Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

„Facebook“ gali padėti nustatyti, ar vartotojas yra linkęs į depresiją arba šizofreniją

Ekspertai teigia, kad tai, ką vartotojas įkelia į „Facebook“ ir ant ko paspaudžia „Patinka“, gali parodyti, ar jie yra linkę į depresiją ar šizofreniją
Nuotraukos

Ekspertai teigia, kad tai, ką vartotojas įkelia į „Facebook“ ir ant ko paspaudžia „Patinka“, gali parodyti, ar jie yra linkę į depresiją ar šizofreniją.

Cambridge ir Stanford universitetų tyrėjai tiki, kad žmonių elgesio socialiniuose tinklalapiuose analizė pasirodytų kur kas naudingesnė, negu jų realaus gyvenimo elgesio analizavimas.

Taip yra dėl to, kad žmonės, ypač paaugliai, internete viešai demonstruoja kur kas daugiau emocinių indikatorių negu realybėje.

Pranešime „Lancet Psychiatry“ žurnalui tyrėja dr. Becky Inkster rašė: „„Facebook“ yra labai populiarus socialinis tinklalapis ir mums galėtų suteikti prieigą prie labai didelės gausybės informacijos, kuri padėtų mums geriau suvokti psichinės sveikatos sutrikimus kaip depresija ar šizofrenija.“

„Be to, internetas apjungia didelę dalį grupių, kurios kitaip gali būti sudėtingai pasiekiamos. Pavyzdžiui, benamiai paaugliai, imigrantai, žmonės, sergantys psichinėmis ligomis, ir vyresniojo amžiaus asmenys“, - tikino tyrėja.

Ekspertai yra įsitikinę, kad subtilios užuominos, surinktos iš to, ant ko vartotojas paspaudžia „Patinka“, gali būti panaudotos nuspėti jų elgesį realybėje.

Pranešimo bendraautorius dr. Michal‘as Kosinski‘s teigė, kad informacija, paskelbta „Facebook“ yra lengviau analizuojama, o jau anksčiau atliktų tyrimų metu buvo priimtos išvados, kad socialiniai tinklai žmones stipriai paveikia.

Pavyzdžiui, pašalinimas iš draugų gali neigiamai paveikti nuotaiką, o ją taip pat gali įtakoti ir tai, ką vartotojas mato tinklalapio naujienų sraute.

Tyrėjai tikino, kad „Facebook“ gali ne tik padėti aptikti psichines ligas, bet ir jas gydyti.

Dr. B. Inkster teigė: „„Facebook“ draugystės gali padėti savimi nepasitikintiems vartotojams ir suteikti draugiją asmenims, kurie jaučiasi izoliuoti. Socialiai atsiskyrę jaunuoliai yra labiau linkę sirgti depresija ir turėti savižudiškų minčių, todėl šie internetiniai puslapiai gali paraginti pacientus formuoti naujus santykius ir realybėje.“

 

Info