Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kai norisi jaukumo: keli paprasti akcentai namams įneš naujų spalvų

Orui vis žvarbėjant, namuose norisi jaustis kuo jaukiau, todėl ruduo – puikus metas atsinaujinti.
Nuotraukos

2022.10.27.

Orui vis žvarbėjant, namuose norisi jaustis kuo jaukiau, todėl ruduo – puikus metas atsinaujinti. O norint į namus įnešti šiek naujų spalvų – tereikia trupučio fantazijos ir vos kelių naujų interjero akcentų, šiltesnių tonų namų tekstilės.

Prekybos tinklo „Senukai“ atstovai teigia, kad atėjus rudens sezonui, įvairiausia namų tekstilė tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje susilaukia daugiau pirkėjų dėmesio. Pirkinių krepšeliuose vis dažniau atsiduria jaukūs pledai, pastelinių spalvų lovos užtiesalai bei dekoratyvinės pagalvėlės.

Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė sako, kad šį sezoną namų tekstilės tendencijose vyrauja lengvumas, natūralumas, prigesinti, neintensyvūs atspalviai, švelnūs raštai.

„Po sunkios darbo dienos žmonės namuose ieško ramybės, todėl pastebiu, kad jau kurį laiką interjeruose vyrauja šilti žemės tonai. O tam, kad namuose įsivyrautų balansas – jie papildomi ryškesniais interjero akcentais. Nesvarbu, kokią spalvinę gamą rinksitės – namuose svarbiausia jauki, raminanti aplinka ir harmonija“ , – pataria D. Sakevičė.

Pakeiskite kelias detales

Kaip sako ji, norint atnaujinti namus – užtenka pakeisti kelis interjero akcentus. Pavyzdžiui, sukurti jaukią miegamojo atmosferą ir juos šiek tiek atnaujinti galima tiesiog pakeitus patalynę ar užuolaidas. Vonios kambaryje – dušo užuolaidas, grindų kilimėlį, rankšluosčius ar muilines. Svetainė atrodys neatpažįstama jeigu pakeisite kilimą, pagalvėles, smulkesnius interjero aksesuarus. Virtuvę – įsigijus naujų indų, rankšluosčių.

„Jaukus pledas namams tikrai suteiks papildomo jaukumo. Naujos, spalvotos pagalvėlės taip pat įneš naujų vėjų. Kilimas – vienas iš pagrindinių jaukumo kūrėjų interjere, todėl svarbu jį išsirinkti tinkamą. Pavyzdžiui, jeigu interjere vyrauja neutralios spalvos galima būtų rinktis ir ryškesnių atspalvių kilimą, kuris pagyvintų namus. Jeigu turite vaikų ar gyvūnų – rinkitės šiuo metu tikrai stilingus trumpo plauko kilimus, kurių priežiūra kur kas paprastesnė“, – sako D. Sakevičė.

Renkantis namų tekstilę, ji pataria atkreipti dėmesį ir į spalviškumą, raštus, medžiagas.

„Visos detalės svarbios ir turi derėti prie bendro interjero stiliaus. Jeigu namus nusprendėte atnaujinti rudenį – daugeliui mielesni tampa šilti tonai, žemės atspalviai, tačiau svarbu į namus neįnešti per daug chaoso. Kurdama interjerus visuomet vadovaujuosi taisyklėmis – mažiau yra daugiau ir grožis slypi paprastume. Per daug spalvų, raštų, skirtingų medžiagų, harmonijos namuose, greičiausiai, nesukurs“, – pasakoja interjero dizainerė.

Dar keli naudingi patarimai

Perstumdykite baldus. Dar vienas paprastas ir nieko nekainuojantis būdas atnaujinti namus, pasak interjero dizainerės, baldų perstumdymas. Kitu kampu perstumkite sofą, pakeiskite valgomojo stalo, fotelio vietą, atnaujinkite spintelių ar komodos rankenėles – tokiu būdu namai gali pasikeisti neatpažįstamai.

Gėlės suteikia gyvumo. Žydinčių gėlių žiedai namuose gali pakelti nuotaiką, suteikti teigiamų emocijų. Rudenį D. Sakevičė pataria rinktis gėles, kurios reikalauja mažiau priežiūros: eukaliptą, monsterą, strelicijos lapus, kraspedijas ar medvilnę. Na, o jeigu išlaidauti nenorite – tiesiog iš miško parsineškite įvairiausių šakelių.

Paveikslai – taip pat įneš jaukumo. Paveikslai, pasak D. Sakevičės, taip pat puikus būdas pagyvinti ar atnaujinti namų interjerą. Atnaujinti namus galima paprasčiausiai pakeitus jau turimų paveikslų rėmelius, pasikabinus daugiau šeimos nuotraukų. O jeigu esate kūrybingi – griebkite teptuką, leiskite atsikleisti kūrybiškumui ir patys nutapykite paveikslą. Paveikslai namams įneša originalumo, unikalumo, savitumo.

Namų kvapai – maloniems aromatams namuose. Žinoma, namuose rudenį ypatingos atmosferos įneš įvairiausios žvakės bei namų kvapai. Šaltuoju sezonu interjero dizainerė siūlo rinktis muskuso, sūrios karamelės, imbiero, kavos, kedrų, medienos aromatų kvapus.

Jaukumo teikiantis apšvietimas. Rudenį namams norisi suteikti daugiau jaukumo, tai paprasta atlikti reguliuojant apšvietimą – keičiant jo intensyvumą, šaltos šviesos tonus keičiant šiltesniais, pasitelkus spalvų magiją. Pasak „Senukų“ ekspertų, pastačius papildomą toršerą svetainėje, ne tik atnaujinsite interjerą, tačiau taip pat suteiksite daugiau šviesos ir jaukumo tamsiems rudens vakarams.

Didžiausios klaidos

Interjero dizainerė įvardijo ir pagrindines klaidas, kurias dažniausiai daro žmonės, savarankiškai  kurdami namų interjerą.

„Žmonės neretai pamiršta skirti pakankamai dėmesio detalėms, o tai būna klaida, kuri trukdo sukurti jaukumą ir harmoniją namuose. Atrodo taip paprasta – gėlių vaza ant stalo, gražūs indai, ant sienos kabantis laikrodis, paveikslai, kilimas, pagalvėlės – visumoje šios smulkmenos lemia labai daug“, – pabrėžia ji.

Dekoruojant namus yra labai svarbu atkreipti dėmesį į smulkias, per daug į akis nekrentančias detales.

„Kiekvienas siūlelis pagalvėlėje, gulinčioje ant sofos svetainėje, ar užuolaidoje, kabančioje virš miegamojo lango, yra kambario ir interjero dalis. Ir iš tiesų siūlelis yra tiek pat reikšmingas, kiek ir pati pagalvėlė, užuolaida, sofa ar visas kambario interjeras“, – sako interjero dizainerė.

Dar vienas jos patarimas – neskubėti. Rinktis po vieną ar keletą detalių, o ne visas iš karto. Pavyzdžiui, į namus parsivežus kilimą: įvertinkite, ar jis tinka, ar ne. Tik tuomet jau galima ieškoti tinkamo kavos staliuko ar pagalvėlės ant sofos.