Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Rūpinkitės savo sveikata ir grožiu (I)

Pavasaris – puikus metas skirti daugiau dėmesio savo sveikai ir gražiai išvaizdai. Keletą dažniausiai iškylančių klausimų uždavėme kosmetologei Lilijai Baltramiejūnaitei
Nuotraukos

 

 

Pavasaris – puikus metas skirti daugiau dėmesio savo sveikai ir gražiai išvaizdai. Keletą dažniausiai iškylančių klausimų uždavėme kosmetologei Lilijai Baltramiejūnaitei.


Lilija Baltramiejūnaitė
– kosmetologė, turinti medicininį išsilavinimą, nuolat besitobulinanti veido priežiūros seminaruose, dirbanti Estetinės medicinos ir dermatologijos klinikoje. Atliekanti įvairias veido procedūras: veido valymus, rūgštinius pilingus, stangrinančias ir jauninančias procedūras. Pagal odos tipą ir būklę sudaranti priežiūros planą namuose. Vizažo specialistė, atliekanti įvairius profesionalius makiažus,  laimėjusi profesinio meistriškumo konkurse ,,Grožio metamorfozės" 2-ją vietą.
Kontaktai:    tel nr 862525422 arba 8-37-313900, kosmetologelilija@inbox.lt
Kaunas, Savanorių pr. 421 ''Bmp" klinikos pastate 2 aukšte ,, Grožio pasaulis".


1. Kokios tinkamiausios priemonės kovoje su spuogais (nuo 20 iki 25 metų)?
Kovojant su spuogais pirmiausiai reikia išiaiškinti jų priežastį: kokio tipo bėrimai, kuri aknės stadija. Veido odos priežiūra prasideda nuo demakiažo - odos nuvalymo. Odai, linkusiai į aknę, reiktų rinktis antibakterines priemones, priemones su rugštimis (glikolio, salicilo ir pan.) - tai gali būti prausiklis arba putos. Po to naudoti toniką, kad atstatytumėte odos pH ir paruoštumėte kitoms priemonėms. Trečia priemonė spuoguotai odai - tai aktyvi priemonė, veikianti lokaliai į spuogelį: veikia antibakteriškai, mažina naujų spuogelių formavimasi ir skatina odos atsinaujinimą (priemonės su glikolio, salicilo rūgštimis, su čiobrelių, alijošiaus ekstraktais). Paskutinė priemonė turi būti kremas. Jis taip pat turėtų veikti antibakteriškai, drėkinti odą.

2. Kokias priemones rekomenduotumėte naudoti kovai su raukšlelėmis?
Raukšlės atsiranda dėl sulėtėjusios medžiagų apykaitos ir biologinio odos senėjimo. Odoje lėčiau gaminasi tokios medžiagos kaip kolagenas, elastinas, todėl atsiranda įgriuvos - raukšlės. Senstačiai odai tinka visos rūgštinės priemonės, jos skatina ląstelių atsinaujinimą ir pačios odos regeneracinius procesus. Taip pat visi kremai, kurių sudėtyje yra jūrinio kolageno, elastinų, retinolio, vit C.

3. Kaip tinkamai prižiūrėti jautrią, sausą veido odą su išsiplėtusiais kapiliarais?
Jautri oda - tai ne odos tipas, o jos būklė. Reikia pirmiausia nustatyti, kam oda yra jautri. Tokiai odai labiausiai tinka priemonės be parabenų, be kvapiųjų medžiagų ir pan. Tokiai odai tinka priemonės su alavijais, hialiurono rūgštimi, taukmdžio sviestu, jojobos aliejais, vit E. Šios medžiagos puikiai atsatys odos hidrolipidinę plėvelę ir oda jausis komfortiskai: padrėkinta, pamaitinta, nuraminta.
Išsiplėtusiems kapiliarams reiktų naudoti specialias priemones, kurios stiprina jų sieneles. Tokių priemonių sudedamosiosie dalyse galima rasti vit C, mėlynių ekstraktų ir kt.
Priežiūros planas:
1.Švelnus makiažo valiklis – pienelis.
2.Raminantis tonikas.
3.Serumas kapiliarams.
4.Drėkinamasis kremas su išvardintais ingridientais.

4. Kaip namų sąlygomis stangrinti veido odą?
Kartą per savaitę daryti veido pilingą. Pavyzdžiui, citrinos sultys, medus, cukraus pudra.
Pasidaryti rožių vandens valymui. Kiaušinio baltymas sutraukia poras ir stangrina odą.

Kaukė raukšlių lyginimui
Ingredientai: 4 šaukštai kvietinių miltų, šaukštas medaus, vieno kiaušinio baltymas.
Laikymo trukmė: 20 min.

Žemuogių kaukė
Suvytusią, suglebusią veido odą ši kaukė tonizuoja ir ramina. Jums reikės 3-4 didelių prinokusių žemuogių. Gerai jas nuplaukite vėsiu vandeniu, sudėkite į puodelį, sutrinkite, pridėkite nedidelę virtą šviežią bulvę ir užpilkite valgomuoju šaukštu virinto pieno. Masę gerai išmaišykite ir sutrinkite. Košelę užtepkite ant veido, po 15-20 minučių veidą nuprauskite vėsiu vandeniu ir patepkite kremu.

Žolių mišinių kaukės
Ji tinka riebiai, glebiai, porėtai, raukšlėtai odai. Pavyzdžiui, sumaišykite po vieną dalį šalavijo, asiūklio ir 2 dalis kraujažolės žolių. Mišinį sutrinkite į miltelius. 2 valgomuosius šaukštus šių miltelių užpilkite trupučiu vandens, užvirkite ir leiskite keletą minučių nusistovėti. Nukoškite skystį, o tirščius uždėkite ant veido ir užkloję servetėle palaikykite 10-15 minučių.

Deja, stangrinantys veido odą produktai: valikliai, kremai prieš odos senėjimą, kurie yra intensyviai reklamuojami, negali užtikrinti optimalaus poveikio. Gera žinia, kad už prieinamą kainą galima rasti priemonių, padedančių atkurti jaunatvišką, švytinčią odą.
Pateikiu keletą natūralių priemonių, galinčių užtikrinti odos stangrumą.

1. Tamsiai žalios spalvos daržovės
Šiose daržovėse gausu vitaminų ir mineralų, kurie skatina kolageno gamybą. Šparagai, brokoliai, kopūstai, lapiniai kopūstai, garstyčios ir špinatai tinka ne tik dietai, bet puikiai veikia kaip geriausiai veido odą stangrinantys produktai. Patartina valgyti kuo natūralesnes daržoves, vengti apvirtų, konservuotų, šaldytų.

2. Ryškios spalvos vaisiai ir daržovės
Šiuose maisto produktuose aptinkama vitamino C ir likopeno. Gausu antioksidantų, skatinančių kolageno gamybą. Ruošiant maistą į dienos racioną vertėtų įtraukti juodųjų uogų, mėlynių, citrinų, apelsinų, papajų, raudonosios paprikos, braškių ir pomidorų.
Braškes ir citriną galite naudoti taip pat kaip veido valiklį, padėsiantį pašalinti negyvas odos ląsteles. Puikią stangrinamąją veido kaukę galite pasidaryti iš ½ puodelio sutrintų uogų (juodųjų uogų, mėlynių ar braškių), nesaldinto jogurto šaukštelis. Viską gerai išmaišius dėti ant veido odos ir palaikyti 20 ar 30 minučių, vėliau nuplauti vandeniu.

3. Nepakeičiamos riebalų rūgštys Omega - 3.
Ne visi riebalai ar aliejai blogi organizmui. Omega – 3 riebalų junginys laikomas mineralų ir vitaminų šaltiniu. Riebi žuvis, pavyzdžiui, lašiša ar tunas labai geras natūralus riebalų šaltinis. Kiti produktai, turintys riebiųjų rūgščių: avokadas, migdolų, anakardžio ir pekano riešutai.


5. Kaip pritaikyti veido kremą jautriai, sausai odai? Juk nebandysi visų kremų iš eilės, turėdamas jautrią odą...

Svarbiausia - reguliari priežiūra
Žmonės, turintys jautrią odą, dažnai sunkiai prisiderina produktus, todėl nusivylę kartais nenaudoja nieko. Tai didžiausia klaida. Jautri oda reikalauja ypač kruopščios ir reguliarios kasdieninės priežiūros.

Būtini 4 etapai:
1. Valymas - neutralizuojamas sudirgimas ir švelniai pašalinamas makiažas ar nešvarumai nesausinant odos.
2. Tonizavimas - sutraukiamos poros, padidinamas elastingumas ir stiprinama rūgštinė plėvelė. Iš daugelio siūlomų tonikų svarbu išsirinkti su alkoholiu, išgautu iš natūralių augalų ir be kvapų, kadangi tuomet, kai alkoholis garuoja, kvapai gali sudirginti.
3. Dieninis kremas – apsaugo nuo aplinkos poveikio, laisvųjų radikalų ir apsaugo nuo drėgmės išgaravimo iš odos.
4. Naktinis kremas - drėkina ir maitina, padeda atstatyti pažeistus audinius ir laisvųjų radikalų padarytą žalą.

Kosmetika turi būti hipoalerginė
Norint išvengti alergijos, reikia surasti medžiagas, kurios sukelia šį procesą. Keletas tūkstančių ingredientų naudojama produktų formulėse, todėl užduotis atrodytų neįveikiama.

Pirmiausia gaminant produktą jautriai odai yra nustatyta, kokio tipo ingredientai sukelia didžiausią procentą alerginių reakcijų. Dermatologų studijos parodė, kad 95 proc. jautrios odos reakciją sukelia šie 6 šaltiniai:
1.Kvapniosios medžiagos - 45 proc.
2.Konservantai - 20,7 proc.
3.Emulsikliai - 8 proc.
4.Tolueno sulfonamido rezinas - 6 proc.
5.Netinkamai išvalytas lanolinas - 5 proc.
6.Sintetiniai UV filtrai – 5 proc.

Taigi, svarbiausias dalykas - ypač jautriai odai skirtuose produktuose šių medžiagų neturėtų būti. Kosmetika turi būti hipoalerginė.

6. Kaip elgtis su veido oda, kai smakras ir lūpos (visada žiemą) pasidengia raudonomis dėmėmis (tokiomis dedervinomis). Kaip jas apmažinti? Gal yra priemonių ar net vaistų?

Reiktų kreiptis į dermatologą, kuris skirtų gydymą ir profilaktines priemones. Jei tokios galimybės neturite, tada išoriškai odą reikia tepti kremais ar tepalais, vadinamaisiais emolientais. Jie drėkina, minkština ir saugo odą. Jų yra labai įvairių, tačiau pagrindinės sudedamosios dalys tos pačios: riebalai, drėkinamosios medžiagos, emulsikliai, konservantai.

7.  Kokias priemones naudoti sausiems ir pažeistiems plaukams?
Pirmiausia reikia keisti plaukų priežiūros įpročius. Jei kiekvieną dieną naudojate plaukų džiovintuvą su karšta oro srove ir plaukų tiesintuvą, pabandykite to atsisakyti arba naudoti rečiau. Tada pasirinkite tinkamus plaukų dažus, kad jie kuo mažiau žalotų Jūsų ir taip silpną plauką. Ir galiausiai, svarbiausios kasdienės priežiūros priemonės: šampūnas, kondicionierius, kas antrą dieną kaukė, kasdien plaukų galiukų aliejukas ir purškiamas, nenuplaunamas kondicionierius. Visos priemonės turi būti intensyviai drėkinančios ir atstatančios plauką.


Gintarinė vaistinė