pailsėti. Be to, tai padės išvengti traumų.

Patarimas: nedidinkite keliamo svorio daugiau nei 10 % per savaitę

Prieš imdamiesi kokio naujo pratimo, pirmiausia išmokite jį daryti teisingai, suvokite jo paskirtį ir tinkamai kvėpuokite.


Info