Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kai akių ligos trukdo gyventi

Akys – unikalus organas, suteikiantis mums galimybę pažinti ir grožėtis pasauliu, o kartu ir apsisaugoti nuo pavojų
Nuotraukos

Amerikos regėjimo tarybos duomenimis, apie 75 proc. suaugusiųjų nešioja arba akinius, arba kontaktinius lęšius. Nors Lietuvoje tokios statistikos duomenų nėra, tačiau gydytojai muša pavojaus varpais, nes kasmet daugėja ir blogai matančiųjų, ir jaunėja jų amžius. Akių ligų gydytojai sako, kad norint išvengti sunkių regos sutrikimų, reikia saugoti savo akis.

Užbėgti akių ligoms už akių
Akys – unikalus organas, suteikiantis mums galimybę pažinti ir grožėtis pasauliu, o kartu ir apsisaugoti nuo pavojų. Apie 70–80 proc. informacijos žmogus gauna regėjimo dėka. Vien tai turėtų paskatinti žmones rūpintis akimis. Tačiau praktika rodo, kad taip nėra. Higienos instituto Sveikatos informacijos centro duomenimis, praėjusiais metais akies ir jos priedinių organų ligos buvo nustatytos kas ketvirtam vaikui (25,1 proc.) iki 17 m. ir kas 7–8 (13 proc.) suaugusiajam. Todėl medikai skatina žmones rūpintis akių sveikata – tinkamai maitintis, leisti akims pailsėti, daryti akių mankštą. O pajutę, kad regėjimas pablogėjo, kad perši akis, skauda ar yra kitų nemalonių pojūčių, nelaukti, kol jie sustiprės, ir kreiptis į gydytoją oftalmologą. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, net 80 proc. regėjimo sutrikimų galima išvengti, jei jie bus tinkamai gydomi arba laiku atliekama akių profilaktika. Todėl kiekvienas gyventojas – ir nešiojantis akinius, ir ne – kartą per metus turėtų būtinai pasitikrinti regėjimą.
 

Akių ligos ir būklės, bloginančios regėjimo aštrumą
Dažniausios akių ligos yra trumparegystė, toliaregystė ir astigmatizmas. Tai refrakcijos ydos, kurios pasireiškia dėl to, kad šviesios spinduliai susikerta ne akies tinklainėje, o prieš ją (trumparegystė) arba už jos (toliaregystė). Dėl astigmatizmo daiktų ir vaizdo kontūrai matomi neryškiai, nes iš vieno taško atėjęs spindulių pluoštas nesusikerta viename tinklainės taške.
Nemažai vyresnio amžiaus žmonių akinius nešioja dėl presbiopijos. Tai natūralus reiškinys, dėl kurio maždaug nuo 40-ties metų visiems žmonėms sunkiau ryškiai matyti iš arti. Presbiopija nėra liga, o amžiaus nulemtas procesas, kai metams bėgant lęšiukas tampa kietesnis, mažiau elastingas, ir tai trukdo jam išsigaubti, o tai reiškia - trukdo užtikrinti gerą matymą iš arti.
Šiai laikais akinių pasiūla didžiulė ir kiekvienas gali pasirinkti tinkamiausius. Akiniai tampa ne tik būtina matymo priemone, bet ir madingu aksesuaru. Tačiau nemažai žmonių dėl įvairiausių priežasčių nenori nešioti akinių ar lęšių. Tada jiems gydytojai pataria atlikti regos korekciją lazeriu. Šiuo metu tai pats populiariausias būdas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, kuris leidžia žmonėms, sergantiems trumparegyste, toliaregyste ir astigmatizmu, taip pat vyresniems, kuriems akys nusilpo dėl presbiopijos, atkurti regėjimo aštrumą.


Info