Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Rising Thunder Custom Bike Show 2017

Būtent todėl Žemaitijos moto klubas Twins Forever MC
Nuotraukos

2017 07 26

Viena didesnių lietuvių problemų – nenoras arba nemokėjimas pristatyti save ir savo šalį, tad labai džiugu, kad Lietuvos moto klubai ėmėsi kilnios ir reikalingos misijos – parodyti mūsų krašto grožybes ne tik užsieniečiams, bet ir saviems.

 

Kaip neseniai rašėme, būtent todėl Žemaitijos moto klubas Twins Forever MC savo kasmetiniam, tarptautiniam, tradiciniam renginiui - Rising Thunder Custom Bike Show – pasirinko naują erdvę – iškilią Panemunės pilį ir taip ne tik pasiūlę renginio svečiams naują, nematytą vietą, bet, kažkuria prasme prisidėdami ir prie Prim.lt vykdomo projekto – „Pažinkime gimtąjį kraštą“.

Pasak mokslininkų, mediniai pastatai toje vietoje, kur šiandien į dangų stiebiasi pilies bokštai, stovėjo jau XIV amžiuje, o pirmoji mūrinė pilis čia pradėta statyti XVII a. pradžioje, žemes valdant vengrų kilmės didikui Janušui Eperješui.

Skirtingai nuo ankstyvųjų mūrinių Lietuvos pilių, Panemunės pilis buvo ne gynybinis objektas, o įtvirtinta didiko rezidencija, kartu atlikusi ir reprezentacinę funkciją. J. Eperješo sūnus Kristupas pilį kiek pertvarkė, o dabartinę išvaizdą jai XVIII a. antroje pusėje suteikė paskutinis savininkas Antanas Gelgaudas, įkūręs pilyje prabangią rezidenciją ir parką. Deja, visas savininko pastangas nubraukė po 1830 – 1831 m. sukilimo prasidėjęs carinės Rusijos valdžios persekiojimas. Pilis tuomet pradėjo nykti ir susirūpinta ja buvo tik 1939 m. Nors ir paradus dalį pastatų, Panemunės pilis išlieka viena autentiškiausių XVII – XVIII a. Lietuvos rezidencinių pilių, tad Twins Forever MC sprendimas renginį organizuoti būtent šioje, istorinėje vietoje, net labai pasiteisino. Baikerių nuomonei „pritarė“ ir gamta, savaitgaliui padovanojus šiltus ir saulėtus orus.

Pasak klubo sekretoriaus Daniaus, geras oras ir puikiai vieta pritraukė svečių ne tik iš Lietuvos, Lenkijos ar Latvijos, bet ir iš Estijos, Vokietijos, Rusijos ir t.t.

Beje, šventė neapsiribojo vien moto renginiais įprasta tematika – specialiose paviljonuose čia buvo galima rasti... duonos kepėjų, bitininkų, žolininkų ir kitų, senųjų tautinių amatų atstovų. Taip pat, kaip priklauso tikrai piliai, joje buvo galima sutikti viduramžių karių, ginkluotų alebardomis, kovos kirviais, muškietomis ir kitais, šia dienai gerokai primirštais ginklais.

Daniaus teigimu, pasirinkdami renginio vietą jie prie jos priderino ir šventės formatą, taip suteikdami savo renginiui dar daugiau unikalumo. Kadangi idėja pasiteisino, stebinti Rising Thunder Custom Bike Show turėtų ir ateinančiais metais, bet apie tai klubo sekretorius atvirauti nenorėjo.

Nepaisant visiškai „kitokio“ moto renginio, pagrindine jo idėja visgi liko perdaryti bei išpuošti, ne kasdien keliuose sutinkami motociklai ir jų savininkai, kurie varžėsi keliose skirtingose kategorijose. Iš daugybės pretendentų komisija, beje, sudaryta iš pačių dalyvių, gerokai pavargusi, išrinko nugalėtojus, kuriais tapo:

 

Best Modified Harley Davidson               Motofazenda

Best Freestyle                                          Mindaugas    Šilgalis

Best Cafe Racer                                       Mindaugas Šilgalis

Best Bobber                                             Beata Kazlauskaitė

Best Bagger                                             Motofazenda

Public's Best                                            Motofazenda

Best Airbrush                                            Linas Trumskas

Best Engineering Solution                       Mindaugas Šilgalis

Best Crazy Bike                                       Mindaugas Šilgalis

Best Oldtimer                                           Antanas Ragelis

Stebint Lietuvoje vykstančius moto renginius, smagu, kad organizatoriai sugeba sugalvoti kažką naujo, netikėto ir, nepaleisdami pagrindinės šventės idėjos – motociklų – gerokai praplečia, atrodytų, įprastomis tapusias tokių renginių ribas. Rising Thunder Custom Bike Show – puikus to įrodymas. Tai buvo ne tik moto renginys. Tai buvo šeimų šventė, ekskursija į praeitį, pažintinė kelionė į vieną gražiausių Lietuvos pilių, geras laiko praleidimas... Visi šie apibūdinimai Twins Forever MC suorganizuotam renginiui puikiai tinka. Tad belieka palinkėti, kad vyrai nenuleistų rankų ir kitais metais šventė savo apimtimi, dalyvių bei žiūrovų skaičiumi pralenktų šiųmetinę. Aišku, nebus paprasta, bet tikrai įmanoma. Iki susitikimo po metų?

Nuotraukų autorius Darius Bacevičius Foto.

 

Prim.lt

 

Straipsnio kategorijos