Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kuo šuns geriau nešerti

Maistas, kurio Jūsų šuo turėtų vengti ir/arba naudoti tam tikrais kiekiais
Nuotraukos

Maistas, kurio Jūsų šuo turėtų vengti ir/arba naudoti tam tikrais kiekiais:

> Avokadas

Avokado minkštimas šunims yra leidžiamas valgyti, tačiau tik nedidelėmis dozėmis. Šeriant dideliais kiekiais gali pasireikšti vėmimas ir viduriavimas. Lapai, sėklos ir žievė savyje turi šunims kenksmingų toksinų, todėl jų turėtų būti vengiama.

> Alkoholiniai gėrimai

Bet kokia alkoholio rūšis gali būti nuodinga Jūsų šuniui. Alkoholis gali sukelti komą ar net mirtį.

> Kepimo milteliai, soda, sausos mielės ir kiti raugai

Jei nuryjama dideliais kiekiais - ir atminkite, kiekis ar didelis ar mažas yra sprendžiama atsižvelgiant į šuns svorį - gali sukelti problemų su elektrolitų lygiu (mažas kalcio, kalio kiekis, didelis natrio kiekis), raumenų spazmai ir/arba širdies nepakankamums. Taip pat venkite savo šuniui duoti daug (vėlgi dydis yra santykinis) žalios tešlos, kurioje yra raugo - žalia tešla gali sukelti Jūsų šuns skrandžio išsipūtimą bei rimtą arba net mirtiną žalą.

> Saldainiai, kurių sudėtyje yra saldiklis ksilitolis (Xylitol)

Ksilitolis gali sukelti kepenų pažeidimą ar net mirtį.

> Šokoladas

Kiekvienas šuo niekada neturėtų gauti jokio šokolado, tačiau yra tam tikri niuansai. Pieninis šokoladas yra netoks pavojingas šunims kaip pusiau saldus arba šokoladas be saldiklių. Apsinuodijimas šokoladu gali sukelti  nereguliarų širdies susitraukimų dažnį ir ritmą, neramumą, padidėjusį aktyvumą, viduriavimą, vėmimą, raumenų drebulį, pilvo skausmus, šlapinimąsį su krauju, kūno temperatūros padidėjimą, traukulius, komą ar net mirtį.

> Kava

Gali padidėti kvėpavimo ir širdies ritmas, neramumas, paveikia centrinę nervų sistemą.

> Pieno produktai dideliais kiekiais

Jei vartojama dideliais kiekiais gali sukelti viduriavimą. Kai kurie šunys yra netoleruojantys laktozei. Jei Jūsų šuo toleruoja laktozę jam gali tikti paprastas natūralus jogurtas, varškė, kietas sūris (nedideliais kiekiais).

> Kiaušiniai

Turi fermento avidino, kuris mažina biotino (vitamino B) absorbciją. Tai gali sukelti odos ir kailio problemas. Žaliuose kiaušiniuose taip pat gali būti salmonelių, nors tikimybė užteršti jomis šuns organizmą yra maža, nes šunų skrandžio rūgštys yra labai stiprios, taip pat gamina daug tulžies. Norint išvengti problemų kiaušinius reikia išvirti. Dėl kiaušiniuose esančio avidino, rekomenduojama jų duoti tik porą kartų per savaitę, o ne kasdien.

> Maistiniai dažai

Venkite skanėstų ir granulių, kurių sudėtyje yra paprastųjų maisto dažiklių. Tradiciniai maisto dažikliai yra sukurti iš cheminių medžiagų, kurios yra koncerogeninės ir gali sukelti daug sveikatos problemų, pavyzdžiui, šlapimo pūslės vėžį, smegenų auglius ir nesugebėjimą susikoncentruoti.

> Vynuogės, serbentai

Gali sukelti vėmimą, viduriavimą, mieguistumą, pilvo skausmą, apetito stoką ar inkstų pažeidimą. Vynuogių sėklų ekstraktas yra saugus šunims.

> Apyniai

Nuo apinių gali pakilti kūno temperatūra, padažnėti širdies ritmas, gali atsirasti traukuliai ar net ištikti mirtis.

> Kepenėlės

Naudojant dideliais kiekiais gali sukelti vitamino A toksiškumą, kas gali sąlygoti inkstų pažeidimus.

> Makadamijos riešutai

Gali sukelti vėmimą, mieguistumą, hipertermiją, pilvo skausmus, sąnarių sustingimą, luošumą ir tremorą.

> Marihuana

Gali slopinti nervų sistemą, sukelti vėmimą, pakeisti širdies susitraukimų dažnį.

> Supeliję maisto produktai

Gali turėti įvairių neigiamų pasekmių, įskaitant vėmimą ir viduriavimą.

> Grybai

Priklausomai nuo grybų rūšies šie simptomai gali skirtis - depresija, viduriavimas, pykinimas ir vėmimas, pilvo skausmas, ašarojimas, haliucinacijos, tuštinimasis, kepenų nepakankamumas, traukuliai, seilėtekis, šlapinimosi, inkstų nepakankamumas, širdies problemos, hiperaktyvumas ir kai kuriais atvejais mirtis.

> Garstyčių sėklos

Gali turėti įvairių šalutinių poveikių.

> Svogūnai, česnakai, porai, askaloniniai česnakai yra pavojingi, česnakai nedideliai kiekiais yra naudingi.

Turi tiosulfato, kuris sukelia anemiją šunims. Taip pat gali sukelti virškinimo problemų, tokių kaip vėmimas ir viduriavimas. Tiosulfato kiekis česnakuose yra žymiai mažesnis nei svogūnuose, todėl česnaką vartojant nedideliais kiekiais galima turėti net teigiamų pasekmių: gali apsaugoti nuo vėžio, diabeto, kepenų, širdies, inkstų ligų, taip pat turi blusas bei kirminus atstumiančių savybių.

> Abrikosų, vyšnių, persikų ir pan. kauliukai

Gali sukelti kvėpavimo problemų, pvz. čiaudulys, kosulys, sunkus kvėpavimas.

> Bulvių lapai ir stiebai

Gali sukelti problemų su virškinimo, nervine, šlapimo sistemomis.

> Razinos

Gali būti nuodingos Jūsu augintiniui, gali sukelti vėmimą, viduriavimą, mieguistumą, pilvo skausmus, apetito stoką bei inkstų pažeidimus.

> Rabarbarų lapai

Gali sukelti problemų su virškinimo, nervine, šlapimo sistemomis.

> Druska

Gali sukelti elektrolitų disbalansą.

> Obuolių, kriaušių sėklos

Turi arseno ir gali turėti šalutinį poveikį.

> Saldikliai

 Jei produktas yra tikrai sveikas kodėl dar reikia jį saldinti tam, kad Jūsų šuo jį valgytų? Jūsų šuniui saldikliai nereikalingi. Deja, jie įtraukti į daugelio sauso ėdalo šunims ingredientų sąrašus, kai kurie iš saldiklių yra tiesiog užpildai net nesuteikiantys jokio papildomo skonio. Jei savo šuns ėdale randate bent vieną iš žemiau nurodytų saldiklių, patartume maistą keisti:

- cukranendrių melasa;
- kukurūzų sirupas;
- fruktozė;
- sorbitolis;
- cukrus;
- Di-alfa tokoferolio acetatas.

Prisiminkime, kad ne tik šunims saldikliai yra kenksmingi, tačiau ir žmonėms. Cukrus slopina imuninę sistemą, taigi lengviau susergama net ir vėžiu. Saldikliai taip pat gali sukelti alergijas, artritą, kataraktą, hipoglikemiją, širdies ligas, atsiranda dantų ėduonis, padidėja nutukimas ir kt. Kuo silpnesnė yra Jūsų šuns organizmo apsauga, tuo yra didesnė galimybė susirgti įvairiomis ligomis.