Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Kai namuose pasitinka nemalonus kvapas...

Šiuolaikinės virtuvės dažnai yra įrenginėjamos be durų, tad aromatas, kuris sklinda iš jos ...
Nuotraukos

Kiekvienas būstas turi savitą aromatą, tačiau tikrai ne visada namų kvapas būna malonus. Turbūt kiekvienas bent kartą gyvenime yra susidūręs su situacija, kai namuose ideali tvarka, tačiau tvyro blogas kvapas. Priežasčių, kodėl taip nutinka, gali būti net kelios – kaip ir ne vienas šios problemos sprendimo būdas. Kartais namų kvapas gali versti jaustis nemaloniai aplankiusius svečius, todėl reikėtų įsitikinti, kad namuose jokio blogo kvapo nėra. Ypač dėl nemalonaus kvapo dažnai skundžiasi žmonės, namuose laikantys augintinius. Tačiau tinkamai prižiūrint mieluosius namų gyventojus, namus galima išlaikyti maloniai kvepiančius.

Sudusęs oras namuose
Neretai statybininkai dėl kvalifikacijos stokos ar skubos nekokybiškai įrengia vėdinimo sistemą, todėl ji negali tinkamai susidoroti su oro srautais ir blogas oras nespėjamas pakeisti šviežiu. Kartais nemalonus kvapas patalpoje atsiranda ir dėl per stipraus šildymo: jeigu patalpa retai vėdinama, karštas oras paprasčiausiai užsistovi, atsiranda nemalonus tvankumas. Tačiau ne taip greitai yra ventiliacijos trūkumo problema pastebima. Profesionalai statybininkai sako, kad esant prastai ventiliacijos sistemai ar jos visai nesant, geriausiai reikėtų ją įrengti naują. Jei žmogus gyvena daugiabutyje, ventiliacijos sistemą rengiant reikėtų pasitarti su kaimynais, tačiau jei ji įrenginėjama name, tereikia specialisto, kuris išmanytų savo darbą. Kol ventiliacijos sistemą rengsite, blogus kvapus namuose galite bandyti naikinti tiesiog dažniau vėdinant patalpas.

Kas vakarienei, tuo kvepia ir namai...
Šiuolaikinės virtuvės dažnai yra įrenginėjamos be durų, tad aromatas, kuris sklinda iš jos, dažnai apgobia visus namus. Tačiau iš virtuvės sklinda ne tik malonūs kvapai. Virtuvėje kiekvieną dieną kaupiasi įvairiausios maisto atliekos. Jos gyvena šiukšlių dėžėje, dažniausiai įkalintos plastiko maišelyje. Jei šiukšlės virtuvėje nors kelias dienas užsilieka, greitai jos pradeda skleisti tikrai nemalonius aromatus. Prie šio proceso prisideda ir drėgmė, kurios nestinga praktiškai kiekvienoje virtuvėje. Jeigu į šiukšlių maišą patenka net paprasčiausio vandens, ten sparčiai pradeda veistis bakterijos ir sklisti labai nemalonūs kvapai.
Todėl rekomenduojama namuose esančias šiukšles išneškite kiek galima dažniau. Iš šiukšlių dėžės sklindančius kvapus namuose galima panaikinti virtuvės baldus valant citrinos griežinėliais, kurie suteiks švaros kvapą namuose. Taip pat prapjautą citriną galima laikyti namuose išdėliojus skirtingose vietose. Tai natūralus namų kvėpinimo būdas. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kad namuose puikiai kvapus sugeria popierius, o ypač virtuviniai popieriniai rankšluosčiai ar tualetinis popierius, tad patartina jų namuose stengtis nekaupti.

Kaip atsikratyti blogo kvapo namuose
Ant kilimėlio prieškambaryje kartkartėmis užlašinkite kelis lašelius citrinų ar apelsinų aliejaus.
Pavasarį ir vasarą pasirūpinkite aromatinių augalų atsargomis, juos susidžiovinę pasigaminkite puokštelių, kuriomis galite papuošti virtuvę ar koridorių.
Neužmirškite sausų kvepalų, kurių pasigaminti galite ir patys – tiesiog į medvilninį maišelį pridėkite džiovintų aromatinių augalų. Tokie sausi kvepalai puikiai tinka aromatizuoti spintas.
Svetainėje ir miegamajame auginkite kambarines gėles – jos valo orą. Pasistenkite vonios kambaryje nelaikyti drėgnų rankšluosčių. Neleiskite virtuvėje gaminamo maisto kvapams pasklisti po visą butą ar namą. Laikykitės šių paprastų taisyklių ir tiek jūs, tiek jūsų svečiai galėsite džiaugtis maloniais namų aromatais.

Tvarka drabužių spintoje
Niekada nepamirškite, jog spintose gulintys drabužiai ir patalynė neretai dėl gryno oro stokos prisigeria nemalonaus kvapo. Tad ir drabužius būtina reguliariai išvėdinti, spintos lentynas išvalyti ir viską tvarkingai sudėti atgal. Blogo kvapo išvengti padeda sausi kvapai. Jei norite atvėrus spintos duris pajusti gaivų jums patinkamą kvapą, galite patys pasigaminti kvapnųjį maišelį ir savo spintoje esančius daiktus pakvėpinti patinkančios arbatos ar prieskoninių žolelių aromatais. Tereikia
arbatos parduotuvėje įsigyti sveriamos arbatos. Namų gaivai palaikyti puikiai tiks arbatos, kurių sudėtyje yra levandų, lelijų, rožių, jazminų, gvazdikėlių, citrinos ar vanilės. Arbatą įdėkite į maišelį, kurį palikite pravertą ir įdėkite į spintos lentynas, stalčius ir visur, kur norite justi gaivų arbatos skleidžiamą kvapą. Arbatos kvapas laikysis apie 1-2 mėnesius, kai praeis šis laikas, arbatą pakeiskite naujais kvapais.