Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Šlapimo pūslės vėžį galima pažaboti

Tai yra viena iš priežasčių, kodėl liga dažnai diagnozuojama jau pažengusioje stadijoje
Nuotraukos

Šlapimo pūslės vėžys – onkologinis susirgimas, kurio metu šlapimo pūslėje atsiranda piktybinis navikas. Ši klastinga liga tarp vyrų užima net 4-ąją vietą, nors juo vis dažniau serga ir moterys. Dažniausiai žmogaus šlapimo sistemos piktybinio susirgimo simptomai yra panašūs į uždegimą, todėl klaidina ne tik patį žmogų, bet ir šeimos gydytoją.

Tai yra viena iš priežasčių, kodėl liga dažnai diagnozuojama jau pažengusioje stadijoje. Atsižvelgdamos į nuolat augantį pacientų skaičių bei informacijos trūkumą, pirmąją Lietuvoje prevencinę šlapimo pūslės vėžio programą „Šlapimas be kraujo“ pradeda vykdyti dvi didžiausios šalies gydymo įstaigos – Vilniaus universiteto Onkologijos institutas ir Vilniaus universiteto Santariškių klinikos.

Nerimą kelianti statistika tik patvirtina, jog tokia prevencijos programa yra gyvybiškai svarbi: 2006-2010 m. pažengusios ir išplitusios stadijos šlapimo pūslės vėžio atvejų tarp vyrų padaugėjo 3,8 proc., o moterų – net 27,8 proc. (Lietuvos vėžio registro duomenys). Rūkaliams statistika dar liūdnesnė – jie serga du kartus dažniau nei nerūkantys. Paguosti gali nebent tai, jog atsikračius šio žalingo įpročio rizika susirgti šlapimo pūslės vėžiu per 1-4 metus sumažėja net 40 proc.
„Augantys skaičiai įrodo, kad Lietuvoje iš tiesų trūko prevencinės šlapimo pūslės vėžio programos, kuri skatintų profilaktines patikras ir šią onkologinę ligą padėtų diagnozuoti ankstesnėse stadijose, kad ją būtų galima lengviau išgydyti“, – sako vyresnysis Vilniaus universiteto Onkologijos instituto ordinatorius, gydytojas urologas Albertas Ulys. Jis atkreipia dėmesį, kad į specialistus privalu kreiptis vos pasireiškus pirmiesiems trims požymiams, pranešantiems apie organizmo sutrikimą – kraujui šlapime, skausmingam ar padažnėjusiam šlapinimuisi. Kiti sunerimti verčiantys požymiai: smarkiai pakitusi šlapimo spalva, deginantis skausmas einant, šlapimo nelaikymas, nugaros ar dubens skausmai. Specialistas ramina, jog laiku sureagavus į pirmuosius simptomus šlapimo pūslės vėžį galima visiškai išgydyti.