Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Daugėja peršalimo ligomis sergančių vaikų

Šiaulių apskrityje į poliklinikas plūsta gyventojai, kamuojami peršalimo ligų, tačiau gripu sergančių kol kas nėra
Nuotraukos

Kol kas Šiaulių apskrityje gripo sezonas neįsisiautėjo. Daugiau gyventojų dėl peršalimo ligų kreipiasi į savo šeimos gydytojus, o greitosios pagalbos automobiliai dėl galimų gripo susirgimų šiuo metu dažniausiai skuba pas mažuosius pacientus.
Greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausioji gydytoja Eugenija Kukaitienė sako, jog Šiaulių apskrityje kol kas vyrauja peršalimo ligos, o gripu sergančiųjų nėra. Sergantys vaikai dažniausiai yra kamuojami aukštos temperatūros. Jei vaikas nesveikuoja ir jam yra pakilusi temperatūra, E. Kukaitienė pataria visuomet pasikonsultuoti su šeimos gydytoju.

Dažniausiai baiminamasi dėl meningito
Pasak E. Kukaitienės, dažniausiai temperatūros ir išbėrimai yra vėjaraupių simptomai, tačiau jei yra kviečiama medicinos pagalba į namus, visuomet pasitikslinimui vaikai vežami į polikliniką, nes gydytojai baiminasi dėl meningito atvejų. „Juk tiek daug girdime apie meningito padarinius, todėl stengiamės vaikučius apsaugoti nuo bet kokios rizikos susirgti šia agresyvia infekcine liga, kuri dažniausiai smogia žaibiškai ir netikėtai. Jau ne pirmą kartą Lietuvoje vyksta tragiški įvykiai, kuomet dėl neapsižiūrėjimo miršta vaikai. Atrodo, kad vaikas serga tik peršalimo liga, o vėliau paaiškėja, kad tai meningitas, tad labai svarbu būti atsargiems. Negalima telefonu pasakyti, ar vaikas serga sloga, ar jam jau pirmieji meningito požymiai, todėl visada vykstame apžiūrėti sergančių vaikų. Tenka pačių įvairiausiu situacijų stebėti, kai sergantys vaikai yra visiškai neprižiūrimi savo tėvų, kai mažiesiems jų globa ypač reikalinga“, - sako E. Kukaitienė.

Būtina stebėti
Gydytoja E. Kukaitienė sako, kad kai vaikai lanko lopšelius-darželius, sudėtinga laiku pastebėti karščiuojantį vaiką, tačiau namuose tėveliai turėtų būti budresni, stebėdami savo atžalas. „Jei vaikas visą dieną buvo judrus, žaidė ir staiga jo veiksmai pasidarė vangūs, reikėtų į jį atkreipti dėmesį, nes pavojus vaiko sveikatai tyko visuomet. Taip pat tėveliai turėtų suprasti ir kitų vaikų tėvus, sergančių savo atžalų į darželį nevesti, nes vaikų kolektyvuose ypač greitai plinta infekcinės ligos“, - teigia E. Kukaitienė.
Gydytoja tėvams pataria daugiau dėmesio skirti vaikų aprangai – juos rengti atsižvelgiant į sezoną ir orą už lango. „Svarbu, kad vaikas būdamas lauke neperšaltų, o kojos būtų apsaugotos nuo šalčio ir drėgmės, tačiau būtina stebėti, kad vaikas per daug ir neperkaistų. Tokie temperatūrų svyravimai dažniausiai ir sukelia peršalimo ligas“, - pabrėžia gydytoja.

Ligos simptomai mutuoja
Vis dažniau medikams tampa sunkiau nustatyti tikslią paciento diagnozę, nes dauguma ligų turi tokių pačių ar panašių simptomų kaip kitos. Taip pat yra ir su peršalimo ligomis. Gydytoja E. Kukaitienė sako, kad nei viena dabartinė liga neturi tikslių simptomų, kurie aprašyti medicinos vadovėliuose. Taip pat kiekvienam žmogui ta pati liga pasireiškia skirtingai, dėl skirtingo organizmo atsparumo ligoms. Pasak medikų, geriausias peršalimo prevencijos būdas - vengti kontakto su ligoniais, dažnai plauti rankas ir neliesti savo veido. O nuo gripo komplikacijų geriausiai saugo skiepai.
„Kasmet pastebime, kad ne visi gyventojai noriai skiepijasi nuo gripo. Kai kuriems žmonėms skiepytis net negalima. Yra žmonių, alergiškų kiaušinio baltymui, todėl jie skiepytis negali. Tačiau net ir pasiskiepijus niekas nesuteikia garantijos, kad žmogus visiškai nesirgs. Nors pasiskiepiję asmenys gripu serga žymiai lengviau“, – sako gydytoja E. Kukaitienė.

 
Lina ABROMAVIČIENĖ


Straipsnio kategorijos