Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų

Šeši mitai apie karkasinius namus

Lie­tu­vo­je – vis dau­giau svars­tan­čių­jų ga­li­my­bę pa­sis­ta­ty­ti su­ren­ka­mą sky­di­nį-kar­ka­si­nį na­mą
Nuotraukos

Lie­tu­vo­je – vis dau­giau svars­tan­čių­jų ga­li­my­bę pa­sis­ta­ty­ti su­ren­ka­mą sky­di­nį-kar­ka­si­nį na­mą. Ta­čiau ne­re­tai žmo­nes stab­do nie­kuo ne­pag­rįs­ti mi­tai apie šio ti­po būs­tus, ku­riuos jų ga­min­to­jai ne­sun­kiai pa­nei­gia.

Sky­di­nius–­kar­ka­si­nius na­mus ga­mi­nan­čios bend­ro­vės „Kriau­tė“ va­do­vas Ro­kas Lu­ko­šius įvar­di­ja še­šis daž­niau­siai su­tin­ka­mus mi­tus apie šio ti­po būs­tus.

1. Nepatvarus. Žmo­nės daž­nai nuo­gąs­tau­ja, kad to­kie na­mai ga­li ne­at­lai­ky­ti stip­res­nio vė­jo ar ki­to­kių gam­tos sti­chi­jų. Ta­čiau jei na­mas ge­rai su­pro­jek­tuo­tas ir nau­do­ja­mas ko­ky­biš­kas me­dis – jie itin pa­tva­rūs. Daž­nai me­di­nio kar­ka­so na­mai spe­cia­liai par­en­ka­mi seis­miš­kai ak­ty­vio­se zo­no­se bū­tent dėl sa­vo tvir­tu­mo bei at­spa­ru­mo sa­vy­bių.

2. Neilgaamžis. Kal­bant apie il­gaam­žiš­ku­mą svar­biau­sias yra ko­ky­bės klau­si­mas, ne­svar­bu koks yra nuo na­mo kons­truk­ci­jos ti­pas. Sky­di­niai–­kar­ka­si­niai na­mai yra ga­mi­na­mi pa­gal itin tiks­lų pro­jek­tą ga­myk­lo­je, po sto­gu, o ne sta­to­mi lau­ko są­ly­go­mis, kaip pa­pras­ti kar­ka­si­niai na­mai. Tai lei­džia iš­veng­ti lie­taus ir ki­tų gam­tos reiš­ki­nių po­vei­kio me­džia­goms, to­dėl to­kie na­mai yra ko­ky­biš­ki ir tar­naus ti­krai il­gai. Pa­pras­tai na­mas grei­čiau pa­sens­ta mo­ra­liš­kai ir tech­no­lo­giš­kai nei su­si­dė­vi jo lai­kan­čios kons­truk­ci­jos. Pa­sau­ly­je yra daug me­di­nių na­mų, ku­rių am­žius vir­ši­ja 150 me­tų ir jie vis dar nau­do­ja­mi pa­gal jų pa­skir­tį. Tad jei na­mas bus pa­sta­ty­tas ir pri­žiū­ri­mas ko­ky­biš­kai, ga­li­ma ti­kė­tis, kad ja­me gy­vens ne vie­na kar­ta.

3. Ne­lai­ko šilumos. Ko­ky­biš­kai pa­ga­min­tas ir su­mon­tuo­tas na­mas yra itin san­da­rus ir iš­lai­ko san­da­ru­mo ar­ba va­kuu­mi­nį tes­tą, ku­rio me­tu iš­ma­tuo­ja­mas na­mo pra­lai­du­mas. Ši­lu­mi­nės sa­vy­bės bū­tent ir yra pa­grin­di­nis šių na­mų pra­na­šu­mas.

4. Ma­žas plotas. Sky­di­nėms kons­truk­ci­joms di­des­nis plo­tas – ne prob­le­ma. Tech­no­lo­gi­jos lei­džia efek­ty­viai ga­min­ti tiek itin ne­di­de­lius na­me­lius, tiek ir di­de­lius na­mus mėgs­tan­tiems erd­vę.

Dau­ge­lis ma­no, kad kar­ka­si­nių na­mų kons­truk­ci­jos tin­ka­mos tik ma­žiems na­me­liams, bet iš sky­di­nių na­mų kons­truk­ci­jų ga­li­ma pa­sta­ty­ti kur kas rim­tes­nius sta­ti­nius ar jų komp­lek­sus. Ga­mi­na­mi ne tik in­di­vi­dua­lūs na­mai, bet ir ko­te­džai, ke­lių aukš­tų dau­gia­bu­čiai.

5. Se­ri­ji­nė ga­my­ba – pra­sta kokybė. At­virkš­čiai – au­to­ma­ti­za­vi­mas pa­de­da iš­veng­ti klai­dų, na­mas pa­ga­mi­na­mas ga­myk­lo­je (ne sta­ty­bų aikš­te­lė­je), kur ge­riau ga­li­ma už­ti­krin­ti ko­ky­bę, iš­tai­so­mos pa­si­kar­to­jan­čios klai­dos, vis­kas da­ro­ma pa­gal tiks­lius dar­bo pro­jek­tus.

6. Pra­sta gar­so izoliacija. Gar­so izo­lia­ci­ja yra pa­kan­ka­mai aukš­to ly­gio. Vi­daus izo­lia­ci­ja taip pat nau­do­ja­ma kiek­vie­no­je ati­tva­ri­nė­je sie­no­je. Pri­klau­so­mai nuo aukš­tų skai­čiaus bei po­rei­kio ga­li bū­ti įren­gia­mos pa­pil­do­mos gar­so slo­pi­ni­mo me­džia­gos.