Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Naujasis gydymo būdas gali sustabdyti išsėtinę sklerozę

Medicininiame žurnale „The Lancet“ išspausdintas tyrimas, kuriame teigiama, jog išsėtinės sklerozės plėtrą galima sustabdyti derinant chemoterapiją su kamieninių ląstelių transplantacija
Nuotraukos

Medicininiame žurnale „The Lancet“ išspausdintas tyrimas, kuriame teigiama, jog išsėtinės sklerozės plėtrą galima sustabdyti derinant chemoterapiją su kamieninių ląstelių transplantacija.

Paskelbtas tyrimas grindžiamas trijose Kanados ligoninėse atliktais bandymais, kuriuose dalyvavo 24 pacientai, nuo 18 iki 50 metų amžiaus.

Tyrime teigiama, kad naujasis išsėtinės sklerozės gydymo būdas padėjo net 23 pacientams, tačiau vienas pacientas gydymo metu mire. Teigiama, kad naujasis gdymo būdas, nors ir yra rizikingas, teikia daug vilčių.

Išsėtinė sklerozė yra autoimuninė liga. Tai reiškia, kad imuninė sistema atakuoja savo šeimininko organizmą. Šio proceso metu nyksta mielinas – apsauginė nervinių skaidulų medžiaga. Be jos nervinės skaidulos negali efektyviai perduoti elektrinių signalų. Sergant išsėtine skleroze, blogėja regėjimas, sutrinka motorika, kalba, atmintis, atsiranda nuovargis ir depresija. Daugumai pacientų išsėtinė sklerozė nustatoma, kai jie įžengia į 3 ar 4 dešimtį.

Išsėtine skleroze serga apie 100 000 Jungtinės Karalystės gyventojų.

Naujajame išsėtinės sklerozės gydyme paciento imuninė sistema yra sunaikinama chemoterapijos pagalba ir vėliau į paciento kraują transplantuojamos jo paties kraujo kamieninės ląstelės, kurios yra paimtos ankstyvojoje ląstelių raidos stadijoje, kai jų dar nepaveikė išsėtinė sklerozė.

Bandymuose dalyvavusių medikų teigimu, stebimiems pacientams, kuriems buvo atlikta kamieninių ląstelių transplantacija, laikotarpiu iki 13 metų nepasireiškė jokie išsėtinės sklerozės pasikartojimo ar atsinaujinimo simptomai. Visiems bandymų dalyviams dar iki bandymų buvo diagnozuotas ligos neišgydomumas ir itin prasta sveikatos būklė.

Bandymų autorių teigimu, būtina atlikti išsamesnisu ir didesnės apimties klinikinius tyrimus, jog būtų patvirtinti jau gauti bandymų rezultatai.

Tiesa, kol kas medikai labiausiai nuogąstauja dėl žalingo chemoterapijos poveikio pacientų imuninei sistemai – būtent dėl šio poveikio vienas iš bandymų dalyvių ir mirė.

 


Info